میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۰
 
 
فرمانده کل سپاه:
بخشی از انتقام سخت هنوز باقی مانده است
بخشی از انتقام سخت هنوز باقی مانده است
 
سرلشکر سلامی گفت: بخشی از انتقام سخت را گرفته‌ایم و بخش دیگری از آن هنوز باقی مانده است و مطمئناً همه این را می‌دانند، مقامات آمریکایی باید بدانند نمی‌توان به ملتی تهاجم کرد و از انتقام متقابل او در امان بود.
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین بزرگداشت شهدای عرفه که در حسینیه حضرت فاطمه الزهرا (س) سپاه محمدرسول‌الله (ص) تهران بزرگ برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: این‌که می‌بینیم شهیدانی از کرخه، کارون، اروند فکه، طلائیه و شلمچه در گلزارهای شهدا رخ در خاک کشیده‌اند؛ اما جمال ملکوتی و جلال الهی آنان تا ابد زنده و جاری است و این‌که گاه می‌بینیم شهیدانی در عراق، لبنان، سوریه و یمن تشییع می‌شوند، نشان‌دهنده یک واقعیت عظیم، حقیقت بزرگ، تکامل و گسترش کرانه‌های نبرد بین مسلمانان و مسکتبران است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ما دشمن را از این‌که بر این سرزمین تسلط یابد، متفرق ساخته و روح جهاد در همه‌جا برافراشته است و این موضوع نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی پیش رفته و سرزمین‌های وسیع و قلب‌های بی‌شماری را به تصرف خود درآورده و دشمن درحال عقب‌نشینی است و این حقایق را ما در گستره جغرافیای شهادت به‌زیبایی می‌بینیم.
سرلشکر سلامی با بیان این‌که موازنه در حال تغییر و نبرد بین استکبار و اسلام حقیقتی است که از مرزهای ایران گذشته و سرزمین‌های اسلامی به‌همدیگر پیوند خورده و اخوت‌ها فراتر از مرزها مستحکم شده است، گفت: جهاد امروز یک حقیقت جاری است و جوانان مسلمان با الهام از شهیدان روح جهاد را دریافته‌اند و عشق به شهادت امروز برای جوانان ما به یک آرزو تبدیل شده است.
وی ادامه داد: اگر جهاد در سرزمین‌های اسلامی برقرار باشد، مسلمانان ذلیل نمی‌شود، حضرت امیرالمونین (ع) جهاد را بابی از ابواب جنت دانسته و ترک آن را معادل پوشاندن لباس ذلت بر تن هر قومی توسط خدا می‌دانند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: شهدای عرفه نقاط نورانی ایمان باور وفای به عهد و نشانه‌های فداکاری ملت هستند که اجازه ندادند تسلیم و تعظیم در مقابل مستکبران به‌نام این ملت بزرگ نوشته شود و تاریخی نوشته‌اند که سرشار است از عزت، روح مقاومت، ایستادگی در مقابل ظالم، ندا دادن پیام عدالت، آزادی انسان از اسارت طاغوت و استقلال یک ملت که این مفاهیم در دنیای امروز هرگز به آسانی برای یک ملتی حاصل نمی‌شود.
سرلشکر سلامی با بیان این‌که تاریخ اسلام سرشار از واقعیت‌های تلخ و شیرین است، گفت: هروقت خورشید اسلام طلوع می‌کند تا انسان را در به عدالت، آزادی و کرامت برساند، مستکبران در مقابل آن می‌ایستند و امکان ندارد که مستکبران مقابل تشکیل حاکمیت، قدرت، آزادی و استقلال مسلمانان نایستند. وی با تأکید بر این‌که مسلمانان از واقعیت‌های تاریخی صدر اسلام درس گرفتند، گفت: مسلمانان از تنهایی حضرت علی (ع) محراب کوفه، از تنهایی امام حسن (ع) مقابل سپاه بنی‌امیه و تنهایی امام حسین (ع) در مقابل سپاه یزید و حادثه عاشورا درس گرفتند و شهیدان رهروان همان راه و اصحاب عاشورا در زمان و مکانی دیگر هستند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سردار شهید «احمد کاظمی» از زمانی که جنگ آغاز شد، لباس جهاد بر تن کرد و در عملیات‌های سخت، در همه حوادث مانند کوه آرام بود و از دشمن نترسید و آنان که با او بوده و هزاران شهید دیگر نیز این‌گونه بودند.
