میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷
 
 
به مناسبت ولادت حضرت زینب(س)
فروش ویژه کتب شهدای مدافع حرم با ۲۰ درصد تخفیف

انتشارات شهید کاظمی ناشر برگزیده سال ۹۵، کتاب‌های مرتبط با مدافعان حرم که تاکنون منتشر کرده است را به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) به طور ویژه به فروش می‌رساند.
براساس این گزارش فروش ویژه کتاب‌های این نشر به همین مناسبت تا روز ۵ بهمن مجموعه کتاب‌هایی که با موضوع مدافعان حرم منتشر شده را به صورت ویژه به فروش می‌رساند.
نشر شهید کاظمی یکی از پیشگامان تولید کتب خاطرات شهدا و رزمندگان مدافع حرم است که برای دو گروه سنی بزرگسال و کودک و نوجوان دست به انتشار کتاب زده است.
«از ام‌الرصاص تا خان‌طومان» دربردارنده خاطرات دفاع‌مقدس از جمله عملیات کربلای چهار در ام الرصاص و حماسه خان طومان است که به دست شیرمردان مازندرانی رقم خورده است. نویسنده سعی کرده تمام وقایع خان‌طومان رو به نگارش در آورد. متن مکالمات بی‌سیمی و عکس‌های شهدا نیز پایان کتاب به ضمیمه آورده شده است.
کتاب «از حاج ابراهیم تا خان‌طومان» مجموعه روایاتی از شهدای ارتفاعات حاج ابراهیم (واقع در غرب کشور) و منطقه خان‌طومان (سوریه) است که دوربین‌ها قادر به ضبط آنها نبوده‌اند. هر روایت منقش به عکس یک شهید یا تصویری از منطقه عملیاتی است. بسیاری از این روایات از شهدای نام‌آشنای مدافع حرم نظیر شهید بلباسی، شهید کابلی و دیگر یاران شهیدشان است.
کتاب «شهید عزیز» نیز حاوی خاطراتی دلنشین و درس‌آموز از زندگی دلیرمردی است که نگذاشت علاقه‌اش به دنیا و زرق و برق‌هایش بندی بر قدم‌هایش باشد و او را به مقصودش نرساند. کتاب حاضر مجموعه خاطراتی است که توسط همرزم شهید در منطقه خان‌طومان جمع‌آوری شده است.
کتاب «رفیق مثل رسول» زندگینامه شهید مدافع حرم رسول خلیلی از نگاه خانواده، دوستان و همرزمان شهید است که به همراه دست نوشته‌ها و خاطرات خودنوشته وی به چاپ رسیده است.
شهید محمدرضا دهقان امیری متولد ۲۶ فروردین‌ماه سال ۱۳۷۴ در تهران دیده به جهان گشود. محمدرضا از نسل چهارم فرزندان حضرت روح‌الله(ره) بود که برای دفاع از حرم هجرت کرده و به شهادت رسید. کتاب «ابووصال» حاوی خاطراتی کوتاه از دوستان، خانواده و همرزمان این شهید است.
شهید محمد شالیکار از همرزمان سردار شهید حاج حسین بصیر و سردار علی‌اصغر بصیر در دوران دفاع‌مقدس بوده است که روایتی از زندگی‌اش در «خداحافظ دنیا» منتشر شده است. شهید شالیکار جانباز بالای ۵۰ درصد بوده که از ناحیه سر در جنگ هشت ساله دچار جانبازی شده بود و از یادگاران دفاع‌مقدس به شمار می‌رفت. وی یکی از نیروهای داوطلب مدافع حرم برای مقابله با تکفیری‌های تروریست به کشور سوریه رفته بود که با اصابت گلوله‌ای مجروح شد. وی که از ناحیه کتف و ریه دچار آسیب جدی شده بود، سرانجام پس از مجاهدت‌های فراوان، به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.
«عباس برادرم»، دربردارنده خاطرات و یادداشت‌ها و همچنین مصاحبه‌هایی از شهید مدافع حرم عباس کردانی است، که در سال ۱۳۹۴ در عملیات آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا به شهادت رسید. جنگ ۳۳ روزه ی لبنان، عرصه مهمی از حضور عباس در جبهه نبرد با دشمن صهیونیستی بود که نقش مهمی درپیشرفت روحیه نظامی او داشت. حضور در جبهه‌های نبرد با بعثیان و داعشیان در عراق و به دنبال آن حضور فعال در جبهه‌های سوریه و نبرد رویارو با تروریست‌های جنایتکار، از جمله فعالیت‌های اخیر او بود.
کتاب «چمروش» مجموعه خاطرات خانواده، دوستان و همرزمان شهید کمال شیرخانی است، خلبان شهید کمال شیرخانی از شهیدان مدافع حرم است که برای دفاع از حریم آل‌الله عازم سوریه شده بود و ۱۴ تیرماه ۱۳۹۳ در نبرد با تروریست‌های تکفیری داعش به شهادت رسید.
علاقه‌مندان به تهیه این کتب می‌توانند آنها را از طریق فروشگاه اینترنتی «من و کتاب» خریداری کنند.(فارس)

کد مطلب: 102864
 
Share/Save/Bookmark