میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵
 
 
توحش ضدانقلاب صدای پلیس لندن را درآورد
پلیس لندن: بقیه‌ آشوبگران را هم شناسایی می‌کنیم
پلیس لندن: بقیه‌ آشوبگران را هم شناسایی می‌کنیم
 
پلیس لندن در گزارشی با اشاره به دستگیری ۱۲ نفر از اغتشاشگران مقابل سفارت ایران در این شهر، اعلام کرد سایر برهم‌زنندگان نظم عمومی را شناسایی می‌کند و به دست عدالت خواهد سپرد.
در حالی که این روزها عوامل ضد انقلاب علاوه بر خیابان‌های شهرهای ایران در برخی کشورهای اروپایی نیز دست به رفتار وحشیانه می‌زنند، پلیس لندن در گزارشی اعلام کرد در پی برهم زدن خشونت‌آمیز نظم در نزدیک سفارت ایران در پایتخت انگلیس، دستکم پنج مأمور پلیس به شدت زخمی و ۱۲ نفر از آشوبگران دستگیر شدند.
طبق اعلامیه پلیس لندن، به دنبال تلاش برخی از افراد تجمع‌کننده برای تقابل با ماموران پلیس و افراد مخالف با خود، تیم‌های نظم عمومی با تجهیزاتی شامل کلاه ایمنی و سپر مجبور شدند برای برقراری نظم و حفاظت از سایر مأموران پلیس وارد عمل شوند. طبق اعلام پلیس انگلیس، بی‌نظمی‌ها ابتدا در مجاورت سفارت ایران در لندن آغاز شد و بعد به طاق مرمر و به ناحیه «میدا ویل» برای هدف قرار دادن مرکز اسلامی انگلیس، کشیده شد. به گفته پلیس، ماموران توانستند امنیت این ساختمان را تامین کنند اما در حین انجام این کار هدف حملات بیشتر قرار گرفتند.
بر اساس اعلامیه پلیس لندن، به سمت نیروهای پلیس انواع پرتابه‌ها از جمله بطری و سنگ پرتاب شد و تعدادی از ماموران زخمی شدند و دستکم پنج نفر با جراحاتی از جمله شکستگی استخوان در بیمارستان بستری شدند. ۱۲ نفر هم به اتهام برهم زدن خشونت‌بار نظم دستگیر شدند. فرمانده «کارن فیندلی» گفت: ما به حق مردم برای تظاهرات مسالمات‌آمیز احترام می‌گذاریم و همیشه با سازمان‌دهندگان برای امکان‌پذیر کردن آن همکاری می‌کنیم، اما حملات بی‌جهت به مأموران خود همانطور که امروز شاهدش بودیم یا اعتراضی که باعث ناامنی در اجتماعات دیگر شود را تحمل نمی‌کنیم. او افزود: ما امشب افسرانی در بیمارستان داریم زیرا به دلیل گسترش قابل توجه بی‌نظمی خشونت‌آمیز مورد حمله قرار گرفتند. اطمینان خواهیم یافت حمایت مورد نیاز را دریافت خواهند کرد.
این مقام پلیس انگلیس در ادامه گفت: تاکنون تعدادی را دستگیر کرده‌ایم اما می‌دانیم کسانی هستند که امشب دستگیر نشدند و مرتکب تخلفات جدی شده‌اند. در روزهای آتی از همه ابزارهای در دسترس از جمله دوربین‌های مدار بسته و فیلم‌ برای شناسایی این افراد و سپردن آنها به دست عدالت استفاده خواهیم کرد. در پایان اعلامیه روز یکشنبه پلیس انگلیس گفته شده که پی اغتشاشات ایجاد شده، پلیس دستور پراکنده کردن تجمع بخش ۳۵ را برای ۴۸ ساعت آتی در مناطق مذکور برقرار کرده است. در حالی که این روزها در پی تلاش‌ها و فراخوان‌های ضدانقلاب برای برگزاری تجمعات در داخل ایران به بهانه مرگ «مهسا امینی»، جمعی از اغتشاشگران و آشوبگران اقدام به برگزاری تجمعاتی غیرقانونی کرده و دست به تخریب اموال عمومی زدند، تعدادی از ضدانقلاب خارج از کشور نیز در برخی از کشورها اقدام به برگزاری تجمعاتی کرده‌اند که در برخی شهرها از جمله لندن و پاریس با واکنش پلیس روبرو شده‌اند.
