میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳
 
 
نسل کشی مدرن
ناتو در کنار اتحادیه و پارلمان اروپا و آمریکا در حالی بر آتش جنگ در اوکراین می دمند که...
ناتو در کنار اتحادیه و پارلمان اروپا و آمریکا در حالی بر آتش جنگ در اوکراین می دمند که روند تحولات حکایت از آن دارد که محاسبات آنها در باب نتایج جنگ به درستی صورت نگرفته است و عملا می‌رود تا جنگ جهانی اقتصادی نتیجه این رفتار باشد. غربی‌ها از ابتدای جنگ مدعی هستند که به دنبال به زانو در آوردن روسیه هستند اما در نهایت آنچه در این میان مشاهده می‌شود آن است که غرب در حال نابودسازی اقتصاد جهانی برای تحقق دیدگاه شخصی برخی سران خویش است و عملا آنها به عامل نسل کش در جهان مبدل شده اند. این وضعیت بحرانی چنان است که رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان هشدار داده که‌ اگر اتحادیه اروپا تحریم نفتی روسیه را تصویب کند، بخش شرقی آلمان با کمبود بنزین مواجه خواهد شد. نرخ تورم آلمان در ماه آوریل به علت افزایش قیمت نفت و گاز و محصولات پتروشیمی به بالاترین رقم از سال ۱۹۸۱ رسیده است.
امروز بسیاری از کشورهای اروپایی رسما بر تبعات فاجعه بار اقتصادی این جنگ بر کشورشان هشدار داده اند. به عنوان نمونه ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا از اتحادیه اروپا خواسته برای مقابله با هزینه‌های رو به افزایش انرژی و غذا در این قاره اقدام کند.حتی آمریکا هم نتوانسته از تبعات این جنگ اقتصادی در امان باشد چنانکه قیمت سوخت در برخی مناطقاین کشور تا ۴۰ درصد افزایش یافته است.
سازمان ملل متحد نیز هشدار داد، قاره آفریقا به دلیل افزایش شدید قیمت غذا و سوخت در نتیجه حمله روسیه به اوکراین در معرض «بحرانی بی‌سابقه» قرار گرفته که بیش از هرچیز تحت تاثیر برنامه غرب برای طولانی کردن جنگ و اعمال فشار اقتصادی به روسیه است.نهادهای بین‌المللی نیز تاکنون بارها درخصوص تبعات مقابله اقتصادی با روسیه هشدار داده‌اند. دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی درباره افزایش فشارهای تحریمی گفته است: «تحریم‌های اعمال‌شده علیه روسیه و تصمیمات سیاسی کرملین پیامدهای بزرگی برای بازار انرژی خواهند داشت». نخست وزیر مجارستان نیز اعلام کرد: «تحریم‌هایی که اتحادیه اروپا تاکنون اعمال کرده بیشتر برای اقتصاد اروپا مضر بوده است تا اقتصاد روسیه».مجموع این فرایندها حکایت از آن دارد که غرب با رویکرد نظامی به مسئله اوکراین و کارشنکنی در روند سیاسی عملا در حال قماری و نسل کشی مدرنی است که در آن میلیون‌ها انسان بی‌گناه قربانی خواهد شد که مسئولیت همه این افراد بر عهده غرب است و باید پاسخگوی این جنایت خویش باشد.

نویسنده: سید مهدی لنکرانی
کد مطلب: 122473
 
Share/Save/Bookmark