میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۰
 
 
دریادار معنوی در پاسخ به گستاخی علی کریمی:
آمریکایی‌ها هیچ‌گاه جرأت جنگ علنی با ایران را نداشتند
امیر دریادار معنوی فرمانده ناوشکن سبلان در دوران دفاع مقدس طی یادداشتی، به مطلب اخیر توهین‌آمیز اخیر علی کریمی به شهدای نیروی دریایی ارتش در مواجهه با ناوگان آمریکا در سال ۱۳۶۷ واکنش نشان داد.
متن کامل یادداشت امیر معنوی به شرح زیر است:
سلام بر مردم شریف ایران بزرگ!
من سرباز ایرانی، خود به عنوان فرمانده ناوشکن سبلان در درگیری با ناوگان آمریکا در ۲۹ فروردین سال ۶۷ با همه اعتقاد و علاقه‌ام به خاکم و عقیده‌ام می‌نویسم.
خیلی خلاصه در جواب آقای علی کریمی عرض کنم که ایشان خود می‌توانند از آمریکایی‌ها سؤال کنند که اگر جای ما با آن‌ها در این درگیری عوض می‌شد، آیا جرأت حضور در دریا را داشتند؟
شاید آقای علی کریمی که در سال‌های جنگ بچه‌ای بیش نبود نداند، ولی ملت ایران آگاه است که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نه تنها در همان ماه‌های اول جنگ سرنوشت نیروی دریایی رژیم بعث عراق رو به هم پیچید، بلکه در طول جنگ تحمیلی هم علی‌رغم تمامی کمک‌ها و تلاش‌های شرق و غرب و دولت‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس، آن امنیت لازم را در خلیج فارس برقرار نماید تا هیچگاه شرایطی که ایران در طول جنگ‌های اول و دوم جهانی علی‌رغم بیطرفی در جنگ با آن مواجه بود، حاصل نگردد.
اما در درگیری با ناوگان آمریکا اعلام کنم که هیچگاه نه دولت آمریکا و نه ناوگان دریایی آمریکا به‌طور علنی وارد جنگ نشدند یعنی آمریکایی‌ها حتی جرأت پخش یک اعلامیه ساده را هم نداشتند که بگویند آماده
جنگ هستند.
بنابراین در روز موعود، عملیاتی را پایه‌ریزی کردند که از لحاظ تخصصی و دیدگاه دریایی جز عملیات تروریستی نام دیگری را نمی‌توان روی آن گذاشت!
یعنی اگر ناوگان آمریکا جرأت اعلام هرگونه عمل خصمانه‌ای داشت، حالا می‌بایستی آقای علی کریمی در عزای نابودشدگان ملوان آمریکایی قلم‌فرسایی می‌کرد!والسلام
علی کریمی به تازگی مطلبی در اینستاگرام منتشر و به مقام شهدای ۸ سال دفاع مقدس، به‌خصوص شهدای نیروی دریایی ارتش در عملیات مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در فرودین سال ۱۳۶۷ اهانت کرده است.
کد مطلب: 125084
 
Share/Save/Bookmark