میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۱
 
 
پاسخ موشکی و پهپادی به عمق خاک عربستان و امارات
ریاض و ابوظبی گرفتار گردباد یمنی
انصارالله: در امارات سرمایه‌گذاری نکنید که ارزش آن به صفر می‌رسد
ریاض و ابوظبی گرفتار گردباد یمنی
 
یمنی‌ها دیروز در پاسخ به تجاوزات روزهای اخیر ائتلاف سعودی به غیر نظامیان و زندانیان یمنی، طوفانی از موشک‌ها و پهپادها را روانه عربستان و امارات کردند تا بار دیگر اراده خویش را به رخ متجاوزان بکشند.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن جزئیات عملیات علیه ابوظبی و عربستان سعودی را که با موشک بالستیک و پهپاد انجام شد، اعلام کرد.شبکه المسیره یمن گزارش داد، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن جزئیات عملیات در عمق عربستان سعودی و امارات را با عنوان « اعصار الیمن ۲» (طوفان یمن ۲) اعلام کرد.سخنگوی نیروهای مسلح یمن خاطرنشان کرد، پایگاه هوایی الظفره و اهداف حساس دیگر در ابوظبی با تعداد زیادی موشک بالستیک «ذوالفقار» هدف گرفته شد. وی گفت: تعدادی از پایگاه‌های نظامی در عمق عربستان سعودی در منطقه «شروه» و مناطق دیگر با پهپادهای «صماد ۱» و «قاصف k۲» در هم کوبیده شد.
یحیی سریح تصریح کرد، مراکز حساس و حیاتی در «جازان» و «عسیر» در جنوب سعودی با تعداد زیادی موشک‌های بالستیک هدف گرفته شد و اهداف این عملیات با دقت بالا محقق شد.وی با تاکید بر این که نیروهای مسلح یمن آمادگی کامل برای افزایش عملیات در مرحله آینده دارند، بار دیگر به شرکت‌های خارجی و سرمایه‌گذاران در امارات توصیه کرد که این کشور را ترک کنند زیرا دیگر امن نیست.سخنگوی نیروهای مسلح یمن خاطرنشان کرد، تا زمانی که تجاوز امارات به یمن و محاصره ادامه داشته باشد این کشور مورد هدف قرار خواهد گرفت.
حمله موشکی به عمق خاک عربستان سعودی و امارات (ابوظبی) حدود یک هفته بعد از حمله پهپادی و موشکی انصارالله یمن به امارات صورت گرفته است. این عملیات‌ها پس از هشدارهای یمن به عربستان و به ویژه امارات مبنی بر لزوم توقف تجاوزگری به خاک این کشور صورت می گیرد.خبرگزاری دولتی امارات خبر رسانه های خبری مبنی بر حمله به ابوظبی را تایید کرد. در این میان وزارت خارجه ترکیه ضمن محکوم کردن عملیات موفق نیروهای مسلح یمن علیه ابوظبی و سعودی، خواستار توقف چنین حملاتی شد. در همین حال عضو دفتر سیاسی انصارالله ضمن اعلام اینکه عملیات علیه امارات ادامه دارد، به سرمایه‌گذاران توصیه کرد که دیگر در این کشور سرمایه‌گذاری نکنند زیرا امارات به صحنه نبرد تبدیل شده است.«محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی انصارالله پس از عملیات «اعصار الیمن» (طوفان یمن۲) گفت: امارات به نصیحت ما درباره ترک جنگ یمن توجهی نکرد.وی در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» به سرمایه‌گذاران در امارات توصیه کرد که امارات را ترک کنند زیرا دیگر کشور امنی نیست. البخیتی تأکید کرد، امارات دیگر صحنه نبرد خواهد بود و ارزش سرمایه‌گذاری‌ها در امارات به صفر خواهد رسید. وی افزود: امارات پس از مداخله در جنگ یمن دیگر در نقطه بیطرفی در منطقه نایستاده است، این کشور درس نگرفت و بر اساس منافعش کار نکرد.روزنامه لبنانی الاخبار نوشت، انصارالله در حال تحقیق است که دریابد آیا رژیم صهیونیستی در نبردهای اخیر در «شبوه» به صورت مستقیم حضور داشته یا خیر تا در صورتی که این امر ثابت شود رژیم صهیونیستی هدف قرار دهد.
کد مطلب: 121439
 
Share/Save/Bookmark