میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ دی ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۲۳
 
 
پرسپولیس ۲- مس سرچشمه ۱
نجات از گرداب سرچشمه
نجات از گرداب سرچشمه
 

در روزی که کار پرسپولیس گره خورده بود، محمد نوری یک گل زد و یک پنالتی گرفت تا قرمزها از یک شکست خانگی نجات یابند.
پرسپولیس در دومین بازی خانگی بعد از مصطفی دنیزلی فکر هرچیزی را می کرد جز دریافت گل زود هنگام از سرچشمه قعرنشین. در این بازی دنیزلی نسبت به بازی قبلی باز هم تغییری در ترکیب اصلی داشت و مهدوی کیا که در بازی های قبلی نیمکت نشین بود، برای اولین بار در ترکیب اصلی قرار گرفت و علیرضا محمد که در برابر شهرداری تبریز گل زده بود، بازی را از روی نیمکت آغاز کرد.
بعد از گلی که باز هم نشانگر ضعف مفرط پرسپولیس در مرکز خط دفاعی بود، قرمزها به تدریج بر جریان بازی مسلط شدند و در دقیقه یازدهم روی پاس عالی محمد نوری به ابراهیم شکوری و فرار مدافع چپ خود می توانستند به گل برسند اما شکوری که در حالی که می توانست خودش ضربه بزند، به کریمی پاس داد و ضربه کریمی را نورالهی در حالتی نامتعادل برگشت داد تا جدی ترین بخت پرسپولیس در ۱۵ دقیقه اول از دست برود. در نقطه مقابل شاگردان اصغر شرفی در زمین خودی تجمع کردند تا از اندوخته ارزشمند خود محافظت کنند.
در ۱۵ دقیقه دوم این نیمه با وجود تسلط نسبی پرسپولیس به توپ و میدان، موقعیت آشکاری برای تیم میزبان ایجاد نشد و مس سرچشمه هم یکی دو بار با حرکات علی آبادی و کالینز جان به دروازه پرسپولیس نزدیک شد. در این دقایق عمده حرکات هجومی پرسپولیس از جناح راست پی ریزی می شد ولی کرنرها و ضربات ایستگاهی که عمدتاً مهدوی کیا زننده آن بود، منجر به خلق موقعیتی نشد.در دقیقه ۳۸ پرسپولیس با اعلام خطای هند مدافع مس صاحب یک موقعیت خوب از ضربه ایستگهای شد ولی ضربه علی کریمی در مرتبه اول به دیوار دفاعی خورد و توپ برگشتی را هم خود کریمی به بیرون فرستاد.
بهترین بخت پرسپولیس برای جبران نتیجه در دقیقه ۴۴ از دست رفت و پاس پشت دفاع علی کریمی با ضربه سر بی دقت بادامکی به بیرون رفت. قرمزها در سه دقیقه وقت تلف شده این نیمه هم همچنان فشار را روی دروازه حریف حفظ کردند ولی موفق به باز کردن دروازه هوری نشدند.
دو تیم نیمه دوم را بدون تغییر آغاز کردند و روند بازی تقریباً شبیه اکثر دقایق نیمه اول دنبال شد. باز هم پرسپولیس مالک زمین بود ولی این حفظ توپ تا پشت محوطه هجده قدم حریف ادامه می یافت و بعد از آن مدافعان باانگیزه سرچشمه، توپ را دفع می کند. در عوض مس سعی داشت در یک سوم میانی حفظ توپ کند، ولی اشتباهات فردی هافبک های اصغر شرفی مانع از آن می شد که توپ برای مدت زیادی در اختیار مسی ها باشد.
در ادامه بازی، دنیزلی دو بازیکن مسن خود هاشمیان و مهدوی‌کیا را بیرون کشید تا قرمزها روش های تازه ای برای نزدیک شدن به دروازه سرچشمه پیدا کنند. با این تعویض ها، اولادی که تا زمان حضور هاشمیان، در گوش چپ بازی می کرد، سانتر فوروارد پرسپولیس شد و با تعویض بادامکی هم، نوری جلوتر آمد تا مازیار زارع هافبک دفاعی پرسپولیس باشد. در دقیقه ۶۵ مس با پاس عمقي سامره می توانست نتیجه ای عجیب رقم بزند اما فیروز آبادی در حالی که محبوب مجاز را در موقعیت بهتری می دید، خودخواهانه به توپ ضربه زد.
در ادامه علي كريمي پس از دربيل مدافع مس پاس عمقي را براي محمد نوري فرستاد و نوري در موقعيت تك به تك با هوري توپ را درون دروازه حريف جا داد به اين ترتيب بازي يك بر يك مساوي شد.
بعد از گلی که نوری با تیزهوشی علی کریمی به ثمر رساند، نظم و انسجام تیمی مس سرچشمه از بین رفت و تیزهوشی نوری کافی بود تا یک توپ مرده در گوشه هجده قدم را به یک پنالتی تبدیل کند. براي زدن پنالتي علي كريمي پشت توپ ايستاد و توپ را تبديل به گل كرد تا پرسپوليس بازي باخته را با پيروزي عوض كند. 

شرح گل ها:
مس سرچشمه ۱-۰: فرار علی سامره مهاجم باتجربه مس از جناح چپ و پاس او به بیرون محوطه شش قدم، در میان بی تفاوتی مدافعان میانی پرسپولیس به باجلان رسید و هافبک مس در حالی که هیچ مزاحمی نداشت با یک بغل پا، سقف دروازه پرسپولیس را فرو ریخت
پرسپولیس ۱-۱: حرکتی که با نوری آغاز شده بود، علی کریمی را صاحب توپ کرد و جادوگر پرسپولیس که تا قبل از آن، فروغ چندانی نداشت با یک پاس فوق العاده، محمد نوری را با حسن هوری تک به تک کرد. نوک پای هافبک پرسپولیس کافی بود تا نتیجه بازی به تساوی کشیده شود.
پرسپولیس۲-۱: محد نوری که قصد عبور از مدافع مس را داشت، در گوشه هجده قدم با نوک پای مدافع مس سرنگون شد و داور اعلام پنالتی کرد. ضربه پنالتی را علی کریمی در جهت حرکت حسن هوری به گل دوم پرسپولیس تبدیل کرد

ساير نتايج ديدارهاي اين هفته:
تراکتورسازی ۳ - داماش یک
گل‌ها: فرزاد حاتمی (۳۴)، رودریگو توسی (۴۵) و فلاویو لوپز (۸۲) برای تراکتورسازی و محمد غلامی (۳۰) برای داماش
ملوان بندرانزلی صفر - شاهین بوشهر صفر
فجرسپاسی ۲ - استقلال یک
گل‌ها: مهدی رجب‌زاده (۱۰ - پنالتی و ۸۵) برای فجرسپاسی و مجتبی جباری (۲۰ - پنالتی) برای استقلال
مس ۲ - صنعت نفت ۲
گل‌ها: آرارات آراکلیان (۸۵) و احمد حسن‌زاده (۹۰) برای مس کرمان و لئون پاچاچیان (۴۵) و فونیکه سی (۸۶) برای مس کرمان
فولاد صفر - ذوب آهن یک
گل: ایگور کاسترو (۸۳)
سپاهان یک - شهرداری صفر
گل: امید ابراهیمی پنالتی(۶۲)
راه‌آهن ۲ - نفت یک
گل: حامد نورمحمدی(۲) و امید عالیشاه (۹۲) برای راه‌آهن و مجتبی زارع (۵۹) برای نفت تهران
سایپا صفر - صبا صفر

کد مطلب: 71252
 
Share/Save/Bookmark