میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
۴۲
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۴۲
 
 
مديرعامل شرکت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه اعلام كرد اعلام آمادگي رفاه براي ورود به بورس
شرکت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه آماده ورود به بازار سرمايه کشور است و تميهدات لازم شامل ريز صورت‌حساب‌ها، بيلان مالي شرکت و موارد ديگر انجام شده است و هيچ مشکلي براي ورود به بازار بورس کشور نداريم.
به گزارش ايسنا‌) محمدرضا رشيدي ـ مديرعامل شرکت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه ـ ‌در يك نشست خبري در پاسخ به سوالي درباره متوسط سرمايه‌گذاري براي راه اندازي هر فروشگاه رفاه بيان کرد: هم اکنون اصلي ترين راهبرد ما براي راه اندازي و توسعه فروشگاه هاي جديد رفاه، شيوه هماهنگي و مشارکت با بخش خصوصي است.
مديرعامل شرکت رفاه همچنين از پياده‌سازي روش هاي نوين چيدمان کالا و تنوع کالايي در آينده‌اي نزديک و در سراسر کشور خبر داد.
وي درباره جايگاه فروشگاه رفاه با توجه به ورود رقباي جديد در حوزه فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي گفت: فروشگاه هاي رفاه به دليل گستره ملي خود رقيب ندارد. فروشگاه هاي رفاه تنها فروشگاه هاي زنجيره اي کشور است که خدمات عمومي به مردم سراسر کشور ارائه مي دهد و بعد منطقه اي ندارد.
رشيدي از آغاز جشنواره بهار تا بهار فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه از 12 بهمن‌ماه جاري تا 12 فروردين ماه سال آينده خبر داد و گفت: در اين جشنواره فروش، کالاهاي عرضه شده در رفاه تا سطح 25 درصد تخفيف به مردم عرضه خواهد شد. وي همچنين از امضاي تفاهم‌نامه همكاري بين ميان فروشگاه زنجيره‌اي رفاه با وزارت بازرگاني خبر داد و گفت: ‌براين اساس قرار است در صورت امكان و نياز بازار 13 قلم كالاي اساسي مردم كه 35 درصد مصرف خانوار را در بر مي‌گيرد در سطح گسترده عرضه شود.
وي ادامه داد: ‌انواع گوشت قرمز و سفيد، ‌تخم مرغ، ‌پودر شوينده، ‌قندوشكر، ‌روغن نباتي، ‌برنج، ‌عدس، ‌لوبيا، ‌نخود، ‌ماكاروني در شرايط خاص بازار توزيع مي‌شود
رشيدي به برنامه فروش شرکت رفاه در ماه‌هاي گوناگون سال اشاره کرد و گفت: يکي از روش‌هاي فروش ما عرضه سبد کالايي با تخفيف ويژه است که به همين منظور در بهمن ماه امسال 160 قلم کالا با برندهاي مختلف و معروف و با بيش از 25 تا 30 درصد تخفيف ارائه شده است.
عضو هيات‌مديره شرکت رفاه "بن" را ابزاري براي خريد و يکي از راه‌هاي کاهش حجم نقدينگي در کشور دانست و اظهار کرد: 60 درصد فروش فروشگاه‌هاي رفاه در سال مالي گذشته از اول آبان 87 تا 30 مهر 88 به صورت نقدي و مابقي با "بن" يا به صورت اقساطي بوده است.
وي از برنامه‌ريزي اين شرکت براي عرضه تمام محصولات موجود در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه با قيمت‌هاي رقابتي موجود در سطح عمومي خارج از رفاه خبر داد.
به گفته وي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه از سال 1374 راه‌اندازي شده و هم اکنون در 90 شهرستان کشور 162 فروشگاه ايجاد شده است. رفاه با تنوع کالايي بيش از 15 هزار قلم کالا فقط در استان هاي گلستان و قزوين حضور ندارد.
