میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۴۳
 
 
حضور باقری در تمرینات از امروز و درخواست برای تعویق بازی با سپاهان
استیلی: تکلیف قهرمانی آخر فصل مشخص می‌شود نه با یک بازی
استیلی: تکلیف قهرمانی آخر فصل مشخص می‌شود نه با یک بازی
 

 حمید استیلی در خصوص آخرین وضعیت پيروزي، مشکلات این تیم و مسائل فرهنگی در فوتبال، مسایلی را بیان کرد که در زیر اظهارات وی را می‌خوانیم:
از وضعیت پيروزي چه خبر؟
بعد از مسابقات جام ولایت بچه‌ها از لحاظ روحی و روانی وضعیت خوبی دارند و این موضوع برای من جای خوشحالی دارد ولی نگرانی‌هایی هم وجود دارد که باید آنها را تحمل کنم.
نگرانی‌هایتان چیست؟
از اول فصل مشکلات زیادی داشتیم. همیشه تیم ما به دو قسمت تقسیم شده بود؛ یک قسمت به تیم ملی کمک می‌کرد و یک قسمت هم در اختیار ما بود. ما باید به تیم ملی کمک کنیم. البته این موضوع افتخار ما است. اکنون هم ۷ بازیکن در اردوی تیم ملی داریم و ۲ بازیکن محروم هستند. تا می‌آییم برنامه‌ریزی کنیم می‌بینیم نمی‌توانیم برنامه‌های خود را عملی کنیم.
اما همه تیم‌ها به تیم ملی بازیکن می‌دهند.
قبول دارم اما ۷ بازیکن اصلی من در تیم ملی هستند. از این مسئله که بگذریم، ملی پوشان ما روز ۲۶ آبان ماه به تهران بازمی‌گردند و پس از ۲ بازی سنگین مقابل بحرین و اندونزی ما روز ۲۷ آبان باید مقابل سپاهان قرار بگیریم. آیا این درست است؟
ولی خیلی از بازیکنان پيروزي در ترکیب ثابت تیم ملی بازی نمی‌کنند.
قبول دارم همه بازیکنان پيروزي در ترکیب اصلی تیم ملی نیستند اما خستگی راه، تمرینات فشرده و مسائل دیگر هست که بازیکن را خسته می‌کند. دوباره تاکید می‌کنم که وظیفه ما کمک به تیم ملی است ولی دوست دارم این مشکلات را بدانید تا همه چیز مشخص شود. اگر تعطیلی است باید متوجه باشیم که من همه بازیکنانم را در اختیار ندارم که برنامه‌ریزی کنم.
با این وضعیت مقابل سپاهان به مشکل برنمی‌خورید؟
از باشگاه خواسته‌ام با توجه به نفرات ملی پوش‌ و محرومی که داریم در نامه‌ای از سازمان لیگ بخواهد بازی ما به تعویق بیفتد و امیدوارم این اتفاق بیفتد.
با این شرایط چرا با امیدهای خودتان در جام ولایت شرکت نکردید؟
قرار نبود بازیکنان اصلی خودمان را در جام ولایت بازی دهیم اما به احترام اسم جام ولایت سعی کردیم در این مسابقات شرکت کنیم که خدا را شکر علیرغم اینکه هیچ کس فکر نمی‌کرد به مقام قهرمانی رسیدیم.
چرا کسی فکر نمی‌کرد پيروزي قهرمان شود؟
بالاخره خیلی از افراد فکر می کردند ما در این جام موفق نشویم اما هم قهرمان شدیم و هم خوب بازی کردیم و فاکتورهای لازم را داشتیم. در مقابل نماینده پاراگوئه و استقلال در کارهای تیمی و ترکیبی خوب بودیم و در کنار بازیکنان باتجربه به نفرات جوان و آینده دار میدان دادیم. باید همین جا از اسماعیل هلالی که تیم (ب) پيروزي را تشکیل داده تشکر ویژه‌ای کنم. باید به تیم‌هایی که برای ما پشتوانه سازی می‌کنند توجه بیشتری داشته باشیم.
