میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۳۹
 
 
رئال يك – بارسا ۳؛
گوارديولا بازهم به آقاي خاص درس فوتبال داد
گوارديولا بازهم به آقاي خاص درس فوتبال داد
 

آبي و اناري پوشان كاتالونيا، موفق شدند با نتيجه سه بر يك در برنابئو رئال مادريد را شكست دهند.
جدال دو تیم در شرایطی آغاز شد که اگر بارسلونا، نتیجه این دیدار را واگذار می‌کرد، کارش برای رسیدن به عنوان قهرمانی لالیگا سخت و فاصله امتیازی‌اش با رئال بیشتر از قبل می‌شد.
در آغاز بازی اشتباه دروازه‌بان بارسلونا در همان دقیقه اول، «کریم بنزما» را صاحب فرصت ایده‌آلی کرد و این بازیکن نخستین گل بازی را برای رئالی‌ها به ثمر رساند.
فرناندو بوربالان، داور با تجربه این دیدار در سوت خود دمید تا یکی از پر بیننده‌ترین بازی‌های جهان رقم بخورد. رئال مادرید در ثانیه ۲۱ بازی توسط بن‌زما در پی اشتباه عجیب والدس برای پایتخت نشینان گلزنی کرد.همین حادثه ابتدایی کافی بود تا گزارشگران در شبکه‌های گوناگون جهان، یک دیدار پر حادثه و عجیب را وعده دهند.
تنها چند دقیقه بعد این مسی بود که می‌توانست اشتباه راموس را به گل بارسلونا تبدیل کند؛ اما کاسیاس این اجازه را به او نداد.خط دفاعی رئال مادرید به ویژه در قلب خود به شدت تحت فشار مردان گواردیولا بود. حادثه بعدی که می‌توانست سرنوشت بازی را تغییر دهد، مصدومیت دی ماریا بود که از دقیقه پانزده بازی، خط حمله رئال مادرید را به هم ریخت.دی ماریا به کار خود ادامه داد، ولی دیگر هرگز خبری از دوندگی همیشگی او نبود ومشخص نشد که چرا رونالدو در دقیقه ۲۴ بازی، دومین گل رئال مادرید را روی پاس زیبای کریم به ثمر نرساند، ولی همین تک حمله کافی بود تا مادرید تا اندازه‌ای از زیر فشار تاکتیکی و تکنیکی بارسلونا بیرون رود.
برتری عددی بارسلونا و بازی دیدنی مردان پپ نتیجه داد و این تیم در دقیقه سی‌ام بازی روی کار زیبای مسي و هشیاری آلکسیس به گل تساوی رسید. در پایان نیمه نخست، آلونسو از رئال مادرید در دقیقه ۲۶ کارت زرد دریافت کرد و سانچس ۲۷ و مسی ۳۷ از بارسلونا با همین کارت جریمه شدند. دو تیم با تساوی یک بر یک در پایان نیمه اول به کار خود پایان دادند؛ اما نیمه دوم، حکایت دیگری داشت و با دو گل دیگر بازیکنان بارسا در پایان نتیجه این جدال حساس با برتری سه بر یک به سود بارسا به پایان رسید.
رئال مادرید نیمه دوم را توفانی آغاز و فشار قابل توجهی روی دروازه بارسلونا وارد کرد، ولی بازی روان و زیبای بارسلونا همچنان ادامه داشت تا این که ژاوی در دقیقه ۵۱ بازی با کوبیدن توپ به پای مارسلو به لطف تغییر جهت توپ دروازه کاسیاس را برای دومین بار باز کرد. برخی سایت‌ها این گل را به نام مارسلو ثبت کردند.
در اين دقايق مورینیو، کاکا را به جای اوزیل به زمین فرستاد تا شاید میانه میدان و قلب زمین حریف را بیشتر به سود تیمش سنگین کند. آقای خاص، خدیرای دونده را نیز به جای لاسانای پر اشتباه به زمین فرستاد. فشار رئال مادرید با تغییر تاکتیک ناگهانی مورینیو لحظه به لحظه افزایش پیدا می‌کرد و عاملی که اجازه حملات همه جانبه را به مادرید نمی‌داد، «بزرگی بارسلونا» بود؛ بزرگی و شکوهی که باعث شد فابرگاس به نشانه آن با ضربه سر دروازه مرد شماره یک تیم ملی فوتبال اسپانیا را برای سومین بار در این ال‌دربی باز کند. مورینیو که شوک سنگینی را به راحتی می‌شد در صورتش دید، هیگواین را هم به جای دی‌ماریا وارد میدان کرد. در آن سوی میدان، گواردیولا نیز در تعویضی قابل پیش بینی، کیتا را به جای سسک فابرگاس به میدان فرستاد. رئال مادرید برای جبران حادثه تلخی که در برنابئو رخ داده بود، به آب و آتش می‌زد؛ اما مثل همیشه از کمبود تمام‌کننده‌ای تمام عیار رنج می‌برد.
در پایان، داوید ویا هم وارد میدان شد تا شایعه دلخوری او از گواردیولا کاملا از بین برود. ۶۲ درصد از مالکیت توپ و میدان در این دیدار در اختیار بارسلونا بود و این تیم بار دیگر در برنابئو مادرید را تحقیر کرد. به این ترتیب، جدال رفت دو تیم در لالیگای ۲۰۱۱ ـ ۲۰۱۲ با نتیجه سه بر یک به سود بارسلونا پایان یافت.

کد مطلب: 69996
 
Share/Save/Bookmark