میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۵ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۵۱
 
 
حدادي: بايد با بازي خوب و جنگنده از بسكتبال ايران دفاع كنيم
حامد حدادي، ملي‌پوش ايراني حاضر در ليگ NBA كه امشب همراه تيم ملي ايران در جام جهاني بسكتبال به مصاف برزيل خواهد رفت، در گفت‌وگو با فارس وضعيت تيم ملي و خود را توصيف كرد. در زير گفت‌وگو با بازيكن 2 متر و 18سانتيمتري ايران را مي‌خوانيد:
وضعيت تيم ملي ايران در آستانه جام جهاني چگونه است؟
بايد بازي اول را انجام دهيم تا بتوانيم عملكرد را مورد ارزبابي قرار دهيم. مسلما نبود صمد تأثير مي گذارد و سعي مي كنم به بازيكنان روحيه بدهم و نبود او را جبران كنم.
عدم حضور حامد آفاق و صمد نيكخواه‌بهرامي، كاپيتان ايران چقدر در تيم تأثير گذاشته است؟
صمد كاپيتان تيم است و عدم حضور وي بر روحيه بازيكنان و خودم اثر منفي گذاشت. او يكي از دوستان صميمي من است و متأسفم كه در روزهاي پاياني مصدوم شد و در جام جهاني حضور ندارد. حضور صمد و آفاق به ما خيلي كمك مي‌كرد، اما در هر صورت بايد تلاش كنيم و با بازي خوب و جنگنده از بسكتبال ايران دفاع كنيم.
براي حضور در جام جهاني بازي‌هاي تداركاتي خوبي انجام داده‌ايد؟
بازي‌هاي تداركاتي خيلي خوبي انجام داديم، اما متأسفانه من فقط در 3 بازي حضور داشتم و بازي خيلي كمي با تيم انجام دادم، در حالي كه براي بازي‌هاي المپيك حدود 25 بازي تداركاتي انجام دادم.
يعني با بازيكنان هماهنگ نيستي؟
خير، مشكلي از لحاظ هماهنگي ندارم، زيرا چندين سال است كه با اين تيم بازي مي‌كنم. من، مهدي كامراني، صمد نيكخواه‌بهرامي و اوشين ساهاكيان كه چند سال كنار يكديگر بوده‌ايم، چشم بسته يكديگر را پيدا مي‌كنيم.
در اولين حضور در جام جهاني با برزيل، امريكا، اسلووني، كرواسي و تونس هم گروه هستيم. حريفان ايران را چگونه ارزيابي مي‌كني؟
گروه خيلي سختي داريم. همه تيم‌هاي حاضر در گروه‌مان هركدام يك بار قهرماني را در جهان و منطقه خود تجربه كرده‌اند. برزيل تيمي است كه چندين بازيكن در NBA دارد و در جام جهاني نيز نتايج مطلوبي كسب كرده است. اين تيم در دوره قبل در ژاپن نتيجه بسيار خوبي گرفت و در اين دوره با تجربه بيشتر آماده اند تا خود را به جهان ثابت كنند. آمريكا نيز داراي بازيكنان بزرگي است. درست است كه ستارگان خود را همراه ندارد و شايد كمتر از المپيك باشند، اما همين تيم نيز بازيكنان قوي و قدرتمندي دارد. با كرواسي و اسلووني بازي كرده ايم و تا حدودي آشنا هستيم. به نظرم سخت‌ترين بازي ما برابر تونس است، زيرا همه در اين ديدار توقع پيروزي دارند و به همين دليل كار سختي برابر اين تيم داريم. اگر در اين بازي پيروز شويم و در ساير ديدارها خوب بازي كنيم عملكرد مناسبي داشته ايم.