قبول دارید تا به امروز این طور نبوده؟
من به گذشته کاری ندارم اما برای من این موضوع اهمیت زیادی دارد. از مسئولان باشگاه خواسته‌ام برای اینکه ما پشتوانه محکمی برای تیم اول خودمان داشته باشیم، امکاناتی را فراهم کند تا تیم (ب) و تیم‌های پایه ما باقدرت‌تر شوند و به جای اینکه به دنبال بازیکنانی از تیم‌های دیگر باشیم بتوانیم بازیکنان خوب خود را حتی سه چهار تا از تیم‌های پایه به تیم بزرگسالان بیاوریم. من قبول دارم شرایط خاصی وجود دارد که باید آنها را حل کنیم. مثلا خدمت سربازی بازیکنان؛ ما باید هماهنگی‌هایی داشته باشیم که بازیکن وقتی به رده امید رسید تا برای بزرگسالان بازدهی داشته باشد را تحویل تیم‌های دیگر ندهیم و مشکل خدمت مقدس سربازی آنها را حل کنیم چون اینها سرمایه‌های باشگاه پيروزي هستند. این موضوع خیلی مهم است.
مشکل اولادی حل شد؟
من با اولادی صحبت‌ کرده‌ام و به او گفتم می‌خواهم کمکت کنم اما باید خودت همه چیز را بخواهی. یک انسان هر وقت نیاز به کمک داشته باشد، باید طبق وظیفه به آن کمک کرد. خوشبختانه مهرداد متحول شده و به صورت اختصاصی سه روز است که با او در مجموعه ورزشی انقلاب تمرین می‌کنم. مهرداد باید خودش بخواهد که همان بازیکن خطرناک و تاثیرگذار باشد.
به نظر شما چرا اولادی دچار مشکل شده است؟
نمی‌دانم چرا او خودش نبوده است. ما وقتی که اولادی را جذب کردیم روی او حساب کردیم و گفتیم خیالمان از لحاظ مهاجم راحت است. از لحاظ مسائل فنی او را قبول داشتیم اما متاسفانه مشکلاتی بوجود آمد. انشاءا... مهرداد به خودش بیاید و همان بازیکن خطرناک و تاثیرگذار برای پيروزي شود.
ماجرای معاوضه کیانی و اولادی درست بود؟
بله با امیر قلعه نویی درباره معاوضه اولادی و کیانی صحبت‌هایی کردم اما پس از آن ماجرا دیدیم اولادی خوب کار می‌کند. دوست ندارم بازیکنی را مجبور به کاری کنم. برای من بسیار مهم است که یک بازیکن خودش هم میل به این تغییرات داشته باشد. نمی‌توانم به زور بازیکنی را مجبور به کاری کنم.
این ماجرا تمام شده و الان از اولادی راضی هستم اما من صد در صد به کیانی نیاز دارم و باید ببینم تا نیم فصل کدام بازیکن نمی‌تواند خواسته‌های ما را پیاده کند و سپس در مورد انتقال و یا معاوضه او تصمیم بگیریم.
ماجرای جذب دو بازیکن خارجی چه شد؟
درباره این موضوع با علی پروین که همیشه از او مشورت می‌گیرم صحبت‌هایی انجام داده‌ام و نظرات او را گرفته‌ام. وقتی به امارات رفتم با مدیر برنامه‌های دو بازیکن خوب خارجی بر حسب نیاز صحبت‌هایی داشتم و حتی فیلم بازی آنها را نیز دیدم. آنها بازیکنانی از آفریقا و اروپا در پست مهاجم و مدافع هستند. صحبت‌های لازم انجام شده و انشاءا... تا چند روز آینده در خصوص این دو بازیکن تصمیم نهایی می‌گیریم.
مطمئن باشید بازیکنانی را خواهیم آورد که بتوانند به پيروزي کمک کنند و در این خصوص وسواس زیادی داریم.
شنیده‌اید که مظلومی سرمربی استقلال گفته جام ولایت برای پيروزي اما جام حذفی و لیگ برتر برای استقلال.
