میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۷
 
 
هلال احمر از داروی «روکسی ویل» رونمایی کرد
امکان تولید سالانه ۲۸۰ میلیون قرص و کپسول در هلال‌احمر
داروی ضد درد و ضد التهاب “روکسی ویل” که در شرکت داروسازی سها هلال احمر ساخته شده رونمایی شد.
پیرحسین کولیوند در این مراسم که در شرکت داروسازی هلال و با حضور رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر و دیگر مسئولان و مدیران این سازمان و شرکت‌های زیرمجموعه برگزار شد، تاکید کرد: با بهره‌مندی از توان و همکاری شرکت‌های دانش بنیان باید فرایندها و برنامه‌های شغلی، تولید، کیفیت کار و ‌نگاه مدیریتی در جمعیت هلال‌احمر ارتقا پیدا کند. فرایندها تسهیل پیدا کرده و مشکلات رفع شود تا فعالیت هلال‌احمر در حوزه دارو و تدارکات پزشکی، دستخوش تحولات بزرگ همسو با اهداف نظام و این‌ جمعیت شود. وی افزود: در حال پیگیری موضوع داروخانه آنلاین با هدف تسهیل در روند دریافت دارو برای خانواده جانبازان و شهدا و عدم نیاز به مراجعه حضوری ایشان به داروخانه‌های هلال‌احمر از طریق سازمان غذا و دارو هستیم.
رئیس جمعیت هلال‌احمر در حاشیه مراسم رونمایی از داروی جدید شرکت داروسازی سها هلال، از بخش‌های مختلف شرکت ازجمله خطوط تولید، آزمایشگاه، بخش تحقیق و توسعه و بازرگانی این شرکت بازدید کرد.
عطار مدیرعامل شرکت داروسازی سها هلال نیز در نشست با رئیس جمعیت، گزارشی از فعالیت‌های شرکت ارائه کرد و گفت: با توجه به دریافت گواهینامهGMP توسط شرکت داروسازی سها، ظرفیت راه اندازی خط تولید جدید و ساخت داروهای جدید و استراتژیک در شرکت داروسازی سها وجود دارد که می تواند نقش بسزایی در خودکفایی داروسازی کشور ایجاد کند. وی افزود: داروسازی سها هلال دارای دو سایت تولید “چهارباغ” و “شهید فقیهی” در وردآورد است که با برخورداری از پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات فنی و پتانسیل تولید داروهای استراتژیک و گواهینامه GMP، نه تنها قادر به توسعه فعالیت های تولیدی خود در زمینه جامدات، مایعات، قرص و کپسول طبق استانداردهای بین المللی است بلکه می تواند در زمینه انعقاد قراردادهای دارویی فعالیت کند.
عطار گفت: تولید شرکت داروسازی سها هلال شامل آنتی بیوتیک، داروهای قلبی عروقی و دیابت است که آنتی بیوتیک ها جایگاه ویژه ای در کشور دارند. ظرفیت این شرکت سالانه ۲۰۰ میلیون قرص، ۸۰ میلیون کپسول و‌ ۱۰ میلیون شربت و سوسپانسیون است. وی داروها و محصولات برند شده شرکت سها هلال را شامل آسیفن، مالوژل اس، فیناگرو، فینا پروست، ایبوپروویل و متادون عنوان کرد و گفت: وجود سیستم های مدیریت کیفیت IMS، پروانه تولید مکمل های طبیعی و فراورده های سنتی، فرآیند استاندارد سازی کیفیت محصولات و بهره مندی از پرسنل تحصیل کرده، متعهد و مجرب از نقاط مثبت و عوامل عملکرد موفق شرکت داروسازی سها هلال است.
عطار با اشاره به تولید داروی جدید این شرکت، توضیح داد که “روکسی ویل”، محصول جدید ضد درد و ضد التهاب بسیار قوی است که برای اولین بار در ایران توسط شرکت داروسازی سها تولید و روانه بازار می شود. اثر ضد درد این دارو، ۱۰ برابر بیشتر از مسکن های مشابه و هم خانواده است که برای دردهای مزمن احشایی در بیماران بستری و با ۲ مکانیسم ضددرد متفاوت با رژیم درمانی ۷ روزه و بدون خطر وابستگی قابلیت تجویز دارد.
مدیرعامل شرکت داروسازی سها هلال افزود: از سایر کاربردهای بالینی و مزایای این دارو، نشانه گیری مسیرهای متفاوت درد و مکانیسم اثر چندگانه جهت بهبود است.
کد مطلب: 122664
 
Share/Save/Bookmark