اغتشاشگران ضدایرانی در لندن و پاریس با برخورد پلیس انگلیس و فرانسه روبرو شدند و پلیس لندن هم از دستگیری ۱۲ آشوبگر در این خصوص خبر داد.در حالی که این روزها در پی تلاش‌ها و فراخوان‌های ضدانقلاب برای برگزاری تجمعات در داخل ایران به بهانه مرگ مهسا امینی، جمعی از اغتشاشگران و آشوبگران اقدام به برگزاری تجمعاتی غیرقانونی کرده و دست به تخریب اموال عمومی زدند، تعدادی از ضدانقلاب خارج از کشور نیز در برخی از کشورها اقدام به برگزاری تجمعاتی کرده‌اند که در برخی شهرها از جمله لندن و پاریس با واکنش پلیس انگلیس و فرانسه روبرو شده و حتی پلیس لندن اقدام به بازداشت این افراد کرد.این اقدام پلیس در این دو کشور در راستای وظایف آنها در تامین امنیت سفارتخانه‌ها و اماکن دیپلماتیک صورت گرفته است. در همین زمینه یورونیوز از برخورد پلیس فرانسه با عناصری که قصد آشوب و اغتشاش در مقابل سفارت ایران در پاریس را داشتند خبر داد و اعلام کرد که پلیس فرانسه با شلیک گاز اشک آور تعدادی از آشوبگران را هم بازداشت کرده است در این میان سخنگوی وزارت امور خارجه با انتقاد از اظهارات مداخله جویانه مقامان اروپایی و آمریکایی در مورد آشوب‌های اخیر گفت: بی شک جنگِ شناختی و ترکیبی دشمنان علیه ملت ایران، این بار نیز در کنار صدها پرونده شکست‌های مفتضحانه آنان در تاریخ ثبت خواهد شد.«ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امور خارجه در انتقاد از رویکرد دوگانه آمریکا و غرب نوشت: رویکرد دشمنان در مقابل جمهوری اسلامی و ملت ایران، همواره توأم با نفاق و معیارهای دوگانه بوده است.
او ادامه داد: در اغتشاشات اخیر، رهبران سیاسی آمریکا و بعضاً اروپا، رسانه‌های آنان و نیز رسانه‌های فارسی معاند مورد حمایت غرب، از یک رخدادِ غم انگیزِ در حال بررسی سوءاستفاده کردند و با شعار حمایت از حقوق ملت ایران، در حمایت از اغتشاشگران و برهم زنندگان امنیت ملت سنگ تمام گذاشتند، اما حضور میلیون‌ها نفر از ملت در خیابان‌ها و میادین کشور در حمایت از نظام و کشورشان و مخالفت قاطع با آشوب و اغتشاش را نادیده گرفتند و یا کوچک شمردند.سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: بی‌شک جنگِ شناختی و ترکیبی دشمنان علیه ملت ایران، این بار نیز در کنار صدها پرونده شکست‌های مفتضحانه آنان در تاریخ ثبت خواهد شد.مدعیان دفاع از حقوق ملت ایران، بهتر است شعارهای دروغین و نخ نمای خود را کنار گذاشته و به چند دهه تحریم‌های ظالمانه و ضدبشری علیه ملت ایران پایان دهند.
همچنین علی باقری، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان درباره رفتار توام با اتهام و نفرت پراکنی غربی‌ها علیه ایران در صفحه شخصی خود نوشت: «سکوت کرکننده و فراپایبندی اتحادیه اروپا در برابر تحریم‌های یک‌جانبه غیرقانونی آمریکا و نقض گسترده و نظام‌مند حقوق بشر مردم بی‌گناه ایران که توسط گزارشگر ویژه سازمان ملل مستند شده است، بیانگر استانداردهای دوگانه این نهاد در حوزه حقوق بشر است.»وی همچنین نوشت: «حال، پرسش اساسی این است: «کشورهای اروپایی که حتی از ارائه دارو و پانسمان مورد نیاز برای کاهش مصائب و آلام بی‌پایان کودکان پروانه‌ای امتناع می‌ورزند و موجبات مرگ این کودکان معصوم را فراهم می‌نمایند، چگونه می‌توانند نگران وضعیت حقوق بشر در ایران باشند؟»لازم به ذکر است دولت کانادا اعلام کرد پلیس امنیت اخلاقی ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، بعد از اظهارات تحریک‌آمیز علیه مذاکرات وین، این بار تهدید کرد این اتحادیه علیه تدابیر قانونی ایران برای حفظ نظم و امنیت عمومی جامعه، اقدام می‌کند.
کد مطلب: 124013
 
Share/Save/Bookmark