میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۴۸
 
 
هت‌تريك استقلال
هت‌تريك استقلال
 
هفتاد و یکمین دیدار تیم های فوتبال استقلال و پيروزي در شرایطی با برتری شاگردان پرویز مظلومی به پایان رسید که این تیم در دو دیدار رفت و برگشت فصل گذشته هم رقیب سنتی خود را شکست داده بود تا آبی ها برای اولین بار در تاریخ سه بازی پی در پی را ببرند.

دیدار تیم های فوتبال استقلال و پيروزي در هفته هفتم یازدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر روز گذشته به قضاوت محسن ترکی و در حضور بیش از ۹۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی آغاز شد که در پایان مظلومي باز هم استقلال را برنده دربي كرد. 

بازیکنان پيروزي
میثاق معمارزاده، ابراهیم شکوری، محمد نصرتی، رضا نورمحمدی، حمید رضا علی عسگر، جواد کاظمیان((۴۶- علیرضا محمد(۶۵- هادی نوروزی))، غلامرضا رضایی، محمد نوری، حسین بادامکی(۷۵- وحید هاشمیان)، مازیار زارع و علی کریمی
سرمربی: حمید استیلی

بازیکنان استقلال:
مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، میثم حسینی، کیانوش رحمتی، پژمان منتظری، خسرو حیدری، مجتبی جباری، آندرانیک تیموریان، میلاد میداودی(۷۶- آرش برهانی)، جاسم کرار و فرهاد مجیدی(۷۹- محسن یوسفی)
سرمربی: پرویز مظلومی

در نیمه اول استقلال فوتبال زیبا و جذاب تری را به نمایش گذاشت و از همان دقایق ابتدایی نبض بازی را در اختیار گرفت و روی پاس های کوتاه بازیکنان میانی اش خطراتی را روی دروازه پيروزي ایجاد کرد.
مظلومي كه به محافظه كار بودند شهره است در اين بازي سعي كرد با بازي دادن به ميداوودي آماده زهر خط حمله‌اش را دوبرابر كند و البته مزد تدبير هوشمندانه‌اش را در همان ۱۵ دقيقه ابتدايي بازي گرفت.
در دقیقه ۱۵ این دیدار میلاد میداودی پشت محوطه جریمه با پای چپ به سمت دروازه سرخ ها شوت زد که معمارزاده این توپ را به طور ناقص دفع کرد. جباری با حضور به موقع در محوطه جریمه توپ را برای مجیدی ارسال کرد تا کاپیتان آبی ها بازهم با ضربه ای آرام دروازه پيروزي را باز کند.
پنج دقيقه بعد از گل بازهم مجتبي جباري با يك شوت سنگين تير دروازه سرخ‌پوشان را به لرزه انداخت.
در ادامه این دیدار پيروزي با حملاتی ضعیف و نه چندان منظم قصد باز کردن دروازه حریف را داشت اما بازهم این استقلال بود که در چند نوبت توسط جاسم کرار صاحب موقعیت گلزنی شد. کرار در نیمه اول یکی از بهترین بازیکنان استقلال بود و توانست عملکرد قابل قبولی داشته باشد.
در نیمه دوم پيروزي با یک تعویض گام به میدان گذاشت و علیرضا محمد را جایگزین جواد کاظمیان کرد! اما این بازیکن خیلی زود مصدوم شد تا تفکرات استیلی بهم بریزد. در دقیقه ۴۷ میلاد میداودی این فرصت را داشت که دروازه پيروزي را باز هم باز کند اما توپ او به تیر دروازه برخورد کرد.
در ادامه پيروزي توپ و میدان را در اختیار گرفت و در دقیقه ۴۹ به دنبال خطایی که روی علی کریمی در محوطه جریمه شد، به یک ضربه پنالتی رسید اما در دقیقه ۵۳ با وقفه‌ای چند دقیقه ای محمد نوری این ضربه را به بیرون زد.
در ادامه بازی پيروزي صاحب موقعیت هایی شد اما این استقلال بود که مزد بازي روان بازيكنانش را گرفت و در دقیقه ۸۲ به گل دوم رسید. در این صحنه محسن یوسفی که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده بود پاس خوبی را برای برهانی - که او هم به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده بود - فرستاد که او با جا گذاشتن میثاق معمارزاده توپ را به جباری رساند تا کاپیتان دوم استقلال گل دوم را وارد دروازه پيروزي کند. مجیدی قبل ازاین به دلیل مصدومیت تعویض شده بود.
این سومین بازی پی در پی بود که استقلال با هدایت پرویز مظلومی موفق به شکست پيروزي شد. این تیم در دو دیدار رفت و برگشت فصل گذشته که علی دایی هدایت پيروزي را برعهده داشت نیز مغلوب استقلال شده بود. پرویز مظلومی با کسب سه پیروزی پی در پی یکی از مربیان تاریخ ساز باشگاه استقلال شد. استقلال با این پیروزی با ۱۶ امتیاز در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفت.

جباري بهترين بازيكن دربي ۷۱ شد
پس از پایان اين دیدار مجتبی جباری به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. بازی‌ساز استقلالی‌ها پاس گل اول استقلال را به مجيدي داد و گل دوم این دیدار را به ثمر رساند و در نیمه اول با شوتی تماشایی تیرک افقی دروازه پيروزي را به لرزه درآورد.

کد مطلب: 68078
 
Share/Save/Bookmark