میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱
 
 
سردار باقری در مراسم معارفه سردار رادان:
مأموران انتظامی در ۱۱۰ روز گذشته امنیت را به کشور برگرداندند
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مأموران انتظامی در ۱۱۰ روز گذشته به طور شبانه روزی از امنیت و هویت، جانانه دفاع کرده و با ایستادگی،‌صبر و حوصله و تدبیر، امنیت را به کشور برگردانده و بر دهان دشمن کوباندند.
سردار سرلشکر محمد باقری رئیس کل ستاد نیروهای مسلح دیروز در مراسم معارفه سردار رادان به فرماندهی کل نیروی انتظامی با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) به عملکرد پلیس در دوران اغتشاشات اشاره کرد و گفت: در بیش از ۱۱۰ روز گذشته عزیزان ما در فرماندهی انتظامی در سراسر کشور به طور شبانه روزی از امنیت، هویت، و جان و مال مردم به طور جانانه دفاع کرده و با ایستادگی و صبر و حوصله و تدبیر، امینت را به کشور برگردانده و به دهان دشمنان کوباندند که می‌خواستند با جنگ ترکیبی کشور را دچار اغتشاش کنند.
رئیس کل ستاد نیروهای مسلح تصریح کرد: اگر امنیت نباشد، هیچ فعالیتی در هیچ کجا و هیچ کشوری انجام نمی‌شود؛ برای انجام فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و برای هر طیفی امنیت مقدمه لازم و واجب است و اگر امنیت نباشد، حتی مسجد نمازی هم باقی نمی‌ماند.
سردار باقری افزود: این حوادث باعث می‌شود جایگاه انتظامی را بیش‌تر متوجه شویم؛ سپاه و بسیج هم بیشترین کمک را کرده و ارتش و دیگران هم در ترابری نیروها و امکانات به انتظامی کشور کمک کردند.
سردار احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی کشور نیز اظهار داشت: از فرماندهی معظم کل قوا که با حکم اعتمادشان سرباز خویش را شایسته بر دوش کشیدن بار گران فرماندهی فراجا دیدند، صمیمانه سپاسگزارم و از خدای عالم قادر مهربان فروتنانه درخواست می‌کنم مرا در این آزمون دشوار موفق و سرفراز کند.
وی افزود: اینک که ولی امر، مسئولیت تداوم این راه دشوار را به اینجانب محول فرموند، حکم او را امانتی الهی و مردمی می‌شمارم و باید با تمام توان اجرای بند بند آن همت گمارم و همواره متن آن را در نظر داشته باشم.
وی تصریح کرد: با معظم له و با آحاد ملت شریف‌مان پیمان می‌بندم آنچه در توان دارم به کار گیرم و با بهره‌گیری از هدایت‌ها،‌حمایت‌ها و دعاهای ایشان، پشتیبانی همه‌جانبه ستاد کل نیروهای مسلح دولت، مجلس، قوه قضائیه، و دیگر نهادها و سازمان‌ها و به‌ویژه با همت والا و کوشش بی‌دریغ کارکنان و ماموران فراجا روز به روز بر گسترش و بهینه‌سازی خدمات انتظامی به مردم بیفزاییم؛ عهد می‌بندم که آسایش خود را مشتاقانه فدای آرامش شهروندان کنم که به فرموده مولایمان یا هم‌کیشان من هستند و یا هم‌نوعان من و درهرحال شایسته تکریم و انصاف هستند.
سردار رادان افزود: سایه رحمت فراجا در همه‌جا و بر سر هر ایرانی گسترده است و دست اقتدارش مدافع حق ملتی است که سزاوار هرگونه جان‌فشانی و فداکاری است.
وی با بیان اینکه برای این جهاد خداپسندانه برنامه‌ها و نیازهای روشنی داریم، بر مهم‌ترین آنها تاکید کرد و گفت: خدمت عاشقانه و شبانه روزی به تمام شهروندان، سرعت و کیفیت‌بخشی بیش‌تر به خدمات انتظامی، تدوین و اجرای پیگیرانه معیارهای اخلاق حرفه‌ای و تکریم مراجعان، ‌احترام به حریم خصوصی و ارزش‌های ملی ارتباط پیوسته و هدفمند با افکار عمومی و استفاده از نخبگان و فرهیختگان ازجمله برخی موارد از برنامه‌های پیش روست. فرمانده سابق نیروی انتظامی نیز با تشریح عملکرد خود در ۸ سال فرماندهی انتظامی کشور از همراهی ماموران و فرماندهان انتظامی کشور تقدیر و تشکر کرد.
سردار حسین اشتری فرمانده سابق نیروی انتظامی در مراسم معارفه سردار رادان به عنوان فرمانده کل انتظامی کشور در سالن اجتماعات ستاد انتظامی به دوران۸ ساله فرماندهی خود در فراجا اشاره و اظهار داشت:
در این ۸ سال فرماندهی همواره کوشیدم تا آنجا که می‌توانم فرمان‌‌‌‌‌های معظم له را به همراهی پرسنل و فرماندهان و مدیران اجرا کنم و خدا را شکر که با ابراز رضایتمندی ایشان، این ماموریت دشوار به پایان رسید.
وی گفت: در مقاطع ۸ ساله شاهد بحران‌هایی در سال‌های ۹۶، ۹۸ و ۱۴۰۱ و دوران بخش شیوع ویروس کرونا بودیم که در مدیریت و کنترل آن سهم بزرگی ایفا کرده و با ستاد کرونا همکاری به سزایی داشتیم که مشهود و تحسین برانگیز بود.
اشتری در ادامه صحبت‌های خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت و شهدای فراجا و جانبازان تصریح کرد: از ویژگی‌های سازمان انتظامی کشور این است که همواره در مسیر ایثارگری بوده و در باغ شهادت باز است.
وی به گام‌های بلندی که در راه هوشمندسازی برداشته شد اشاره کرد و گفت: بازسازی و تقویت اعتماد و کوشش برای ارتقای سرمایه اجتماعی فراجا، اصلاح روش‌ها و به‌کارگیری نخبگان در اولویت برنامه‌های ما بود. همچنین آموزش حرفه‌ای و تخصصی در کنار آموزش‌های دینی و بصیرت‌افزایی هیچ‌گاه از یاد ما نرفت.
وی افزود: در فتنه اخیر به رغم همه دسیسه‌ها و عملیات‌‌‌‌‌های روانی، پای ما نلغزید و اقتداری همراه با مظلومیت را به نمایش گذاشتیم و به قول مقام معظم رهبری مظلوم مقتدر بودیم.
کد مطلب: 124914
 
Share/Save/Bookmark