میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۵
 
 
فعالیت ۱۰۰۰ تسهیل‌گر برکت در ۲۰ هزار روستا
ششمین دوره آموزش تسهیل‌گران اقتصادی-اجتماعی طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برگزار می‌شود.
محمد ترکمانه، مدیر عامل بنیاد برکت ضمن اعلام این خبر افزود: این دوره آموزشی با حضور ۲۰۰ نفر تسهیل‌گر اقتصادی - اجتماعی از ۲۶ استان و ۱۴۱ شهرستان از ۲۰ تا ۲۶ تیرماه در تهران برگزار می‌شود. ترکمانه تاکید کرد: این دوره شش روزه با هدف آموزش و به‌کارگیری ۲۰۰ تسهیل‌گر برگزار می‌شود و افراد شرکت کننده در صورت قبولی در این دوره آموزشی، به شبکه تسهیل‌گران بنیاد برکت در سراسر کشور افزوده می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: با ملحق شدن این ۲۰۰ نفر، تعداد مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت به ۱۰۰۰ نفر می‌رسد و این شبکه تسهیل‌گری با یک پوشش حداکثری در ۹۰ درصد مناطق کشور مشغول به فعالیت و خدمت‌رسانی می‌شود.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، تسهیل‌گران این بنیاد امسال ۴۵۰ شهرستان و ۲۰ هزار روستا را زیر چتر حمایتی خود خواهند داشت.ترکمانه تصریح کرد: شبکه ۱۰۰۰ نفره تسهیل‌گران برکت به عنوان یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های تسهیل‌گری، نیمی از روستاهای کشور را تحت پوشش فعالیت‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی خود دارد.
وی درباره جزئیات ششمین دوره آموزش تسهیل‌گران طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور نیز توضیح داد: مباحث آموزشی ارائه شده در این دوره شامل دو بخش آموزش‌های مرتبط با تسهیل‌گری، مفاهیم، ابزارها و تکنیک‌های آن از یک سو و آشنایی با شیوه‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، آیین‌نامه‌ها و سیاست‌های اجرایی، اهداف و چشم‌اندازهای بنیاد برکت از سوی دیگر است.مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: اساتید به‌نام و مطرح دانشگاهی حوزه تسهیل‌گری، آخرین آموزه‌های مربوط به تسهیل‌گری را به شرکت‌کنندگان ارائه خواهند کرد.
ترکمانه درباره چگونگی انتخاب افراد شرکت‌کننده در این دوره آموزشی بیان کرد: پس از فراخوان سراسری جذب تسهیل‌گر، یک‌هزار و ۴۰۰ نفر ثبت‌نام اولیه کردند که پس از برگزاری آزمون‌های کتبی و انجام مصاحبه‌های اختصاصی و کارشناسی، در نهایت ۲۰۰ نفر برای شرکت در ششمین دوره آموزش تسهیل‌گران اقتصادی- اجتماعی برگزیده شدند.وی در پایان یادآور شد: تسهیل‌گران برکت از میان نخبگان جوامع محلی انتخاب می‌شوند و حداقل مدرک تحصیلی آن‌ها کارشناسی است.
کد مطلب: 123203
 
Share/Save/Bookmark