میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۰
 
 
آذر منصوری:
شهید سلیمانی نماد وحدت ملی است
با براندازان زاویه داریم
دبیرکل حزب اتحاد ملت گفت: سردار سلیمانی با توجه به خصلت‌هایی که دارد می‌تواند نماد وحدت و همبستگی ملی باشد همانطور که شاهد بودیم بعد از شهادت او، انسجامی در کشور شکل گرفت.
آذر منصوری دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران در نشست خبری ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی، سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی و درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: امید داشتیم سالگرد شهادت سردار سلیمانی بهانه‌ای باشد تا به ویژگی‌های این شهید بزرگوار بیشتر بپردازیم که می‌توانست قوام‌بخش وحدت و همبستگی ملی در کشور باشد و همچنان اصرار داریم این حادثه تروریستی و جنایتی که علیه سردار سلیمانی رخ داد توسط دستگاه دیپلماسی ایران و از طریق مجامع بین‌المللی پیگیری و حق ایران در این باره اعاده شود.
منصوری اظهار کرد: سردار سلیمانی با توجه به خصلت‌هایی که دارد می‌تواند نماد وحدت و همبستگی ملی باشد همانطور که شاهد بودیم بعد از شهادت او، انسجامی در کشور شکل گرفت اما متأسفانه باید بگویم آنطور که باید و شاید استفاده نشد. وی درخصوص سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی ادامه داد: آنچه درباره این واقعه تلخ، از کتمان اولیه حقیقت تا عدم اهتمام جدی به دادخواهی خانوادگان داغدار صورت گرفت، نشان داد که این مسائل به مرور زمان حل نخواهد شد بلکه باید پیگیری‌های لازم صورت بگیرد.
دبیرکل حزب اتحاد ملت با اشاره به هویت اصلاح‌طلبی این حزب عنوان کرد: با براندازان داخلی و خارجی زاویه داریم. با رفتارهایی که در صدد حذف جمهوریت و حذف مردم از فرآیندها هستند و می‌خواهند نهاد انتخابات را بی‌معنا کنند مقابله خواهیم کرد. رفتار ما تابعی از قانون اساسی خواهد بود و اگر به قوانین نقدی داریم، اصلاح آنها را با توجه به ظرفیت‌های موجود عنوان می‌کنیم.
منصوری ادامه داد: از قوه قضائیه چنانچه عملکرد بی‌طرفانه داشته باشد حمایت می‌کنیم و چنانچه دچار انحراف شود از آن انتقاد خواهیم کرد. وی با بیان اینکه ما هم اشتباهاتی داشته‌ایم تصریح کرد: دست هر منتقدی را به گرمی می‌فشاریم حتی اگر ما را تخطئه کند؛ چرا که اعتقاد داریم برای حرکت رو به جلو باید امکان نقد خود را فراهم کنیم. اصلاحات نباید از اینکه مورد نقد قرار بگیرد، هراسی داشته باشد.
دبیرکل حزب اتحاد ملت گفت: مقید رعایت به اخلاق هستیم و حتی اگر ستم و اجحافی صورت بگیرد باعث نمی‌شود که از مسیر انصاف، عدالت، حرکت قانونی و مسالمت آمیز پرهیز کنیم. دبیرکل حزب اتحاد ملت تاکید کرد: ما نمی‌توانیم از توسعه سخن بگوییم بدون اینکه فرصت‌های برابری برای آحاد مختلف جامعه ایجاد کرده باشیم.
منصوری اظهار کرد: به باور ما امروز سیاست خارجه و رفع تحریم‌ها مهم‌ترین مسئله کشور است و آنچه در پی تحریم‌ها اتفاق افتاده و آثار مخربی که بر کشور ما تحمیل شده غیر قابل انکار هستند.
دبیرکل حزب اتحاد ملت بیان کرد: امروز در دنیا دیگر هیچ کشوری دوست دائم و هیچ کشوری دشمن دائم کشور دیگری به شمار نمی‌رود. ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم و باید توجه کنیم که از مجموعه ظرفیت‌های منطقه و جامعه جهانی برای کاهش مشکلات و بهبود وضعیت کشور استفاده کنیم.مهر
کد مطلب: 121232
 
Share/Save/Bookmark