میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۳
 
 
نامه قدردانی «پاپ» برای ارسال کتاب «مسیح در شب قدر»

پاپ فرانسیس با ارسال نامه‌ای بوسیله جانشین خود از ارسال نامه و کتاب «مسیح در شب قدر» که انتشارات صهبا برایش در دی‌ماه گذشته ارسال کرده بود تشکر کرد.
کتاب «مسیح در شب قدر» روایتی از حضور مقام معظم رهبری در منازل خانواده‌های شهدای مسیحی است که به زبان انگلیسی و عربی نیز ترجمه شده است‌. این کتاب برای پاپ فرانسیس در دی‌ماه ارسال شد و پاسخ آن به تازگی به موسسه صهبا از سوی اسقف پائولو بورجیا (جانشین پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان) ارسال شده است.
در نامه‌ای که به همراه این اثر ارسال شده بود، آمده است:
«کتاب «مسیح در شب قدر»، روایت حضور رهبر ایران، آیت‌‌الله سیدعلی خامنه‌ای در منازل شهدای مسیحی از سال ۱۹۸۴ تا ۲۰۱۵، که در سال ۲۰۱۶ توسط مؤسسۀ فرهنگی صهبا، تولید و منتشر شده بود، به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شده است.
آنچه در این کتاب آمده، از طرفی نشان‌دهندۀ احساس تعلق هموطنان مسیحی به کشور و ایثارگری آنها در راه عزت ایران است، و از طرفی، اوج قدرشناسی و احترام و تکریم جمهوری اسلامی نسبت به این هموطنان عزیز؛ تا جایی که عالی‌رتبه‌ترین مقام کشور، سال‌های متوالی، در ایام میلاد حضرت مسیح، به منزل این خانوادۀ شهدای مسیحی رفته‌اند و صمیمانه و بدون تشریفات، با آنها گفت‌وگو کرده‌اند. لحظات و گفت‌وگوهای بسیار زیبایی در این دیدارها خلق شده که همه در این کتاب منعکس شده‌اند.
در شرایط امروزی و با ظهور نسخه‌های تقلبی و خشن از اسلام، معرفی این نمونه از رابطۀ زیبا و صمیمی مسلمانان حقیقی و پیروان حضرت مسیح، می‌تواند چهرۀ زیبای نظام اسلامی را به جهانیان نشان بدهد؛ لذا ضمن اهدای این کتاب، امیدواریم مطالعۀ این کتاب، برای جنابعالی، مفید و موثر واقع گردد.»
اما اسقف پائولو بورجیا (جانشین پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان) در پاسخی که آن را ارسال کرده آورده است:
«آقای ادیب زاده عزیز
حضرت پاپ فرانسیس، نامه‌ی شما و کتاب «مسیح در شب قدر» را دریافت کرده‌‌ و از من خواسته‌ است تا از شما تشکر کنم. او از احساساتی که این حرکت اندیشمندانه را به دنبال داشته، قدردانی می‌کند.
حضرت‌ش شما را در دعاهای خویش یاد خواهد کرد و برای شما برکت‌های الهی فراوانی را فرامی‌خواند.
ارادتمند شما- پائولو بورجیا» فارس

کد مطلب: 104104
 
Share/Save/Bookmark