میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳
 
 
ساخت موشک‌های دورزن و دقیق‌زن در نیروی زمینی ارتش
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: این نیرو تاکنون موفق عمل کرده است و توانسته ایم موشک‌های دورزن، دقیق‌زن و تسلیحات هوشمند تولید کنیم.
امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در جشنواره ایده‌پردازی و تقدیر از نخبگان علمی این نیرو که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، گفت: نیروی زمینی را به سمت نیرویی دانش‌محور در نیرو‌های مسلح سوق دادیم تا در مسیر دانش‌بنیان کردن تجهیزات حرکت کنیم. در نیروی زمینی ۲۳ رسته دفاعی داریم که با درهم‌آمیختگی آن‌ها چرخه دفاعی در نیروی زمینی فراهم می‌شود.وی با بیان اینکه ارتباط خوبی بین نزاجا با دانشگاه‌های کشور برقرار شده است، گفت: نیروی زمینی ضمن بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه‌های کشور به‌ویژه دانشگاه‌های صنعتی، با ۱۰۲ شرکت دانش‌بنیان مرتبط است تا بتواند این ۲۳ رسته را در چرخه دفاعی کشور بکار گیرد.
حیدری اظهار داشت: نیروی زمینی تاکنون موفق عمل کرده است و توانستیم موشک‌های دورزن، دقیق‌زن و تسلیحات هوشمند تولید کنیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: توانسته ایم با بومی‌سازی انواع فناوری‌ها و نوآوری‌ها از جمله خدمات بالگردی در همه صنایع گام‌های اساسی برداریم و پیشرفت چشمگیری داشته باشیم و هوانیروز از یک یگان تاکتیکی به یگانی راهبردی تبدیل شده است، امروز بالگرد‌های ما مجهز دوربین‌های دید در شب هستند تا عملیات‌های شبانه انجام دهند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: امروز تانک‌های نیروی زمینی ارتش مجهز به فناوری روز شده‌اند تا در صحنه‌های جنگ، اثربخش باشند.در حال پوست‌اندازی در زمینه تسلیحات هستیم.
وی افزود: به همت دانشمندان جوان ایرانی و با هم‌افزایی توانستیم در کمترین زمان تحولی اساسی در تسلیحات خود به وجود بیاوریم؛ به نحوی که هم‌اکنون تسلیحات ما از ویژگی‌های دورزنی، دقیق‌زنی، نقطه‌زنی، هوشمندسازی و قابلیت شبکه‌محور شدن برخوردار هستند.
امیر حیدری خاطرنشان کرد: طی ماموریتی از سوی ستاد کل نیرد‌های مسلح در زمینه تولید خودرو‌های ملی ۶۰ تن و ۱۰۰ تن، هم‌اکنون در مرحله استاندارسازی هستیم.
کد مطلب: 125102
 
Share/Save/Bookmark