میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱
 
 
حاج علی‌اکبری مطرح کرد:
رنجش رهبر انقلاب از کشته‌شدن افراد بی‌گناه در بلوچستان
امام جمعه موقت تهران گفت: باتوجه به حوادثی که رخ داده بود، بخشی از هم‌وطنان بی‌گناه کشته و مجروح شدند، این اتفاق برای امام عزیزمان رنج‌آور بود، علیرغم تدابیر استانی، ایشان فرمودند که هیاتی به استان برود و مسائل را بشنود و تدابیر تکمیلی ابلاغ کند.
به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه نماز جمعه تهران با اشاره به آیه پایانی سوره نمل بیان کرد: عنایت الهی برای کسانی شمرده شده که اهل تقوا هستند و روش زیست‌شان، خدایی است. وی در ادامه گفت: در هفته گذشته تحلیل بسیار ژرف و حکیمانه از رهبر عزیزمان درباره شرایط کشور و موقعیتی که در آن قرار داریم، دریافت کردیم. جان کلام در سخن ایشان این بود که مساله بین ما و جریان استکباری، پیشرفت است. آن‌ها نمی‌خواهند ایران پیشرفت کند.
حاج علی‌اکبری با اشاره به بخش‌هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم اصفهان عنوان کرد: بسیج امید کشور برای پیشرفت است؛ هم تفکر بسیجی و هم نهاد بسیج امید ما برای رسیدن به آرزوهای انقلاب اسلامی و ملت ایران هستند. ما معجزه تفکر بسیجی را در دفاع مقدس، سازندگی، پیشرفت علم و دانش، عمق بخشیدن به امنیت کشور و منطقه مقاومت دیدیم.
وی افزود: ما امتداد بسیج را در سوریه، عراق، لبنان، فلسطین و... مشاهده کردیم. این درخت مدام ثمر می‌دهد و ریشه عمیق و استواری دارد؛ ریشه در سنت‌های الهی و در بین ملت‌های بزرگ دارد.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به دشمنی‌ها گفت: برای مسیرهای پیش‌رو چشم امید به تفکر بسیجی و بسیج است. وی با بر شمردن شخصیت‌هایی که با تفکر بسیجی موفقیت‌هایی در کشورمان داشتند، اظهار داشت: دانشمند شهید فخری‌زاده یک بسیجی نمونه و الگو بود که حرکت علمی را در کشور پیش برد. این الگوهای درخشان جلوی چشمان ما هستند.حاج علی‌اکبری با گرامی داشتن یاد سردار شهید قاسم سلیمانی بیان کرد: به کوری چشم دشمنان خط سرخ همچنان ادامه دارد. وی از شهید فرید الدین معصومی که نخبه کشوری بود و در جریان حمله تروریستی به شاهچراغ به شهادت رسید نیز یاد کرد و گفت: شهادت داوود جعفری در سوریه نیز نشان داد که راه ما ادامه دارد.
امام جمعه موقت تهران گفت: اکنون نوبت اعجاز دیگر تفکر بسیجی است. در گام دوم انقلاب اسلامی باید بسیج در همه ساحت‌ها بدرخشد؛ نخست در ساحت ساخت انسان تراز انقلاب اسلامی در جهاد پیشرو، در خودسازی، در جامعه ‌پردازی، در تمدن‌سازی و در یک کلمه در پیشرفت، چشم امید به بسیج است.
وی افزود: در جهاد علمی، تولید، ترویج معنویت و اخلاق‌مداری، ترویج سبک زندگی اسلامی و... بسیج باید حضور داشته باشد چشم امید امام ملت و شهیدان به اراده‌های پولادین بسیج است امیدواریم به بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان اولویت داده شود اصلی‌ترین جایی که باید برای امتداد خط بسیج سرمایه‌گذاری کرد، این حوزه است.
امام جمعه موقت تهران تاکید که به مسجد و پایگاه‌های مقاومت در بسیج نیز باید بیش از گذشته توجه کرد. وی خاطرنشان کرد: بسیج محلات و بسیج اصناف نیز مهم هستند و باید از نفوذ دشمن جلوگیری کرد فهرست خدماتی که بسیج در جامعه داشته است باید منتشر و به اطلاع مردم رسانده شود.
حاج علی‌اکبری همچنین بیان کرد: گاهی گفتارها در جامعه بیش از حد احساسی و انشقاق و دوقطبی در جامعه ایجاد می‌کند. همه مجموعه‌ها باید به روش امام خامنه‌ای اعتقاد کنند جامعه باید عقلانی و مستنداندیش باشد.
وی با اشاره به سفری که در رأس هیاتی از سوی رهبر انقلاب به استان سیستان و بلوچستان داشت، گفت: این استان موصوف به غیرت و وطن‌ دوستی است. با گروه‌های مختلف مردم دیدار کردیم. دیدگاه‌های علما، نخبگان و سران طوایف را دریافت کردیم. با توجه به حوادثی که رخ داده بود، بخشی از هم‌وطنان بی‌گناه کشته و مجروح شدند. این اتفاق برای امام عزیزمان رنج‌آور بود. علیرغم تدابیر استانی، ایشان فرمودند که این هیات به استان برود و مسائل را بشنود و تدابیر تکمیلی را ابلاغ کند.
امام جمعه موقت تهران گفت: طی یک هفته این کار به صورت فشرده انجام شد. نتایج محسوسی در ارتقای امنیت، آرامش و وحدت به دست آمد. از میزبانی پر از مهر و محبت مردم، مسئولان، سران طوایف و نخبگان سیستان و بلوچستان تقدیر می‌کنم.
وی همچنین بیان داشت: از مواضع انقلابی و بسیجی دولت، دستگاه دیپلماسی و سازمان انرژی اتمی در برابر رفتارهای مضحک تروئیکای اروپایی و مواضعی که کشورهای اروپایی نسبت به حقوق بشر دارند، تشکر می‌کنم. مسئولان در برابر جبهه غربی محکم و انقلابی ایستادند. غنی‌سازی ۶۰ درصد در فردو آغاز شد. برخی از کشورهای اروپایی‌ها بدانند که حسابشان پیش ملت ایران مفتوح است. این‌ها خیلی به جمهوری اسلامی جفا کردند و روزهای سختی خواهند داشت.
امام جمعه موقت تهران در پایان صحبت‌هایش برای تیم ملی کشورمان در جام جهانی فوتبال آرزوی موفقیت کرد و گفت: امیدواریم خوش بدرخشند و دل ملت عزیزمان را شاد کنند. حاج‌ علی‌اکبری همچنین در خطبه نخست نمازجمعه تهران اظهار داشت: در آستانه پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین قرار داریم. بسیج در عرصه‌های گوناگون خدمات قابل تقدیری انجام داده است.
وی ادامه داد: تاسیس بسیج ۲۲ روز بعد از فتح لانه جاسوسی صورت گرفت. ۹ سال بعد و در دوم آذر سال ۶۷ که سالروز تشکیل بسیج دانشجو و طلبه است، امام جلوه‌های معجزه‌گون بسیج در دفاع مقدس را در پیام‌شان بیان کردند.
کد مطلب: 124473
 
Share/Save/Bookmark