میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
۵۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۴۶
 
 
جانشین وزیر دفاع خبر داد
عقب‌نشینی ناوگان دشمن درپی تست موشک کروز ایرانی
عقب‌نشینی ناوگان دشمن درپی تست موشک کروز ایرانی
 

جانشین وزیر دفاع از عقب نشینی سریع ناوگان دشمن پس از تست اولین نمونه موشک بالستیک ضد کشتی در خلیج فارس خبر داد و گفت: کل هزینه ایران برای توان و اقتدار دفاعی ۲ الی ۳ میلیارد دلار است در حالی که آمریکا ۶۵۰ میلیارد دلار در این زمینه هزینه می‌کند.
سردار مجید بکایی در چهارمین جشنواره جوان سرباز با بیان این که باید نگاه تازه‌ای به سرباز داشته باشیم و مجموعه نیروهای مسلح تلاش کنند تا جایی که امکان دارد این دوره برای سربازان غنی و ارزشمند باشد، اظهار کرد:این جشنواره به دنبال الگوسازی سربازان نمونه برای دیگر سربازان است و دوره‌های بصیرت افزایی می‌تواند به سربازان در انتخاب مسیر پس از پایان دوره سربازی، کمک بسزایی کند.
وی درباره هزینه های دفاعی ایران و آمریکا نیز افزود: کل هزینه ایران برای توان و اقتدار دفاعی ۲ الی ۳ میلیارد دلار است در حالی که آمریکا ۶۵۰ میلیارد دلار در این زمینه هزینه می‌کند، اگر آمریکا به عراق و افغانستان آمده و دور تا دور کشورمان وجود دارد برای از بین بردن اقتدار نظامی‌مان است.
جانشین وزیر دفاع با اشاره به این که موضوعاتی که دشمن درباره انرژی هسته‌ای ایران مطرح می‌کنند، حرف مفت است تصریح کرد: اگر ما انرژی هسته‌ای را کنار بگذاریم می‌گویند توان موشکی ، بعد می‌گویند حقوق بشر و بعد ولایت فقیه. آنها مرتب گفته‌اند که حمله می‌کنیم و مسائل نظامی روی میز است اما جرات نمی‌کنند و دلیل آن حضور ولایت در نیروهای مسلح است.
وی با ذکر خاطره ای از دیدار با رهبر انقلاب، گفت: در سال ۸۶ نمایشگاهی در وزارت دفاع برپا شد تا مقام معظم رهبری دستاوردهایمان را مشاهده کنند و همه دستاوردهایمان را در آن نمایشگاه اعم از تسلیحات و موشک‌ها حاضر کردیم. حضرت آقا ۴-۵ ساعت همه نمایشگاه را دیدند و نزدیک ظهر شد و قرار شد ایشان برای مدیران ارشد صحبت کنند. ما پیش خود گفتیم که حتما از این دستاوردها اظهار خوشحالی خواهند کرد. اما ایشان فرمودند که شما موشک و هواپیما ساختید دست شما درد نکند ولی هر چه ساخته‌اید بقیه هم ساخته‌اند و پایتان را جای پای دیگران گذاشته‌اید. در حالی که شما ملت تمدن سازی بودید که هر چه غرب داشت از شرق به آنجا رفته بود. من از شما کار اولی می‌خواهم کاری کنید که دیگران نکرده‌اند.
