میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷
 
 
رئیس مجلس:
تعرض به قهرمانان ملی خاک پاشیدن به آفتاب است
در ابتدای جلسه علنی مجاس محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور، با بیان اینکه هر ایرانی منصفی با سلیقه های سیاسی مختلف به این باور رسید که مدافعان حرم فقط پاسداران حریم اهل بیت عصمت و طهارت نیستند، بلکه نگهبان امنیت و ناموس کشور عزیزمان نیز هستند، گفت: تعرض به قهرمانان ملی که پای جنایتکارانی همچون داعش را از سرزمین عزیزمان کوتاه کردند، خاک پاشیدن به آفتاب است که جز رسوایی و بی اعتباری برای تعرض کنندگان و حامیان آنها نتیجه ای ندارد.
رئیس قوه مقننه افزود: ما به این شهدای مظلوم که خود را فدای مردم ایران و حفظ حریم اهل بیت(ع) کردند افتخار می کنیم و زندگی در امنیت خود را مدیون آنها می دانیم.
جلسه علنی مجلس به ریاست محمدباقر قالیباف برگزار شد و ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اجتماعی در باره طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق های بازنشستگی و... در دستورکار نمایندگان قرار گرفت. به گفته حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس هم در جلسه غیر علنی در خصوص نشست هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و روسای کمیسیون های تخصصی مجلس با هیات دولت بحث و تبادل نظر شد و تعدادی از نمایندگان نقطه نظرات خود را بیان کردند تا در نشست مشترک مطرح شود.
نمایندگان در ادامه جلسه علنی در انتخاب های جداگانه، عادل نجف زاده نماینده خوی و چایپاره را با ۱۵۱ به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، شارلی انویه تکیه را با ۱۲۹ رای به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، قدرت الله حمزه از کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها را با ۱۰۷ رای و غلامرضا شریعتی از کمیسیون عمران را با ۱۰۵ رای به عنوان ناظران مجلس در شورای عالی مدیریت بحران، و عبدالناصر درخشان نماینده ایرانشهر را به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای عالی صنایع دریایی انتخاب کردند. نمایندگان گزارش شور دوم کمیسیون اجتماعی در مورد طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق های بازنشستگی را بررسی کرده و ماده ۵ این طرح را به تصویب رساندند.
‌بر اساس ماده ۵ این طرح، نقل و انتقال حق بیمه یا کسور بازنشستگی از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به سایر سازمان‌ها و صندوق‌های بازنشستگی و یا بالعکس، در چارچوب ضوابط قانونی حاکم بر صندوق مقصد، امکان پذیر بوده و مابه‌التفاوت وجوه حق بیمه یا کسور بازنشستگی این افراد مطابق ماده (۴) این قانون محاسبه و از متقاضی وصول می‌گردد.
همچنین با رای مجلس ساز و کار درخواست برقراری مستمری جمع، تعیین و سوابق بیمه‌ای این افراد طبق قانون، تا زمان احراز شرایط برقراری مستمری، کماکان در صندوق قبلی محفوظ می‌ماند.
در تذکری به رئیس سازمان تأمین اجتماعی و وزرای اقتصاد و کار علی بابایی عضو کمیسیون اجتماعی گفت: جامعه مدنی بازنشستگان عزیز منتظر تصمیمات آنی وزارت کار هستند که دولت اختیار را به آن ها داده است. کارگران محترم گناه دارند.
محمد وحیدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات هم در تذکری شفاهی تاکید کرد: شرایط فعلی کشور وضعیت معیشتی سختی را برای بازنشستگان رقم زده است.
در بخشی از این جلسه علی نیکزاد نایب رئیس مجلس درگذشت مادر نماینده بروجرد و پدر نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس را تسلیت گفت.
کد مطلب: 123536
 
Share/Save/Bookmark