میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰
 
 
مدیرعامل سابق انجمن سینمای انقلاب و دفاع‌مقدس:
«شهادت» بخش مهمی از سبک زندگی اسلامی است

مدیرعامل سابق انجمن سینمای انقلاب و دفاع‌مقدس در آستانه روز بزرگداشت مقام شهدا در رابطه با کم کاری سینما در قبال شهدا گفت: «شهادت» بخش مهمی از سبک زندگی اسلامی است و این سبک زندگی باید در سینما مورد توجه قرار بگیرد.
محمدرضا شرف‌الدین در گفت‌وگو با سینماپرس افزود: اساساً فرهنگ ما و آنچه به اسم اسلام و انقلاب اسلامی در رابطه با آن صحبت می‌کنیم و شعار می‌دهیم بحث سبک زندگی اسلامی است؛ زندگی اسلامی چیزی است که براساس دین و شریعت و باید و نبایدها و مقررات و قوانین برای یک زندگی باکیفیت و صحیح و انسانی در این دنیا براساس آموزه‌های دینی تبیین می‌شود. ما سبک زندگی اسلامی را برای آخرت‌مان می‌خواهیم و این از نظر ما سبکی از زندگی است که می‌تواند ما را به درجه‌های رفیع انسانی برساند.
این تهیه کننده سینما خاطرنشان کرد: شهادت ودیعه گران‌قیمتی است که ما اگر در زندگی مان آزادی و عدالت و توحید می‌خواهیم باید به آن برسیم؛ کسانی که این سبک زندگی را انتخاب کرده اند ستاره‌هایی هستند که در ظلمت دنیا راه روشن را به ما نشان می‌دهند و شهادت کمال حیات است. ما باید زندگی شهدا و چگونگی به معرفت رسیدن شان را یاد بگیریم و قطعاً در این راه هیچ گزینه‌ای بهتر از سینما وجود ندارد. سینما رسانه‌ای جمعی و فراگیر است و می‌تواند ما را با سبک زندگی شهدا آشنا کرده و این نوع سبک زندگی را به ما بیاموزد.
وی در خاتمه این گفتگو تأکید کرد: ما هرگز نباید اجازه بدهیم این ابرژانر مهم و ارزشمند به فراموشی سپرده شود و اهمال‌کاری‌هایی که در این زمینه صورت گرفته با اهتمام یکایک دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط باید جبران شود. ما امروزه نیازمند آن هستیم تا دستگاه‌های تبلیغاتی به کمک سینمای دفاع‌مقدس بیایند و به هر ترتیبی مردم را تشویق به تماشای این نوع فیلم‌ها کنند.

کد مطلب: 103674
 
Share/Save/Bookmark