میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۳
 
 
فرمانده کل سپاه:
این ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کند
این ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کند
 
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن می‌خواهد از حوادث و اشتباهات ما رویداد بسازد، این کشور غنی است، ما در محاصره هستیم و وقتی می‌خواهیم لبنان را از فشار اقتصادی درآوریم کشتی‌های ما را نمی‌توانند بزنند، این ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کنند.
سردار حسین سلامی همزمان با سالروز تأسیس بسیج دانشجویی و طلاب به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در نشستی با دانشجویان و فرماندهان بسیج دانشجویی کشور که در اردوگاه فرهنگی تربیتی ثامن الائمه (ع) برگزار شد، اظهار کرد: خداراشاکرم که امروز در جمع بسیجیان و دانشجویان عزیز شرف حضور پیدا کردم، هفته بسیج مستضعفان و سالروز تشکیل این شجره طیبه مبارک که ریشه‌های آن در عمق احساس و ایمان ماست و شاخه‌های پر ثمر آن در آسمان اندیشه، اعتقاد، باور و آگاهی سیر می‌کند را تبریک می‌گویم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه بسیج و ظهور آن یک نشانه از اعجاز ذهنی رهبر کبیر و بزرگ انقلاب اسلامی است، افزود: بسیج بی مرز و حصار است، در افقی پهناور حرکت می‌کند و مانند خورشید برای همه اهل زمین گرما بخش است و برای همه نور داشته و این چنین تشکلی در هیچ نقطه‌ای از عالم وجود ندارد، شاید تکرار ناپذیر باشد و به دلیل موقعیت خاص انقلاب ما فقط متعلق به این حالت از تفکر و اندیشه است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه میدان رشد بسیج سرزمین انقلاب است، ادامه داد: در این سرزمین است که این درخت رشد می‌کند و این یک واقعیت مسلم است که در این ۴۳ سال انقلاب این توفیق را داشته‌ایم تا نظاره‌گر تمام حوادث تلخ و شیرین و همه فراز و نشیب‌های سال‌های پر حماسه و حادثه بوده و آن را در میدان از نزدیک دیده باشیم.
سردار سلامی با بیان اینکه در حاکمیت طاغوت ملت نهایت سطح اندیشه‌اش عملیات بود، ادامه داد: در مدیریت سه سطح تاکتیکی، عملیاتی و استراتژیک می‌بینید، سطح تاکتیکی بسیار سطحی است و سطح استراتژیک اساسی‌ترین سطح است و مسیر رسیدن اهداف را با استفاده از ظرفیت‌های موجود ممکن می‌سازد و سطح میانه عملیاتی است این سه سطح در تمام دنیا وجود دارد.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشریح کرد: شما با فضای استدلال سر و کار دارید و اندیشه می‌ورزید پس این موضوعات برای شما مهم است، ایران فاقد سطح اندیشه‌ورزی استراتژیک بود و جداسازی میان جسم و ذهن را ایجاد می‌کرد تا با استفاده از ذهن منفصل در دور دست تفکرات جامعه را در دست بگیرد؛ این دقیقا در دوران پیش از انقلاب واقعیت داشت و ذهن ایرانی به ذهن ایرانی متصل نبود.
وی تبیین کرد: ایرانیان کارگذار چیزی بودند که غربی‌ها آن را بوجود آورده بودند و ما جزوی از نقشه سیاست گذاری غرب در جغرافیایی منفصل بودیم یعنی استقلال سیاسی نداشتیم، استقلال سیاسی یعنی یک کشور بتواند برای خود خط مشی تبیین کند نه اینکه کشوری دیگر برای او این مسیر را بسازد، اگر کشوری تحت تاثیر کشوری دیگر خط مشی خود را مشخص کند استقلال ندارد و ما دکترین ستون‌های دوگانه برای آمریکا بودیم هم ما هم عربستان سعودی، عربستان سعودی مانند امروز، آن موقع هم کشور قدرتمندی نبود.
