میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸
 
 
داستانی تراژدیک کمدی
«بنشی‌های اینیشرین» به فرهنگسرای رسانه آمد
«بنشی‌های اینیشرین» به فرهنگسرای رسانه آمد
 
فرهنگسرای رسانه در قالب ویژه برنامه «فیلم و گفت‌وگو» فیلم سینمایی «بنشی‌های اینیشرین» را نقد و بررسی می‌کند.

به گزارش سیاست روز و به نقل زا روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه،فرهنگسرای رسانه در ادامه برنامه‌های خود در باشگاه «فیلم و گفت‌وگو»، جلسه نمایش، نقد و بررسی فیلم «بانشی‌های اینشیرین» (The Banshees of Inisherin) را برگزار می‌کند.
کانون دانش سینما ناب در اجرای این برنامه مشارکت داشته و این برنامه با حضور یک منتقد سینمایی برگزار می‌شود. حسام قاسمی نیز مجری این برنامه خواهد بود.
بنشی‌های اینیشرین یک فیلم تراژی کمدی سیاه محصول سال ۲۰۲۲ به نویسندگی و کارگردانی مارتین مک‌دونا است. در این فیلم کالین فارل، برندن گلیسون، کری کندن و بری کیوگن به ایفای نقش پرداخته‌اند. داستان فیلم در جزیره خیالی «اینیشرین» در سواحل غربی ایرلند اتفاق می‌افتد و دو دوست مادام‌العمر را دنبال می‌کند، که وقتی یکی از آن‌ها به‌طور ناگهانی به رابطه دوستی‌شان پایان می‌دهد، خود را در بن‌بستی می‌بینند که عواقب نگران‌کننده‌ای برای هر دوی آن‌ها دارد.
بنشی‌های اینیشرین نخستین بار در ۵ سپتامبر ۲۰۲۲ در هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز به نمایش درآمد؛ فارل و مک‌دونا به ترتیب جوایز جام ولپی و اوسلای طلایی را دریافت کردند. این فیلم در ۲۱ اکتبر توسط سرچلایت پیکچرز اکران شد و مورد تحسین گسترده منتقدان قرار گرفت که فیلمنامه و کارگردانی مک‌دونا، موسیقی کارتر بورول و بازی بازیگران اصلی را تحسین کردند. این فیلم از سوی هیئت ملی بازبینی فیلم به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ۲۰۲۲ نام گرفت. بنشی‌های اینیشرین در میان دیگر جوایز، هشت نامزدی پیشرو را در هشتادمین مراسم گلدن گلوب دریافت کرد، که بیشترین تعداد کسب‌شده توسط هر فیلمی پس از کوهستان سرد (۲۰۰۳) در سال ۲۰۰۴ است، و برنده سه جایزه از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد (برای فارل) و بهترین فیلمنامه شد. این فیلم در جوایز اسکار نیز نامزد دریافت نه جایزه شامل بهترین فیلم شد.
براساس این گزارش، این ویژه برنامه روز پنجشنبه 13 بهمن ماه از ساعت 15 تا 18 در سالن یونس شکرخواه فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.
باشگاه فیلم و گفت‌وگو فرهنگسرای رسانه جلسات منظمی را با حضور علاقه‌مندان به سینما برگزار کرده و جدیدترین آثار سینمای دنیا را در قالب‌های مستند، داستانی و فیلم کوتاه اکران، نقد و بررسی می‌کند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 125129
 
Share/Save/Bookmark