میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶
 
 
اعتراف پنتاگون:
موشک‌های جدید یمنی‌ها توان گریز از تجهیزات دفاعی آمریکایی را دارند
وزارت دفاع آمریکا اعتراف کرده موشک‌های جدید یمنی‌ها قابلیت گریز از سامانه‌های دفاعی آمریکایی و همچنین ساقط کردن بالگردهای ساخت این کشور را دارد.
وزارت دفاع آمریکا می‌گوید موشک‌های جدید حوثی‌های یمن (انصارالله) قابلیت ساقط کردن هواگردهای آمریکایی از جمله بالگردهای نظامی این کشور را دارد.
طبق گزارش روزنامه «نیویورک‌تایمز»، مقام‌های پنتاگون مدعی شده‌اند ایران این موشک‌های جدید را ساخته و در اختیار انصارالله یمن قرار داده است. جمهوری اسلامی ایران بارها ادعاهای کشورهای غربی درباره تسلیح انصارالله را رد کرده است.
«بیل اربن»، سخنگوی سازمان تروریستی سنت‌کام در نشست خبری از توضیح درباره اینکه این موشک‌ها چطور کار می‌کنند خودداری کرد.با وجود این، یک مقام نظامی آشنا به این سلاح‌ها که به موشک‌های ۳۵۸ معروفند به نیویورک‌تایمز گفت اینها موشک‌های کروزی هستند که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که توان گریز از تدابیر دفاعی آمریکا را داشته باشند ضمن آنکه توان ساقط کردن بالگردهای آمریکایی را نیز دارند.
روزنامه نیویورک‌تایمز نوشته این موشک‌ها از سه قسمت تشکیل شده‌اند: دو موتور و یک کلاهک انفجاری. این سلاح از یک پرتاب‌کننده در روی زمین شلیک می‌شود.
برخی از کارشناسان می‌گویند که سلاح ۳۵۸ بیشتر از آنکه موشک باشد نوعی پهپاد انتحاری است که در دسته «مهمات سرگردان» قرار می‌گیرند. نیویورک‌تامز نوشته که مهمات سرگردان، مانند موشک ۳۵۸ سلاح‌هایی غیرمتداول هستند.مقام نظامی آمریکا گفته موشک ۳۵۸ به هنگام پرواز ۹ فوت طول دارد و می‌تواند با نفت سفید یا سوخت دیزلی موجود در محفظه‌های متحرک کار کند.
۱۲ لنز مادون قرمزی که در حلقه‌ای در اطراف موشک کارگذاشته شده قادرند تدابیر جستجوی حرارتی مورد استفاده در بالگردهای ائتلاف را مغلوب کنند.یک مقام نظامی دیگر آمریکا مدعی شد این موشک‌ها علیه پهپادهای آمریکایی که در حریم هوایی یمن (دولت مستعفی یمن) فعالیت می‌کنند شلیک شده است.
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در نشست خبری مدعی شد پنتاگون معتقد است که ایران این سلاح‌ها را در اختیار حوثی‌های یمن قرار داده است. وی مدعی شد ارسال این تجهیزات جنگ در یمن را طولانی کرده است.
ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. از زمان آغاز این حملات ده‌ها هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده‎اند.
کد مطلب: 120123
 
Share/Save/Bookmark