میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۲
 
 
دستگاه دیپلماسی پیگیر حقابه هیرمند از افغانستان
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به حق قانونی ایران از حقابه هیرمند از افغانستان گفت: از مجاری حقوقی این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا حقابه رودخانه مرزی هیرمند که ایران مستحق آن است؛ از سوی افغانستان تامین شود.
سعید خطیب‌زاده در حاشیه بازدید از مرز دوغارون در جمع خبرنگاران اظهارداشت: آمارها خود گویا هستند که مرز دوغارون هم از لحاظ تجاری و هم مسافری یکی از محورهای توسعه روابط و مراودات بین ایران و افغانستان است. وی گفت: زیرساخت‌های خوبی در دوغارون وجود دارند که روند ترانزیت‌، صادرات و واردات را تسهیل کرده و امید است در آنسوی مرز هم چنین امکاناتی فراهم شود. به گفته خطیب زاده هدف از بازدید از معبر بین المللی دوغارون آشنایی میدانی از این مکان است چرا که بخش‌های مختلف مرز دوغارون نشان‌دهنده حسن همسایگی جمهوری اسلامی ایران با افغانستان است.خطیب زاده گفت: در خصوص تامین حقابه ایران از رودخانه مرزی هیرمند از سوی افغانستان در سیستان‌وبلوچستان، کمیسارای عالی آب دو کشور مراوداتی با هم داشته‌اند.
به گفته سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور در این پیگیری ها، تامین حقابه ایران که باید محقق می‌شده تا به امروز محقق نشده است. وی گفت: از مجاری حقوقی این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا حقابه رودخانه مرزی هیرمند که ایران مستحق آن است؛ از سوی افغانستان تامین شود. سعید خطیب‌زاده در سفر به گذرگاه مرزی دوغارون از محل زمین ساخت اردوگاه اتباع خارجی، پارکینگ شهید فخری‌زاده، نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان، پاسگاه مرزی دوغارون، منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و نمایندگی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی در تایباد بازدید کرد. مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی، فرماندار تایباد و فرمانده هنگ مرزی تایباد، خطیب زاده را در این بازدید همراهی کردند.
کد مطلب: 122655
 
Share/Save/Bookmark