فرمانده کل سپاه متذکر شد: هیچ موقعی نیست در این ۴۳ سال ما با دشمن از نظر فیزیکی یا ذهنی و روحی درگیر و در جنگ نباشیم، یکی از نظریه پردازان آمریکایی می‌گفت انقلاب اسلامی یک روح برای جهان بی روح بود، قدرتی که توانست تمام اروپای غربی را تحت سیطره قرار دهد و اقتصاد جهان را در دست داشت و دارد، اما امروز با ارتفاعی کمتر سطله‌دار است که این ارتفاع را انقلاب اسلامی کمتر کرده و آمریکا اکنون فاصله قدرتش با ما کم شده است، اما هنوز نیمی از قدرت نظامی جهان را دارد و نفوذ سیاسی او قالب است، اما نه مانند گذشته.
سردار سلامی خاطرنشان کرد: بسیجیان مانند شما در جنگ درس را کنار گذاشتند و در جبهه شهید شدند، صندلی آن‌ها خالی ماند تا بتوانیم در امینت پای درس بنشینیم، ۴۰ هزار آمریکایی کشورما را اداره می‌کردند و امروز حتی یک آمریکایی در کشور نیست، برای آموزش قطب‌نما و توپ خانه باید سربازان ما به آمریکا می‌رفتند، شاه ما برای دیدن از پایگاه استراق سمع آمریکا به آنجا رفت و او را راه ندادند. فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه خیلی‌ها تاریخ این انقلاب را نمی‌دادند، تکمیل کرد: امروز شما عزیز هستید و از اسلامی سخن می‌گویید که یک قدرت جهانی است و در تحریم و صبر در عالم معتبر است؛ رهبری بزرگ‌ترین سرمایه ما است که توانست ما را از دشمنان فاصله اندازد، پیش از این آمریکایی‌ها از راه دور در این کشور سیاست گذاری می‌کردند و نفع می‌بردند، اما مدیریت رهبران ما این عادت و شیوه را برانداختند.
وی تاکید کرد: بدانید که ما در آن شرایط بزرگ شدیم، رهبران ما تمرکز دشمن را از مراکز راهبردی دور و در سرزمین‌های دور و نزدیک قدرت سازی کرده روحیه بسیجی را در جوانان سوریه، لبنان، عراق، یمن و افغانستان ایجاد کردند و امروز آمریکا ۷۵۰ پایگاه در ۸۳ کشور دارد و امپراطوری‌ها هر زمان به وسعت زیادی رسیدند فرو پاشیدند، سه دلیل برای برهمپاشی قدرت کشور‌ها وجود دارد، اول وسعت بیش از اندازه سرزمین بود. سردار سلامی با بیان اینکه کشور ما از نرخ رشد بالایی برخوردار است، ادامه داد: هرچند کشورمان بزرگ است، اما شکوه کشور به عظمت و مساحت ذهنی است، کسانی که پهباد و ماهواره به هوا می‌فرستند، پالایشگاه، نیروگاه، ژیروسکوپ دقیق، بالگرد، موشک بالستیک با دقت و هواپیما می‌سازند، آن‌ها شما هستید و با اعتماد به نفس جلو بروید خیلی‌ها به دنبال این هستند که پادشاه ذلیل ایران را آن‌ها که در دنیا محترم نبودند و قرارداد‌های ننگین امضا کردند را تطهیر کنند.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: دشمن می‌خواهد کسی را که مشروب خانه را بیش از کتابخانه می‌ساخت تطهیر کند، رهبران ما محشر به پا کردند و ما آوارگی ملت را در دفاع از ارزش‌هایشان دیده‌ایم و ممکن است با یک اشتباه ملت، کشور از جغرافیای سیاسی دنیا هجرت کند و این مشعل آگاهی مهم است، شما دانشجویان معشل پر فروز آگاهی هستید آن‌ها که ماهواره به هوا فرستادند و ترور شدند بسیجی بودند. وی گفت: دشمن می‌خواهد از حوادث و اشتباهات ما رویداد بسازد و چشم دیدن ما را ندارد، هیچ نگران نباشید این کشور غنی است، ما در محاصره هستیم و وقتی می‌خواهیم لبنان را از فشار اقتصادی درآوریم کشتی‌های ما را می‌خواهند، اما نمتیوانند هدف قرار دهند، این ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کنند، با توکل به خدا در میدان باشید. روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی
کد مطلب: 120602
 
Share/Save/Bookmark