میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۸
 
 
قالیباف:
جهاد امروز مبارزه با گرانی است
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز جهاد ما مبارزه با گرانی است؛ امروز اگر می‌خواهیم به دشمن سیلی بزنیم و جواب غربزده‌های داخلی را بدهیم باید کار خود را رها نکنیم.
به گزارش مهر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم یادواره شهدای طلاب و روحانیون تهران که در محل وزارت کشور برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از دست اندر کاران و برگزارکنندگان این نشست، گفت: چنین نشست‌هایی نمادی از فعالیت‌های مستمر برای زنده نگه داشتن فرهنگ جهاد و شهادت است.
وی تصریح کرد: یکی از حرکت‌های جنگ نرم توسط دشمنان انقلاب و در رأس آنها رژیم صهیونیستی جوسازی‌هایی است که می خواهند ذهن جامعه را آلوده می‌کنند. اما این یادواره نشان داد که علما در سختی‌ها و مشکلات کجا هستند و چه نقشی ایفا کرده‌اند.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این نشست نمونه‌ای از آن است که نشان دهیم روحانیت اهل فکر و اندیشه و مبتنی بر سنت‌های الهی و پیشتاز در میدان جهاد و شهادت است.
قالیباف افزود: اگر همه صنوف و قشرها را نگاه کنیم سرآمد آنها در میدان جهاد از شهدا تا آزادگان گرفته، روحانیت است و این افتخاری برای این قشر است که چنین حضوری داشته‌اند؛ اخلاص، صفا، گذشت و شجاعت روحانیت در جبهه برای یکایک رزمندگان‌ درس بود.
وی تاکید کرد: نمی‌توان در مجلسی، شهدا را یاد کنیم و به یاد شهید میثمی نیفتیم. روحانی جوانی که نماینده امام(ره) در قرارگاه‌ بود و با رفتار و عمل خود اخلاق، شجاعت و آرامش در لحظات سخت را به ما آموزش می‌داد. گاهی که مقابل دشمن شرایط سختی پیش می‌آمد که نان، آب و سلاحی به ما نمی‌رسید شهید میثمی آنجا حضور پیدا می‌کرد، او همیشه در بحرانی‌ترین نقاط جبهه حاضر می‌شد و حرف و یاد از شهید میثمی نمادی از شهدای روحانیت است.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آنهال سربازان امام(ره) بودند، تربیت‌شدگان امامی که در طول زندگی جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت و آنها هستند که فرهنگ شهدا را نگاه می‌دارند.
وی اظهار کرد: باید در راه خود بایستیم و باقی بمانیم. طبیعتا در میدان جهاد باید هرچه داریم را با خود بیاوریم. هم جان و هم آبروی ما فانی است و باید برای انقلاب از این دو بگذریم. اگر به دنبال توفیق و رضوان الهی هستیم باید از جان و مال و آبروی خود بگذریم، نباید اینها ما را به حاشیه ببرد تا بتوانیم در متن جهاد و مبارزه باقی بمانیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بدانیم که شرط پیروزی و رمز موفقیت در این مسیر، صبر و انتظار است،گفت: این وعده خدا و رسول خدا است. باید در برابر دشمن ایستادگی داشته باشیم. اگر تردید پیدا کنیم هر تلاشی بی‌فایده خواهد بود. این مسیر حتما سختی دارد اما نباید منحرف بشویم یا تردیدی پیدا کنیم.
وی با بیان اینکه باید به نارسایی‌های فعلی پایان بدهیم،گفت: ما فرزندان انقلاب هستیم و می‌توانیم این کار را انجام دهیم و نباید تردیدی در این زمینه داشته باشیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز ما مسئولان باید جهاد تصمیم داشته باشیم و با اراده و تصمیمی درست و به جا برای حل مشکلات و منفعت مردم اقدام کنیم و تحت هیچ حرفی قرار نگیریم. وی عنوان کرد: فرهنگ ما فرهنگی بنی صدر نبوده و نیست. فرهنگ ما این است که هرچه توان داریم جمع کنیم و در راه درست بایستیم، در همه حوزه‌ها از اقتصاد و سیاست گرفته تا فرهنگ همین راهبرد درست است.
قالیباف متذکر شد: مسائل ملی، انقلابی، امنیتی و اقتصادی باید هدف ما باشد. نباید دچار جناح‌بازی، فرقه‌گرایی، گروه‌بندی و اختلافات درونی شویم. این خواسته قطعی دشمن است و دشمن می‌خواهد هم در جبهه انقلاب تزلزل ایجاد کند و هم اعتماد را به عنوان سرمایه اجتماعی نظام به خطر بیندازد. می‌خواهد بین دولت، ملت و امام و امت فاصله بیندازد اما ما هرگز نباید چنین اجازه‌ای بدهیم و باید با همین باورها در میدان پیش برویم.
وی تصریح کرد: حواسمان باشد در جهاد تصمیم باید رفتار و مدیریت درست و حکیمانه داشته باشیم. باید موضوعات خود را اصلی و فرعی کنیم و به هر موضوعی نپردازیم. باید موضوعات اصلی مهم مورد توجه و در اولویت ما باشند.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز بدون شک موضوع اول گرانی و مسائل اقتصادی است. امر به معروف و نهی از منکر در نظام اسلامی ضروری و از اساس دین و اصل قانون اساسی ما است. اما اگر به مظاهر فساد توجه کنیم باید بدانیم که گرانی و ناعدالتی هم بزرگترین منکر است. باید این موارد را در اولویت بگذاریم.
قالیباف گفت: به عنوان یک فرد مطلع از آمار و اطلاعات و با تجربه عرض می‌کنیم؛ ما می‌توانیم چالش‌های اقتصادی امروز را حل کنیم. اگر همه دست به دست هم دهیم و در برابر خدعه و نیرنگ دشمنان با دقت عمل کنیم با ظرفیت‌هایی که داریم می‌توانیم در یک برنامه پنج ساله کشور را به ثبات اقتصاد برسانیم و از این ناامنی‌های اقتصادی و نگرانی‌هایی که مردم دارند عبور کنیم.
کد مطلب: 122529
 
Share/Save/Bookmark