باید بگویم همه چیز آخر فصل مشخص می‌شود. من همیشه احترام خاصی برای آقای مظلومی، داوران و حتی بازیکنان قائل هستم. این همه فشار روی من بوده اما یک دفعه دیده‌اید در مورد داوری حرفی بزنم یا درباره یک مربی اظهار نظر کنم؟ الان هم همین است. من با اعتقاد زندگی می‌کنم و اصول خودم را در زندگی‌ام دارم. مطمئن باشید صد در صد تکلیف همه چیز در آخر فصل مشخص می‌شود و با یک یا دو یا ۱۰ بازی تکلیف همه چیز مشخص نمی‌شود.
ماجرای کریم باقری چه شد؟ او تحت چه عنوانی می‌آید؟
کریم باقری را خیلی دوست دارم و انشاءا... ایشان از امروز به جمع ما اضافه خواهد شد. کریم با تجربه است و می آید که به ما کمک کند. مهم نیست با چه عنوانی؛ مهم این است که کریم به ما كمك می‌کند. البته من باید این حرف را بزنم که احمدرضا عابدزاده راست می‌گوید من با او تماسی نگرفتم. این کار را به آقای پروین سپردم. پروین هم با ایشان صحبت کرد. عابدزاده یکی از بهترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال ایران است و هیچ وقت به ایشان بی‌احترامی نمی‌کنم. من احمد را دوست دارم اما او بداند هرگز به دنبال استفاده از اسم او نبودم. من می‌خواستم با مشاوره با پروین احمد به تیم ما بیاید، و کمک کند. فقط همین. قصد مسائل دیگری را نداشتم.
دوست ندارید تکلیف شیث و نصرتی زودتر مشخص شود؟
چرا دوست ندارم؟ اگر این دو نفر محروم شوند یک مدافع وسط جذب می‌کنیم چون نیاز داریم. باشگاه در خصوص حکم نصرتی و شیث از من نظری نخواست. کار اشتباهی بود و معتقدم هیچ وقت قابل دفاع نیست مخصوصا وقتی مسائل اخلاقی باشد که من بر روی آن تاکید زیادی دارم. شما خودتان می‌دانید که چه تاکیدی روی مسائل اخلاقی دارم. ما در جدول در رده‌های پایین بودیم اما در چند برخورد نشان دادم که مسائل اخلاقی برای من مهم است.
در مسابقه فوتسالی که برگزار شد، با دایی آشتی کردید؟
من اصلا با دایی قهر نبودم که آشتی کنم. اعتقاد دارم این دنیا می‌گذرد. من هم یک روزی می‌روم و چیزی که می‌ماند رفاقت است. در آن مسابقه فوتسال خیلی‌ها مثل دایی بودند. کسانی که من را نقد یا تخریب کردند اما من آن روز راجع به این مسائل با آنها حرف نزدم چون با همه آنها دوست هستم. من به رفاقت در فوتبال اعتقاد دارم. حفظ حرمت‌ها و احترام هم نباید فراموش شود.
حتی وقتی که پنجعلی را دیدم مثل یک رفیق به سمت او رفتم و برخورد گرمی با او داشتم. فقط این را دوست دارم که اگر کسی من را دوست دارد و حتی من را تخریب می‌کند مقابل من این کار را انجام دهد و رو راست باشد. این خیلی مهم است.
علی پروین به عنوان سخنگوی باشگاه انتخاب شد و باز هم از شما حمایت کرد؟
خیلی خوشحالم که در کنار پروین هستم. با حضور پروین کمترین حاشیه را در تیم داشتیم. نمی‌گویم حاشیه‌ای نبود اما کمترین را داشتیم. جا دارد از حمایت‌های پروین به عنوان یک استاد تشکر کنم و با کمک او بتوانیم پيروزي را رو به جلو ببریم. من از پروین خواستم حالا که به ما اینقدر نزدیک شده بیشتر در تمرینات ما حضور پیدا کند تا بازیکنان با روحیه و انگیزه بیشتری تمرین کنند. ما ۴ بازی سخت در تهران داریم و برای اینکه به بالای جدول بیاییم باید با کمک هواداران به آنها نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

کد مطلب: 69338
 
Share/Save/Bookmark