میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۵:۵۱
 
 
وقتی سرطان دارید اتومبیل گرانقیمت به چه دردی می‌خورد
وقتی سرطان دارید اتومبیل گرانقیمت به چه دردی می‌خورد
 
"اریک آبیدال" که جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر برد از سرطان به عنوان مرضی یاد کرد که اجازه نمی دهد کسی با وجود ثروت فراوان از زندگی خود لذت ببرد.
به گزارش مهر، تیم فوتبال بارسلونا شنبه شب با نتیجه با نتیجه 3 بر یک در دیدار پایانی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا مقابل منچستریونایتد به برتری رسید و این در حالی است که کارلس پویول، کاپیتان بارسا، در پایان دیدار اجازه داد تا اریک آبیدال جام را بالای سر ببرد.
پزشکان چند ماه قبل اریک آبیدال را مبتلا به سرطان کبد تشخیص دادند. غده سرطانی این بازیکن دو و نیم ماه قبل در عملی جراحی که سه ساعت به طول انجامید از بدنش خارج شد. این مدافع ملی پوش فرانسوی شب گذشته نقش مهمی در پیروزی بارسا مقابل من یونایتد بازی کرد.
اآبیدال در پایان این دیدار اظهار داشت: می ترسیدم که هرگز دوباره فوتبال بازی نکنم. در آن صورت زندگی خیلی متفاوت می شد. زمانی که پزشکان به شما می گویند سرطان دارید بیدرنگ فکر می کنید دیگر بدتر از این نمی شود. سپس باعث شگفتی تان می شود از اینکه دوباره می توانید بازی کنید.
آبیدال که در دیدار پایانی سال 2009 به دلیل اخراج در دیدار نیمه نهایی مقابل چلسی نتوانست تیم بارسلونا را مقابل منچستریونایتد همراهی کند، افزود: من قبلا به این فکر می کردم که وقتی یک کودک بیمار را در بیمارستان ملاقات می کنیم به آنها می گوییم که باید با بیماری خود مبارزه کنند. اکنون این قضیه در مورد خود من روی داده بود.
مدافع بارسا افزود: الان همه چیز را متفاوت می بینم. یک بازیکن حرفه ای بودن، کیفیت زندگی شما را به طرزی باورنکردنی ارتقا می بخشد. نمی توانم در خصوص احساسم حرفی به میان بیاورم. این یک موقعیت ویژه است و من باید از کارلس تشکر ویژه داشته باشم. باشگاه ما در نشان دادن ارزش های انسانی باشگاه منحصر به فردی است.
آبیدال در پایان گفت: شما وقتی آدم پولداری هستید هرآنچه می خواهید را می توانید بخرید و به هرآنجا که بخواهید می توانید بروید اما وقتی این اتفاق برای شما روی می دهد، برای مثال حتی یک اتومبیل گرانقیمت هم نمی تواند کمکی به شما بکند.
کد مطلب: 65440
 
Share/Save/Bookmark