سردار بکایی تاکید کرد: در آن زمان احساس کردیم کاری که حضرت آقا می‌خواستند انجام ندادیم و به جای اینکه ناراحت و مایوس شویم با ولایتمداری به پیش رفتیم و دریافتیم با تسلیحاتی که دشمن نمونه آن را ساخته نمی‌توانیم با آن روبرو شویم و به دنبال نوآوری و کارهایی که دیگران نکردند رفتیم.
وی با بیان اینکه با استفاده از نیاز خودمان سلاح‌هایمان را تولید کردیم گفت: در هیچ جای دنیا کشتی را با موشک زمین به زمین نمی‌زنند و از موشک کروز استفاده می‌کنند و انواع موشک‌های ضد کشتی، کروز هستند که احتمال زدن آن نیز زیاد است. در این زمان سازمان هوافضا به این فکر افتاد که چگونه می‌توان به طریقی دیگر کشتی‌ها را زد و با توجه به اینکه تهدید ناوگان دشمن در خلیج فارس حفظ شد در کمتر از یک سال موشکی را ساختند که از زمین به زمین تبدیل به زمین به دریا شد.
جانشین وزیر دفاع ادامه داد: این موشک از جو خارج می‌شود و دوباره با سرعتی ۱۴-۱۵ برابر صوت به کشتی برخورد می‌کند. وقتی اولین نمونه آن در خلیج فارس تست شد بلافاصله ناوگان دشمن خودش را عقب کشید.
وی درباره جنگنده بومی قاهر خاطر نشان کرد: وقتی جنگنده رونمایی شد دشمن ابتدا می‌گفت که ماکت و مقوا است و بعد تجزیه و تحلیل کردند و گفتند جمهوری اسلامی آن را برای مقابله با بالگردها طراحی کرده است. زیرا نقاط قوت ما قایق‌های تندروست و دشمن برای مقابله با آن از بالگرد استفاده می‌کند و آنها تحلیل کردند که این جنگنده با تکنولوژی گراند افکت قادر است در یکی دو متری سطح آب پرواز کند و بالگردهایشان را بزند. این تحلیل آمریکایی‌ها بود و ما با جرات می‌گوییم قاهر با هزینه دو الی ۳ میلیون دلار یک جنگنده بسیجی برای حفظ خلیج فارس است و ثمره توجه به فرمان ولایت است.
بکایی یادآور شد: طی چند روز گذشته خدمت مقام معظم رهبری برای تبریک سال نو و ارائه گزارش سال رسیدیم که حضرت آقا فرمودند دست شما درد نکند ولی فقط کارهایی که کردید را نگویید کارهایی که نکرده‌اید هم بگویید. همه باید برای رسیدن انقلاب به اهداف خود تلاش کنیم و از پای ننشینیم، به عنوان مثال در سال گذشته از ۳ هزار میلیارد تومان که قرار بود به ما داده شود شاید به دلیل برخی مشکلات اقتصادی و پیش روی دولت ۳۰ درصد به ما دادند و ما مجبور شدیم مقادیر زیادی از بانک‌ها وام بگیریم تا بتوانیم امور را بگذرانیم، زیرا معتقدیم نباید بگذاریم مشکلاتی که دشمن ایجاد کرده، جلوی ما را بگیرد.

