میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹
 
 
جنگ اوکراین به بهانه روسیه به کام کارخانه اسلحه‌سازی آمریکا
غربی‌ها در حالی همچنان به بهانه مقابله با روسیه به جنگ افروزی در اوکراین ادامه می‌دهند که این جنگ افروزی در نهایت کارکردی برای کسب درامد بیشتر برای کارخانه‌های اسلحه سازی آمریکاست چنانکه مدیرعامل شرکت صنایع دفاعی آمریکا اعلام کرد که این شرکت به دلیل شرایط اضطراری در اوکراین، تولید موشک‌های ضد تانک را افزایش می‌دهد.
«جیمز تایسلت» مدیرعامل شرکت «لاکهید مارتین» اعلام کرد که این شرکت قصد دارد تولید سامانه‌های موشکی ضد تانک جاولین خود را حتی بدون نیاز به دستور پنتاگون افزایش دهد.تایسلت درباره افزایش تولید این سامانه‌ها به حضار شورای آتلانتیک گفت: «ما پیش از نیاز پیش می‌رویم. ما قصد داریم روی این سامانه‌ها سرمایه‌گذاری کنیم. جاولین جان‌ها را نجات می‌دهد و برگ برنده اوکراینی‌ها در این جنگ خواهند بود.»پنتاگون در بیانیه‌ای در ۲۲ آوریل (۲ اردیبهشت) اعلام کرد که دولت بایدن تاکنون ۳.۴ میلیارد دلار به اوکراین کمک کرده است. تا این لحظه بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ سامانه ضد تانک به اوکراین ارسال شده است.
«جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه جمعه گفت که پنتاگون آموزش نظامیان اوکراینی برای استفاده از تسلیحات و تجهیزات آمریکایی را در آلمان آغاز کرده است.خبر دیگر آنکه دولت لهستان به زیر مجموعه شرکت نوواتک روسیه در این کشور دستور داده تا تمام دارایی‌های گازی خود را به شرکت‌های دولتی لهستانی واگذار کنند.
در همین حال فرماندار منطقه «بریانسک» روسیه اعلام کرد که این منطقه هدف حملات جنگنده اوکراینی قرار گرفته است. زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین از کشورهای خارجی درخواست کرد که هرچه سریع‌تر نظامیان خود را برای کمک به این کشور برای مقابله با روسیه به اوکراین اعزام کنند.
در نقطه مقابل دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهور روسیه، طرح آمریکا برای توقیف دارایی روس‌ها به نفع اوکراین را تحریف بی‌شرمانه هرگونه هنجار حقوقی توصیف کرد. همچنین نماینده روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت که آمریکا به دنبال نظم جدید جهانی براساس اصول خاص خود می‌رود. لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز با تأکید بر اینکه غرب به درگیری‌های اوکراین دامن می‌زند، گفت که لغو تحریم‌ها علیه مسکو باید بخشی از مذاکرات با اوکراین باشد.
کد مطلب: 122429
 
Share/Save/Bookmark