میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۹ دی ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۰۶
 
 
بازيچه

اصولا در ورزش كشور ما و به طور اخص در فوتبال ما رسم بر اين است كه اسطوره‌ها، نوابغ و پيشكسوتانمان را به جاي اينكه روي چشممان بگذاريم يا روي دوشمان بنشانيمشان، بايد چنان دچار فراموشي، بي محلي و بي‌ارزشي‌شان كنيم كه حالشان به شكل اساسي گرفته شود.
نيازي هم نيست به سال‌هاي دورتر برويم و از قديمي ها مثال بزنيم. همين دهه اخير آنقدر نمونه و مثال در خودش جاي داده كه براي نوشتن سرگذشت ستاره‌هاي اين دهه، ۱۰ برابر فضاي فعلي يادداشت آخر هم كم است.
احمدرضا عابدزاده، علي دايي، خداداد عزيزي، كريم باقري و... دم دستي ترين مثال هاي ما براي كشتن اسطوره هايمان و زير پا گذاشتن همه خاطرات خوبمان با آنهاست.
اين روزها هم يك بازيكن بزرگ اين فوتبال را داريم در قامت يك بازيچه به تماشا مي نشينيم. مهدي مهدوي‌كيا كه در بسيار از صفحات دوست داشتني دفتر خاطرات اين فوتبال نامش هست، يكي دو سالي هست كه براي پوشيدن دوباره پيراهن پرسپوليس لحظه شماري ميكند، اما همواره طي اين يكي دو فصل اخير، بعضي ها نخواسته اند تا او را در لباس اين تيم ببينند. گويي اين بازيكن هيچ ارزشي براي مديريت باشگاه ندارد. بازيكني كه بارها (حتي در دوران اوج فوتبالش) اعلام كرده بود، روزي با پيراهن قرمز از فوتبال خداحافظي مي كند، ظاهرا قرار است در حسرت چنين اتفاقي بماند.
اوايل فصل، حميد استيلي مهدوي كيا را در ليست ذخيره قرار داد و هزار اما و اگر آورد تا شايد او را به خدمت بگيرد. گويي (دور از جان) مهدي را شبيه طفيلي مي ديدند. كه البته او هم اجازه نداد با شخصيتش بازي شود. بعد از پايان نيم فصل هم مديرعامل باشگاه و قائم مقامش مدام از به خدمت گرفتن مهدي حرف زدند و كلي پُزَش را دادند، اما به يكباره با آمدن دنيزلي دوباره ورق برگشت و مهدي را پشت خط نگاه داشتند. يكي هم پيدا نشد بپرسد: چطور آن بازيكن ايرلندي را قبل از آمدن دنيزلي گرفتيد و صدايش را هم درنياورديد، اما امكان قرارداد بستن با مهدي براي يك نيم فصل و برگزاري ديدار خداحافظي در پايان فصل مقدور نبود؟
واقعا مهدوي كيا ستاره كوچكي در اين فوتبال بوده است كه به بهانه هاي واهي او را به بازي مي گيرند و ككشان هم نمي گزد؟

محسن رجبي

کد مطلب: 70569
 
Share/Save/Bookmark