میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۶
 
 
پایان دادن به مصلحت‌اندیشی در برخورد با سلبریتی‌ها
پایان دادن به مصلحت‌اندیشی در برخورد با سلبریتی‌ها
 
تا کی می‌خواهیم نظاره‌گر شبهه‌افکنی و دروغ‌پراکنی سلبریتی‌ها باشیم. چرا باید اعضای یک تیم ورزشی به خودشان اجازه دهند که با اختلاف‌افکنی به شعله اغتشاشات دامن بزند.
به گزارش فارس هر طیفی، هر قشری، هر جناحی و فکر سلیمی مطمئنا سلبریتی‌ها را نوک پیکان تحریک اغتشاشات اخیر می‌پندارد. البته که آن دسته از سلبریتی‌ها تنها عامل تحریک نبودند و رسانه‌های معاند و بسیاری از دولت‌های غربی به سرکردگی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی نیز در این روزها دلارهای فراوانی برای تداوم اغتشاشات هزینه کردند اما بی‌شک سلبریتی‌ها نقش بسیار مهمی در رقم خوردن این ناآرامی‌ها داشتند.
این مساله بسیار مهم و لازم به پیگیری است و همانطور که در گزارش‌های پیشین به تفصیل توضیح داده شد باید فعالیت‌های سلبریتی‌ها در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نظام‌مند شود و مانند بسیاری از همین کشورهای غربیِ ـ خواهانِ آشوب و بی‌قانونیِ فضای مجازی برای ما ـ، نظارت دقیق بر فعالیت آن‌ها بخصوص در مواردی که ناظر بر امنیت عمومی جامعه است، در اولیت قرار بگیرد.
متاسفانه علیرغم گزارش‌ها و تحقیقات متعددی که در این زمینه انجام شده و تعداد قابل توجهی از سلبریتی‌ها مسبب بخش مهمی از ناآرامی‌ها و به خیابان کشاندن جوانان و نوجوانان به خیابان‌ها بوده‌اند، هنوز تصمیم قاطعی برای برخورد با آن‌ها اتخاذ نشده و اهمیت این قضیه لازم می‌نماید که سه قوای مقننه، مجریه و قضاییه در اسرع وقت به این مساله رسیدگی کنند.
با این وجود شوهاد حاکی از آن است که تا کنون گویی در مورد این قشر تاثیرگذار، مصلحت اندیشی صورت می‌گیرد و هنوز نه در تحریر قوانین نه و در بخش اجراییه، شاهد واکنش و اقدامی جدی در این زمینه نبوده‌ایم مادامیکه شرایط با وجود همین سلبریتی‌ها می‌تواند آبستن حوادثی بالقوه در آینده دور یا نزدیک باشد، لزوم برخورد جدی و نظام‌مند کردن فعالیت‌های غیر حرفه‌ای(فرهنگی، هنری، ورزشی) سلبریتی‌ها بیش از پیش نمایان شده است.
ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که زمانی فعالیت همین سلبریتی‌ها در حوزه مالی و اقتصادی و کسب درآمد‌های نجومی ایشان از فضای مجازی بحث اصلی و مطالبه مردم و بازاریان بود که چرا این قشر از پرداخت مالیات معاف هستند، همین لطف بی‌جا به تدریج به جایی رسید که ایشان از معافیت مالیاتی و درآمدهای بی حد و حصر در فضای مجازی به ایجاد ناامنی و تشویق جوانان برای ریختن به خیابان‌ها و تخریب اموال عمومی که حتی منجر به کشته شدن تعدادی از مردم شد، رسیدند و فعالیت آن‌ها از این عدم قانونمندی در حال وخیم‌تر شدن و تسری به دیگر بخش‌های جامعه است، ازاینرو مصلحت‌اندیشی در برخورد با این سلبریتی‌ها کافیست!
کد مطلب: 124291
 
Share/Save/Bookmark