میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲
 
 
پیگیری مجدد موضوع تغییر رشته‌های بازنگری شده حقوق و حذف عنوان "حقوق" از تمامی رشته های کاردانی و کارشناسی
جناب آقای دکتر امید
رئیس محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی
با سلام و احترام،
پیرو مکاتبات ۱۰۱/ش‌ق‌ص/۱۴۰۰ – ۱۴۰۰/۳/۴ و ۱۲۶/ش‌ق‌ص/۱۴۰۰ – ۱۴۰۰/۳/۱۴درخصوص تغییر رشته‌های بازنگری شده حقوق و حذف عنوان "حقوق" از تمامی رشته های کاردانی و کارشناسی در سامانه گسترش که تاکنون نتیجه‌‌ی مثبتی در پی نداشته است مجدداً مراتب اعتراض مراکز تابعه به شرح ذیل به حضور ایفاد می‌گردد.
اولاً، جذب فارغ التحصیلان آتی این رشته را در سمت ها و مشاغل قضاوت، وکالت، سردفتری و حتی کارشناس و مشاور حقوقی با مشکل مواجه می نماید.
ثانیاً، نه تنها سایر دانشجویان که حتی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کاردانی مرکز علمی کاربردی وابسته به مؤسسه شهید قدوسی، هیچ تمایلی به ادامه تحصیل مقطع کارشناسی در این دانشگاه را ندارند و در عمل به سوی سایر دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی که اتفاقاً رشته حقوق ثبتی را نیز دارد دایر نموده است، سوق داده میشوند.
ثالثاً، تغییر سرفصل ها نیز موجب سرگردانی دانشجویان درحال تحصیل مقطع کاردانی گردیده است.
رابعاً، منطقی هم به نظر نمی‌رسد که این مراکز دانشجویانی جذب نمایند که در آینده به مشکل جذب در مشاغل مذکور مواجه شوند، در صورتی که رسالت اصلی مراکز آموزش عالی از پذیرش دانشجویان حقوق، تربیت نیروهای مورد نیاز برای سمت‌ها و مشاغل قضاوت، وکالت، سردفتری و ... می‌باشد که با تصمیم دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به شرح پیش گفته، این رسالت محقق نخواهد شد.
خامساً، تغییر عناوین رشته‌ها و حذف عنوان "حقوق" از آن‌ها جهت ارتقاء سمت کارکنان دادگستری که از این مرکز فارغ التحصیل می‌شوند در مشاغل مربوط به دادگستری، ایجاد مشکل می‌نماید.
مستدعی است دستور فرماییدکه بررسی جدی این موضوع در دستور کار آن دانشگاه قرار گیرد.

دکتر محمدرضا زندی - رئیس موسسه آموزش عالی شهید قدوسی (قوه قضاییه)
کد مطلب: 119729
 
Share/Save/Bookmark