کد مطلب: 80740
 
Share/Save/Bookmark
 


من
۱۳۹۷-۱۱-۰۴ ۱۳:۴۱:۱۴
فتوشاپ زیبایی است.
مهرداد
۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۰۰:۲۲:۰۸
آقا آرش مطمئن باش دولت چیزای مهمترشو مخفی میکنه و اگر کشورهای دیگه احساس کنن ایران دارای ضعفه بلایی که سر یمن و سوریه اومد سرماهم میومد
رامین
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۴:۲۵:۴۳
این موشک از هشت سال پیش ساخته شده اخه کی امشب موشک میسازه فردا صبح رونمایی میکنه شما دوست عریز که میگی سپاه همه چیزشو رو میکنه شاید یادت رفته که ما هشتسال جنگ اموختیم که نباید به بیگانه وزورگویان اعتماد کرد.
عباس مغانلو
۱۳۹۵-۰۴-۰۵ ۱۷:۲۵:۳۳
ممنون دلاور مندان اين آسايش رادر کشور پهناور شما غيور مردان آفريديد
علی
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۲۳:۲۷:۴۴
ارش می دونی ما چرا این سلاح ها رو مخفی نمی کنیم چون سیاست مدارا میدونن یه اده ادم بزدل وجود دارن اینارو به رخ میکشن شاییید که فهمیدن چه قدر قدرت داریم دشمنم اګه بسیج با مردم باغیرت نبود و همه همچون بعضی ها بودن الان شما به جای این چیزا که مینویسین نوکر ودر خدمت دشمنان بودین
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۲۰:۰۳:۵۶
بهتر است بااحترام با یکدیگر بحث کنیم
یونس ایرانی
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۰۶:۳۷:۵۵
سلام،در جواب دوست عزیزمون آرش باید بگم ک شما یه آدم ترسو و بزدل بیشتر نیستی عزیز من تورو چ ب نظر دادن،اصن چیزی ب اسم غرور ملی میدونی چیه
تحریما کجاش لغو شده،اصن لغوم شده باشه،میدونی ب چ قیمتی؟به قیمت ازبین‌رفتن عزت ایران،کارسپاه‌هم بسیارعالی‌بود تا بفهمونه بهشون ک ما هیچوقت تسلیم زور نمیشیم
البته متاسفم برا کسایی مثل شما ک آبرو مملکتمونو بردینو اسم خودتونو گذاشتین ایرانی
ارش
۱۳۹۵-۰۱-۱۲ ۱۲:۲۰:۲۷
با سلام من چنتا سوال برام پیش امد که امیدوارم در سایت درج کنید .
1- چرا زمانی که کشور میخواد به سک ثبات سیاسی برسه و کم کم ملت از شر این تحریم های ظالمانه راحت بشن اخه چه کاری بازم بیایم یک جنگ رئانی برای خودمون تو دنیا به راه بیندازیم اخه میخواییم چی رو ثابت کنیم .
2-وقتی ما توی مملکن تمون یدون هلیکپتر درست حسابی برای نجات و .. نداریم چه کاریه چند صد ملیون بدین یه موشک روسی رو بندازیم هوا و یعدشم کلی جنگ روانی .
3- اگه واقا موشک داریم برای چی باید زرتی به همه نشون بدیم .صلاح هرچقدر ناشناخته باشه برای یه مملکت بهتره
البته من میدونم درج نمیکنید وشما هم مثل صداسیما فقط تعریف و تمجید پخش کنین
هرکی جواب قانع کننده داره لطفا بگه تا جوابامو بگیرم
مهدی سارانی ح
۱۳۹۴-۱۲-۲۶ ۲۳:۱۵:۲۸
خیلی خوشحالم از ولایت مداری سپاه برایتان آرزوی موفقیت میکنم
ali
۱۳۹۴-۱۱-۳۰ ۲۲:۵۳:۱۹
به نظر من یک راه جدید برای ترسوندن و نابودی واقعی دشمن وجود داره یک پروجه جدید در دنیا اگه امکان پذیر باشه. وچون شما کارشناس هستید ویا مهندس موشکی من فقط نظرمو میدم برید عظیم ترین موشک یا بزرگ ترین موشک رو بسازید مصلا چیزی که اصلا فکر دشمن هم تا هالا نخورده بعدش بزنید رو سر دشمن
رضا
۱۳۹۴-۱۰-۱۹ ۰۲:۲۳:۳۹
رهبر فقط سید علی
کوربادا جاسوس و بی وطن وطن فروش
اسدایی استخرپشتی
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۰:۰۶:۰۳
نمی تونم احساساتمو بیان کنم - فقط بایدبدونیم عمربن سعد سردار جنگهای حضرت علی(ع)بودن وبعد شد عمربن سعد،ازرهبر باید حمایت شود تا ایران خوبی داشته باشیم،درتعجبم از سیاسیونی که می خواهن امریکا سوارشون بشه بعد حرکتی از خود نشون بدهن-ماشاالله به سپاه وتمامی نیروهای که اسلام را می خوان زنده نگه بدارن وخدا قوت میگم وانشالله پیروزند.دلم حرفهای زیاده ولی ...مردم خام نباشیدوخدا لعنت کنه اونایی که چوب لای چرخ می ذارن ورهبر رو اذیت میکنن . بی خردها برجام تموم شد؟چیزی به مارسید؟کیک زرد کجارفت؟تحریم چی شد؟چرا حرف رهبر رو گوش نمی دیدإإإخدالعنتون کنه ودست مریزاد به تمامی کسانی میگم که به سامانه نظامی وموشکی وغیره کمک میکنن-پیروز باشید-به امید ایرانی قدرتمنتر ومقتدرتر-پیروز باشید
۱۳۹۴-۱۰-۱۳ ۱۳:۵۹:۱۰
از همون اول رهبر عظيم الشان ما تكليف رو روشن كردن كه اين خبيثها قابل اعتماد نيستند و بايد مقتدر حركت كنيم اما دريغ كه بعضي ها غير اين فكر ميكردند و حالا كي پاسخگوي ضرر وارد شده به كشور هست اورانيوم رو داديم رفت و الان هيچي توي دست نداريم
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۲۳:۴۲:۳۲
احسنت به غیورمردان ایرانی امیدوارم روزی فرا برسد که زمین از لوث وجود آمریکاییها پاک شود
یاشار
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۰:۰۸:۰۸
حق با حضرت آقاست .هرچه دیگران میسازند بعد مامیسازیم.
۱۲۳۴