میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۹
 
 
سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سیاست روز:
تلاش دستگاه قضا بر این است رسیدگی به یک پرونده موجب تعطیلی واحد تولیدی نشود
تلاش دستگاه قضا بر این است رسیدگی به یک پرونده موجب تعطیلی واحد تولیدی نشود
 
سخنگوی دستگاه قضا گفت: اهتمام دستگاه قضایی آن است که رسیدگی به پرونده های مطروحه موجب توقف تولید و خدشه به فرآیند ارجاع کار و منابع انسانی آن واحد تولیدی نشود.
مسعود ستایشی سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوال سیاست روز مبنی بر این که برنامه عملی قوه قضائیه به عنوان یکی از ارکان اصلی ایجاد آرامش در فضای کسب و کار و سرمایه گذاری و حمایت از کارآفرینان واقعی چیست؟ گفت: تحقق آرامش در فضای کسب و کار و ایجاد ثبات در عرصه تولید با اعمال نظارتی که در مفاد قوانین ومقررات مصرحه وجود دارد، صورت می پذیرد‌. وی با اشاره به نام گذاری سال جاری، که مزین به نام سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین است، بیان داشت: باید در اجرایی کردن موازین پیش گفته حرکتی جدی صورت گیرد تا فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در این زمینه و در تمامی ابعاد و زوایای آن به بهترین شکل ممکن اجرائی و متجلّی شود. ستایشی در ادامه با اشاره به این که تدابیر لازم در قوه قضائیه برای انجام نظارت بر این فرآیندها مد نظر قرار گرفته است؛ بیان داشت: اعمال این تمهیدات به صورت مستمر و بی وقفه در دستگاه قضایی مورد توجه قرار گرفته و از سوی ریاست محترم قوه قضائیه به صورت جدی پیگیری می گردد.
سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به این سوال که برخی پرونده سازی ها علیه کارآفرینان بزرگ صورت گرفته است، تصریح کرد: آحاد جامعه در صورت تضییع حق برای دادخواهی می تواند حسب مورد اقامه دعوی یا طرح شکایت نمایند و دستگاه قضایی وظیفه دارد، در فضایی عاقلانه، عادلانه و منطبق با موازین شرعی و قانونی به همه دعاوی و شکایات ابزاری رسیدگی کند به گونه ای که نتیجه دادرسی به آن تجلی عدالت را به دنبال داشته باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: تلاش و دقت دستگاه قضایی بر این است تا رسیدگی های مزبور موجب تعطیلی واحد تولیدی نشود؛ البته و در صورت احراز وقوع تخلف یا جرم حسب مورد با متخلف و مجرم برخورد بازدارنده صورت خواهد پذیرفت. ستایشی خاطر نشان کرد: البته نگاه دستگاه قضا زندانی کردن افراد و از جمله کارآفرینان نیست؛ بلکه نگاه ما رسیدگی دقیق عادلانه برای تحقق عدالت می باشد‌ و البته در این زمینه تفاوتی میان افراد وجود ندارد و همه در مقابل قانون یکسان هستند.

نویسنده: هدی دهقان
کد مطلب: 123582
 
Share/Save/Bookmark