وي افزود: اين شرکت در برنامه‌ريزي جديد خود تصميم دارد تا حداقل يک فروشگاه در هر شهرستان کشور راه‌اندازي کند و اولويت با شهرهايي است که جمعيت آن‌ها بيش از 200 هزار نفر است. اين شركت در حال حاضر در 280 شهرستان کشور شرکت رفاه فروشگاه ندارد.
‌هم‌اكنون 162 فروشگاه و شعبه رفاه در سراسر كشور فعال است كه از اين ميان 90 فروشگاه در سطح شهرستان‌ها مشغول كارند.
به گفته وي ‌سابقه فعاليت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه به سال 74 با 45 ميليارد تومان سرمايه باز مي‌گردد كه اين سرمايه در قالب 450 ميليون سهم يكهزار ريالي ميان سهامداران تقسيم شده است.
بخش عمده سرمايه شركت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه متعلق به بانك‌هاي ملي، ‌صادرات، ‌ملت، ‌تجارت و سپه است و علاوه برآنكه شهرداري تهران نيز سهمي از اين سرمايه به خود اختصاص داده است و همچنين 36 شهرداري كشور نيز از زمان راه اندازي فروشگاه سهمي را داشتند و شش درصد باقي مانده سهام متعلق به چند شركت بيمه‌اي است.
مديرعامل شركت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي رفاه، اصلاح نظام توزيع كالا را يكي از هدف‌هاي اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها برشمرد و ابراز اميدواري كرد تا اين شركت بتواند بازوي مناسبي براي توزيع مناسب كالا در اقصي نقاط كشور باشد.
کد مطلب: 56880
 
Share/Save/Bookmark
 


عصمت غلامپور
۱۳۹۹-۰۲-۲۵ ۰۹:۵۵:۴۹
سلام در تاریخ 1337/10/22بیست و شش سهم از فروشگاه سهم خریدم .ومدارک وفیش واریزی به حساب بانک صادرات در آن تاریخ موجوده .چند بار با شرکت تماس گرفتم وبا جواب سر بالا مواجه شدم .اکنون باتوجه به تمام این مسائل به نظر میرسه سهام ما رو به افراد دیگری فروخته اید و این یعنی فروش مال غیر .که اگر کشور قانونمندی داشته باشیم حقمان رو ازتون پس میگیریم .دیر و زود داره اما سوخت و سوز خیر .
جوابگو ی ما باشید .مال حلالش این روزا برکت نداره چه برسه به مال حرام
سودمونو بدید .
حسن
۱۳۹۹-۰۲-۲۳ ۰۱:۴۹:۱۹
اخه چرا جواب ملت رو نمیدین سال 74 ده سهم خریدم الان تکلیف چیه. واقعا که شما خیلی رو دارین.
علیرضا
۱۳۹۹-۰۲-۱۸ ۱۵:۰۴:۲۴
با سلام در سال ۷۴ سهام فروشگاه رفاه را خریدم ولی هیچ گونه اطلاع رسانی نمی شود که به کجا مراجعه کنیم آیا رفاه وارد بورس شده نشده لطفا هنوز که نمردیم اطلاع رسانی کنید متشکرم
جواد رنجی
۱۳۹۹-۰۲-۱۲ ۱۶:۳۷:۳۲
سلام خسته نباشی مادر من ۲ تا سهام شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه سهامی عام را درسال۷۳/۱۰/۱۸ تاریخ ثبت ۷۴/۰۲/۲۶به قیمت هر سهم هزار تومان خواستم ببینم قیمت سهام به قیمت الان چه قیمتی شده بخوابیم بفروشیم ۰۹۳۵۲۳۵۴۲۵۶
