میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۱
 
 
فرماندهان ارشد نظامی ایران در پاسخ به سیاست روز:
برای همه گزینه‌های دشمن آماده‌ایم
برای همه گزینه‌های دشمن آماده‌ایم
 
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: برای هرگونه تهدیدی آماده هستیم. به گزارش سیاست روز، امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس در پاسخ به پرسش سیاست روز مبنی بر اینکه اظهار نظر برخی مقامات آمریکا درباره اینکه در کنار دیپلماسی گزینه‌های دیگری مانند گزینه نظامی نیز وجود دارد، گفت: تا آنجایی که به ماموریت ارتش مربوط است مسئولیتش پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی ایران است و برای هر گونه تهدیدی خود را آماده کرده است. وی افزود: تصور ما این است که دشمنان ما اگر اطلاعات دقیق داشته باشند هرگز به چنین کار غیر عاقلانه‌ای دست نخواهند زد.

به همه احتمالات پاسخ درخور می‌دهیم
سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در حاشیه این همایش به سیاست روز گفت: گزینه های دشمنان هر چه که است ما برای تمام گزینه‌ها آماده هستیم. وی افزود: فرض ما برای زندگی کردن این است که به همه احتمالات و انتخابات بتوانیم پاسخ های درخور و افتخار انگیز پیروزمند بدهیم.

آزموده را آزمودن خطاست
همچنین امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به تهدیدات مقامات آمریکایی علیه تمامیت جمهوری اسلامی ایران به سیاست روز بیان داشت: نسبت به هر تهدیدی از سوی هر کسی یا هر جایی به تمامیت ارضی و استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران پاسخ قاطع می‌دهیم و باید بگویم آزموده را آزمودن خطاست. وی با بیان اینکه ۸ سال دفاع مقدس را با اقتدار به پایان رساندیم و پیروز شدیم، خاطرنشان کرد: به دنیا ثابت کردیم که چقدر توانمند هستیم که از خودمان دفاع کنیم. امیردریادار سیاری افزود: امروز و آینده نیز با توان فناوری، علمی، دانش و دستیابی به سلاح های مدرن و امکانات بسیار زیادی که در دست داریم این توان بازدارندگی به اندازه‌ای است که دشمنان می‌گویند جرات این کار را ندارند و علتش هم توانمندی ما است.

اگر آمریکایی ها می توانستند به ما حمله نظامی کنند تعلل نمی کردند
امیر سرتیپ عبدالعلی پورشاسب جانشین پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس به فرمایش‌ رهبر معظم انقلاب اشاره کرد که فرموده‌اند؛ اگر منظور آمریکایی‌ها گزینه‌های نظامی باشد، باید بگوییم آنها اگر می‌توانستند به ما حمله نظامی کنند تا به حال تعلل نمی‌کردند و حتما انجام می‌دادند؛‌گفت: آنها بارها محاسبه کردند چگونه می توانند بر ما تسلط پیدا کنند اما به این نتیجه رسیدند که جمهوری اسلامی ایران آنقدر قدرتمند است که گزینه نظامی جواب نخواهد داد،اگر آنها یک زمانی اشتباه کنند و بخواهند به ما حمله نظامی کنند ضرری که می‌بینند بسیار فراتر از منافعی است که نصیبشان می شود. اخیرا مقامات آمریکا از احتمال گزینه های دیگر در قبال ایران در کنار دیپلماسی خبر داده‌اند، چنانچه رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا از احتمال گزینه نظامی رییس جمهور این کشور در قبال ایران خبر داده است. همایش ملی «جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس» دیروز با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.
در این مراسم امیر سرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرلشکر «رحیم صفوی» رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی و جمعی از مسئولان عالیرتبه لشکری و کشوری حضور داشتند.

هدی دهقان
کد مطلب: 124581
 
Share/Save/Bookmark