میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵
 
 
ما هم جز مردم ایرانی هستیم
فوت مهسا امینی اسم رمزی شد تا جریانات معاند با نظام یکپارچه به میدان بیایند و با تمام توان...
فوت مهسا امینی اسم رمزی شد تا جریانات معاند با نظام یکپارچه به میدان بیایند و با تمام توان دست به تخریب اموال عمومی، قتل و کشته سازی بزنند و به خیال خام خود نظام را ساقط کنند .آنچه باعث ایجاد چنین رفتار هایی از سوی دشمنان این آب و خاک است جای بحث جدی داری یعنی باید در مطالبی مفصل به علل و عوامل این واقعه پرداخته شود.لیکن این نوشتار سر آن ندارد تا این دلایل پیدا و پنهان را واکاوی کند .
آنچه مقصود این نوشته است پرداختن به زاویه دید عده ای است که از امکانات دولتی و زمینه هایی که همین نظام برای ایشان فراهم نموده است استفاده کرده اند و برای خویش موقعیت اجتماعی و البته امکانات مادی فراوانی کسب کرده اند امکاناتی که بسیاری از مردم و از جمله کسانی که در به وجود آمدن و تثبیت این نظام کوشا بوده اند از آنها محرومند . بله منظور همان جماعتی است که ما آنها را با نام سلبریتی می شناسیم . جماعتی که اصلا معلوم نیست چه می گویند و چه می خواهند .جماعتی که وقتی فرمان مییابند در امور سیاسی دخالت می کنند و در انتخابات طرف کاندیدای جریان شبه روشنفکر را می گیرند و بعد وقتی موقع پاسخگویی به مردم می شود خود را کنار می کشند جماعتی همیشه معترض همیشه طلبکار و البته همیشه برخوردار .جماعتی که موقع دفاع از مدافعان حرم نباید در سیاست دخالت کنند و این امور به آنها مربوط نیست ولی در فوت خانم امینی با تمام توان وارد عرصه می شوند و آن دسته از ایشان که حساب کاربری در فضای مجازی ندارند نیز برای خود حسابی ایجاد می کنند تا از قافله عقب نمانند.
اما سخن اصلی این است که این جمعیت متناقض نما خود را معیار تقسیم مردم ایران می دانند و مانند کاندیدای محبوب خود در دوره های گذشته که مخالفین خود را بی شناسنامه معرفی می کرد افرادی که در میدان انقلاب جمع شدند را ملت ایران نمی دانند به بیانی دیگر معیار خودی و غیر خودی یا جزئی از ملت ایران بودن این است که افرادی ایرانی بوده و شایسته ی همراهی دوستان سلبریتی می باشند که در مقابل نظام بایستند یعنی اگر کسی به هر دلیلی که برای خودش محترم است طرفدار نظام بود جز مردم ایران نیست یعنی اگر یک سلبریتی در کنار این دسته از مردم باشد در کنار ملت ایران نایستاده است . پس تعریف ایرانی از نگاه سلبریتی ها اینگونه خواهد بود :« ایرانی کسی است که در هر شرایطی با هر بهانه ای هرچه جمهوری اسلامی گفت را رد کند و در مقابل آن بایستد » حالا سوال می کنم دموکراسی غربی که سلبریتی های عزیز ویزای آنها را دارند و شهروند آن کشورها هم به حساب می آیند چه می شود ؟ آیا در نظام دموکراتیک که آمال دوستان هم هست جماعتی بزرگ مانند آنچه در میدان انقلاب تهران و سایر نقاط کشور جمع شد هیچ حقی ندارند ؟ آیا چون سلبریتی ها و کشور های صادر کننده ویزا برای ایشان و خانواده های محترمشان با مردم تجمع کننده در میدان انقلاب موافق نیستند ایرانی به حساب نمی آیند ؟باعث تاسف است که دوستان برنامه سازی می کنند و چند ده میلیاری می گیرند و بعد می گویند برنامه را نمایش ندهید، مگر شما بابت ساخت برنامه پول نگرفته اید ؟ مگر صدقه داده اید که می خواهید پس بگیرید؟ البته که دیدن یا ندیدن سابقه ی عاشق شدن عده ای برای افراد زیادی جالب نخواهد بود . ولی با بی سلیقگی مدیران فرهنگی کار در دست شما محصور شده و ملت ایران مجبورند شما را تحمل کنند . بگذریم بهتر است از برج عاجتان پایین بیایید شما معیار تقسیم ملت ایران نیستید و به یاد داشته باشید جمهوری اسلامی اغتشاشگران را با تمام مشکلاتی که ایجاد می کنند هنوز «غیر ایرانی » معرفی نکرده است ولی شما به تلویح و تصریح هرکس را که با نظام موافق است از جمع ملت ایران کنار گذاشتید .

نویسنده: فرهاد ملاامینی - دبیر مجمع پیروان مهدی موعود (عج)
کد مطلب: 124012
 
Share/Save/Bookmark