سرلشکر سلامی با بیان این‌که جسم‌های جوان ما در مقابل دشمن عمل می‌کرد؛ اما قلب‌ها ،روح‌ها، ایمان‌ها و باور‌ها می‌جنگیدند، به طراحی عملیات‌های دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نبوغ، نوآوری، ابتکار و شجاعت در طراحی، جز از یک انسان مومن برنمی‌آید که برای عبور از اروند غیرقابل عبور، یک طراحی چنین دقیق و حساب‌شده‌ای انجام دهد و یک عملیات موفق درحالی که همه سرویس‌های اطلاعاتی دشمن، خصوصاً ماهواره‌های جاسوسی آمریکا به صدام اطلاعات می‌دهند را در اوج غافل‌گیری انجام دهد.
سرلشکر سلامی با بیان این‌که شهید «احمد کاظمی» حقیقتاً یک فرمانده کامل بود، گفت: راز موفقیت فرماندهان دفاع مقدس در قلب‌ها و دل‌های آن‌هاست و به تعبیر قرآن کریم، بر کفار شدید، بر مؤمنین رئوف، دائما در سجود و رکوع، محصول نماز شب، مناجات و تعلیم‌یافتگی در مکتب اهل‌بیت (ع) هستند و تصور مرگ برای آن‌ها جایز نیست.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر این‌که شهید «احمد کاظمی» فرمانده‌ای با خصوصیات منحصر به فرد بود و مکتب مدیریتی قوی و سبکی نوین از فرماندهی بر اساس تعالیم اسلامی داشت، تصریح کرد: وی همیشه سنگرنشین در خط مقدم بود و از نیرو‌های خود جدا نمی‌شد و وقتی فرمانده پیشگام خطر است، مشخص است شخصیت و شجاعت او در شخصیت نیرو‌های تحت امرش تکثیر و ادغام می‌شود.
وی ادامه داد: شهید «احمد کاظمی» مهربان، بی‌تکلف، ساده زیست و از تشریفات بیزار بود و با سرباز‌ها مانند پدر و برادر سخن می‌گفت و منتظر احترام نبود؛ این‌چنین فرمانده‌ای محبوب دل نیرو‌های خود و تسخیرکننده قلب‌ها می‌شود و وقتی رزمندگان و فرماندهان ما این‌گونه هستند، هرگز این جبهه آسیب نمی‌بیند.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که یمن در حال پیروز شدن است، گفت: این ملت فقیر و عزیز در مقابل یک محاصره جهانی مقاومت می‌کنند و اگر جوانان نایستاده بودند، این ثبات قدم در یمن رخ نمی‌داد. وی بیان داشت: هدف ما ماندن این استقامت و هدف دشمن شکست آن؛ اما واقعیت‌های میدان می‌گوید که ما پیروز شده‌ایم. در اقصی‌نقاط جهان اسلام شمشیر‌های مسلمانان کشیده شده و سرزمین امنی برای دشمنان خدا وجود ندارد و دیگر سیطره کفار بر مسلمانان ممکن نیست و ایران امروز الگوی این مقاومت بزرگ است.
سرلشکر سلامی گفت: مشکلات وجود دارد، اما فقط ما نیستیم که مشکل داریم؛ بلکه دشمنان نیز مشکلات زیادی دارند، آمریکا امروز در مشکلات اقتصادی گرفتار شده و در پیشبرد اهداف سیاسی خود، فرسوده است و فرار آن از افغانستان و شکست در عین‌الاسد را دیدیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موشک‌باران پایگاه آمریکایی عین‌الاسد را سیلی سخت توسط ایران بر صورت آمریکایی دانست و تأکید کرد: آمریکا ما را تهدید به مقابله کرده بود در حالی که ما یک صحنه نبرد جنگ جهانی را مردانه مدیریت کردیم و مانند آمریکایی‌ها یک فرمانده را بی‌سلاح که به دعوت مقامات عراق به این کشور سفر کرده بود را نیمه‌شب ترور نکردیم.
کد مطلب: 121230
 
Share/Save/Bookmark