میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۲
 
 
اروپا سال نو را با درگیری‌های خیابانی آغاز کرد
خیابان‌های فرانسه و آلمان در آشوب
منابع رسانه‌ای گزارش دادند، همزمان با شب سال نو در فرانسه و آلمان، خیابان‌های چند شهر در این دو کشور به صحنه آتش‌ زدن خودروها و درگیری‌ها تبدیل شدند.
شورش‌های خیابانی و به آتش کشیدن خودروها همزمان با آغاز سال ۲۰۲۲ در چند شهر آلمان و فرانسه خبرساز شده است.رسانه‌های بین‌المللی از قبیل «الجزیره انگلیسی» و «راشا تودی» در گزارش‌های جداگانه، به معضل ناامنی و درگیری‌ها در شب سال نو در دو کشور اروپایی پرداختند.طبق گزارش‌ الجزیره، هر ساله در شب سال نو در فرانسه صدها خودرو توسط خوشگذران‌های جوان به آتش کشیده می‌شوند.طبق این گزارش، در شب سال نو امسال، ۸۷۴ خودرو به آتش کشیده شدند؛ عددی که در قیاس با سال‌های گذشته، کاهش تعداد خودروهای به آتش کشیده شده را نشان می‌دهد.«جرالد دارمانین» وزیر کشور فرانسه در پیامی توییتری با اعلام کاهش میزان خودروهای آتش کشیده شده در فرانسه خبر داد، سال ۲۰۱۹ در شب سال نو ۱۳۱۶ خودرو آتش زده شدند.
به گفته او، دلیل کم شدن میزان خودروهایی که به آتش کشیده شدند حضور پر تعداد نیروهای پلیس فرانسه بوده که برای اجرای مقررات مربوط به مقابله با نسخه «اُمیکرون» ویروس کرونا در خیابان‌ها و اماکن عمومی حضور داشتند.الجزیره افزود: « طبق گزارش‌ها، این عمل (آتش زدن خودرو در شب سال نو) در دهه ۱۹۹۰ به طور جدی در میان جوانان اغلب در محله‌های فقیرنشین در حومه استراسبورگ در شرق فرانسه آغاز شد. همچنین پاییز سال ۲۰۰۵ در جریان ناآرامی‌های شدید جوانان ناامید از پروژه‌های مسکن در فرانسه، (آتش زدن خودرو) به اقدامی برای نشان دادن صدای اعتراض تبدیل شد. در آن سال، پلیس از به آتش کشیده شدن ۸۸۱۰ خودرو در کمتر از سه هفته خبر داد».«راشا تودی» در گزارش خود درباره آشوب‌های شب سال نو در آلمان، ابتدا به سراغ شهر «لایپزیگ» رفت. «شهر لایپزیگ آلمان در شب سال نو با تجمع صدها نفر در شرق شهر، شاهد تبدیل شدن خیابان‌هایش به میدانی برای درگیری‌های شدید بین پلیس و شورش‌گران بود».تصاویری از حضور نیروهای پلیس ضد شورش در شهر لایپزیگ برای مقابله با این سنگرها و عبور و مرور آنها در دود غلیظ ناشی از آتش‌ منتشر شده است.
طبق گزارش راشا تودی، خیابان آیزنبانستراس قبلا به دلیل میزان بالای جرایم و تجارت مواد مخدر لقب «بدترین خیابان» آلمان را دریافت کرده بود.پلیس لایپزیگ اعلام کرد، تعدادی از خودروها و تجیهزات پلیس آسیب دیده اما هیچ یک از ماموران پلیس این شهر آلمان دچار جراحت نشده و ساعت دو بامداد شنبه، خیابان‌ها به طور کامل تحت کنترل پلیس درآمد.
کد مطلب: 121122
 
Share/Save/Bookmark