حجت
۱۳۹۹-۰۲-۱۲ ۰۱:۴۷:۲۱
سلام پدرم در سال73 از فروشگاه رفاه سهم خریده چه کار باید بکنیم کجا باید بریم؟
poodeh
۱۳۹۹-۰۲-۱۰ ۱۱:۲۴:۱۲
مادرم یک سرپرست خانوار تنهاست ... حدود سال ۸۰ بعد از فوت پدزم سهامی رو به ارزش ۵۰ هزار تومن خرید ... هیچ خبری از سود و پاسخگویی نشد تا اینکه من تونستم بعد از سالها پیگیری کنم و دو سال پیش از دفتر تهران به من گفتن سالی ۱۰۰ نومن پرداخت سود شماست ...مناسفانه فقط همان سال پرداخت شد و دیگه هیچی !! این چه داستانیه که سر ملت در آوردین!! خدا رو خوش میاد که اینهمه پولهایی که در همون سالها ارزش خودشون رو داشتن و ملت یا گارگر بیچاره با اصل حقوقش از سهام شما خرید و با امید به باز شدن راهی برای بهتر شدن اوضاعش .... ولی متاسفانه نه تنها اهمیتی ندادین حتی برای پاسخ به مردم هم زحمتی به خودتون ندادین!!! شرم آوره
مسلم
۱۳۹۹-۰۲-۰۵ ۱۸:۵۱:۱۹
با سلام و خسته نباشید،اینجانب سال ۷۴ سهام فروشگاه رفاه را از بانک ملی خریداری نموده ام،تکلیف افزایش سرمایه و سود به چه صورت است.ممنون میشوم جواب دهید.
عزت احمدوند
۱۳۹۹-۰۲-۰۱ ۱۴:۴۰:۱۰
سلام در سال ۷۴ من ۵۰۰۰هزارتومن سهام از فروشگاه های زنجیره ای رفاه خریداری کرده ام لطفا برای فروش ان چه کار کنم اینم ایمیل پسرمه
محمدتخمکار
۱۳۹۸-۰۶-۰۲ ۱۳:۴۸:۰۲
ماسهامداران انتظارداریم مدیرشرکت فروشگاههابهعضوها جواب قانع کننده بدهند
۱۳۹۸-۰۵-۲۴ ۲۱:۰۵:۱۸
یک بخش را برای پاسخگویی به امور سهامداران قرار دهید
۱۳۹۸-۰۵-۲۴ ۲۱:۰۱:۴۵
چرا سهامداران قدیمی را با برگ سهام قدیم راهنمایی نمی کنید که چه باید بکنند این حقیقت را بدانید که راه موفقیت هر شرکت شفافیت و صداقت مدیران شرکت و حفظ حقوق سهامداران بویژه سهامداران خرد است ...
سجاد مهدوی
۱۳۹۸-۰۴-۲۲ ۱۴:۴۶:۳۷
سلام.
وقت بخیر
پدرم درسال ۷۳ از بانک ملت در ابتدای احداث فروشگاه زنجیره ای رفاه خریداری کردن بعد از ۲۴ سال هست اصل مدارک با مهر بانک ملت که سهام به ما فروختن داریم.
خواهشمندم راهنمایی کنید چگونه میتوانم سود سهام خودمون بعد از چندین سال دریافت کنیم باتشکر
علي
۱۳۹۷-۰۹-۲۹ ۰۳:۲۰:۳۲
جواب ممنون از ٤٠ سال پيش ٤٠٠ سهم خريدهام الان به كجا بروم
علي
۱۳۹۷-۰۹-۲۹ ۰۳:۱۹:۲۶
جواب ممنون
حسن ارزنی
۱۳۹۷-۰۹-۲۷ ۲۳:۱۹:۰۸
سلام اینجانب سال 74 به مبلغ5000 تومان سهام فروشگاه رفاه گرفتم که به علت مشکلات و عدم آگاهی از هرگونه اقدام تا این زمان و مشکلات مریضی همسرم به مدت 20 سال با نارسایی کلیه از دست دادم اکنون اصل مدارک را پیدا نمودهام خواهشمندم جهت استحقاق حقم در خواست راهنمادارم . لطفا به ایمیل پسرم پیام ارسال کنید
۱۲۳