میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۷
 
 
حمیدرضا حاجی بابایی:
خط قرمز مجلس در بودجه ۱۴۰۱ معیشت مردم است
خط قرمز مجلس در بودجه ۱۴۰۱ معیشت مردم است
 
رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس گفت:حتما برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید به یک جمع‌بندی مشترک بین مجلس و دولت برسیم.
حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد دولت برای حذف ارز ترجیحی از سال آینده،گفت: در کمیسیون تلفیق، با دعوت از مسئولان دولتی و کارشناسان بر روی این موضوع مهم که نگرانی هایی هم برای جامعه ایجاد کرده است در حال کار کارشناسی هستیم.
وی با بیان اینکه حتما برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید به یک جمع‌بندی مشترک بین مجلس و دولت برسیم، ادامه داد: تا زمانی که یک راهکار کاملا محکم ارائه نشود که بر اساس آن خط قرمز مجلس یعنی معیشت مردم را تضمین کند، قطعا مجلس زیر بار حذف ارز ترجیحی نخواهد رفت.
نماینده همدان در مجلس با بیان اینکه هنوز به جمع‌بندی لازم در کمیسیون نرسیده‌ایم و دولت گزارشاتی در این زمینه به نمایندگان ارائه می‌کند، افزود: هنوز دولت راهکار قطعی و قابل قبولی برای حذف ارز ترجیحی از بودجه سال آینده به مجلس ارائه نکرده است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه اگر به جمع‌بندی‌های لازم برسیم قطعا آن را اعلام خواهیم کرد، اظهار کرد: البته تا زمانی که اطمینان حاصل نشود که به معیشت مردم ضربه وارد نمی‌شود اجازه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را نمی‌دهیم و باید به یک راهکار جدی در این زمینه برسیم.
حاجی بابایی با بیان اینکه نظر دولت برای پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دادن یارانه به مردم است، گفت: سمت و سوی مجلس نیز بیشتر به سمت دادن کالا برگ به مردم است که هنوز این روش پرداخت‌ها جمع‌بندی نشده است.تسنیم
کد مطلب: 121278
 
Share/Save/Bookmark