يعني تنها احتمال پيروز‌ي برابر تونس است؟
بله. تنها بازي كه مي‌توانيم پيروز شويم برابر تونس است. بازي كردن در جام جهاني و پيروزي بسيار سخت است و بايد بدون اشتباه و تحرك بازي كرد. تيم ما جوان است و با بازي در جام جهاني اميدوارم تجريه لازم را كسب و با اشتباه كمتر عملكرد مناسبي از خود در اولين دوره حضورش به نمايش بگذارد. در مسابقات جهاني جاي اشتباه نيست و بايد با تمام دقت بازي كرد.
2 سال در ليگ NBA حضور داري. چقدر اين تجربه برابر بازي با آمريكا مفيد خواهد بود؟
كار من در برابر آمريكا سخت‌تر است، زيرا با بازي من آشنا هستند، اما تلاش مي‌كنم هم به بازيكنان كمك كنم و هم خودم بتوانم بازي خوبي ارائه دهم. دوست ندارم در اين دوره عملكرد ضعيفي داشته باشم. مي‌خواهم حقانيت خود را به اثبات برسانم و نظر مربي ممفيس را جلب كنم. اولين چيزي كه برايم مهم است تيم ملي ايران است چون من عاشق اين تيم هستم و دوست دارم مفيد باشم.
با بازيكنان حريف كه در NBA مشغول هستند چقدر آشنا هستي؟
مربيان حاضر در NBA آناليزهاي قوي انجام مي‌دهند و همين امر باعث شده تا با بازيكنان تيم‌هاي حريف كه در اين ليگ بازي مي‌كنند آشنا شوم. قبل از هر بازي مربيان خصوصيات بازيكنان را به ما گوشزد مي‌كنند، من نيز سعي مي‌كنم در جام جهاني اين نكات را به بازيكنان ارائه دهم اما هر بازيكن نكات ريزي دارد كه در هر بازي تغيير مي‌كند.
با توجه به اينكه در كنار مربيان بزرگ NBA كار كرده‌اي، حضور ماتيچ در ايران را چگونه ارزيابي مي‌كني؟
ماتيچ تمرينات خوبي براي ايران انجام مي‌دهد و مي‌تواند ايران را به موفقيت برساند. او توانسته در آسيا به عنوان قهرمان دست يابد و من به كار او اعتقاد دارم. مربي خوب و با شخصيتي است و از لحاظ اخلاقي و فني با بسكتبال ايران جور است.
تيم ايران اولين حضور خود را در جام جهاني تجربه مي‌كند، به نظر شما بازيكنان ايران به دنبال اثبات خود هستند؟
هميشه تيمي بازي كرديم و بازيكنان با هم هم دل و يكدل هستد. حتي زماني كه گزارش مجريان شبكه‌هاي خارجي را گوش مي‌كنم آنها نيز به اين موضوع اذعان مي‌كنند كه تيم ايران گروهي بازي مي‌كند و با يكديگر پاسگاري مي‌كنند. بازيكنان در اين دوره از مسابقات به دنبال اثبات خود نيستند و ما با هم بازي مي‌كنيم و با هم مي‌بازيم و با هم مي‌بريم. بازيكن خودخواه در تيم ايران وجود ندارد. زماني كه تيم ملي ببرد يعني همه بسكتبال پيروز شده است.
حضور رئيس سازمان تربيت بدني در جام جهاني بسكتبال چقدر روي بازيكنان تأثير گذار خواهد بود؟
حضور آقاي سعيدلو در تركيه صد درصد تأثير دارد و وقتي فرد اول ورزش ايران در ورزشگاه حضور يابد بازيكنان انگيزه بالايي پيدا مي‌كنند. سعيدلو قول‌هايي براي بودجه و سالن به ما داده است و اميدوارم آنها عملي شود. استحقاق بسكتبال ايران بيشتر از اين است.
به عنوان آخرين سوال آيا فصل آينده در NBA خواهي ماند؟
صد در صد در NBA خواهم ماند و پيشنهاد هاي خود را بررسي مي‌كنم تا با قدرت در فصل آينده بازي كنم.
کد مطلب: 48852
 
Share/Save/Bookmark