داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۴۲
 
 
خانواده هاي شاكيان و زندانیان در تله سرگرد قلابي
خانواده هاي شاكيان و زندانیان در تله سرگرد قلابي
 
گروه حوادث- كارمند اخراجی یکی از سازمان های دولتی كه در پوشش سرگرد ناجا و .... از خانواده هاي شاكيان و زندانیان كلاهبرداري مي كرد دستگير شد.
به گزارش خبرنگار ما ، چندي پيش مردي ميانسال به شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 11 تهران رفت و كمك خواست.
وي گفت : پسرم به تارگي به قتل رسید است و تحقیق پلیس براي شناسايی و دستگیری قاتل ادامه داشت كه فرد ناشناسی با خانه ام تماس تلفني گرفت.او خود را سرگرد پلیس آگاهی معرفی کرد و مدعي شد قاتل پسرم در یکی از شهرهای جنوب کشور دستگیر شده و و برای انتقالش به تهران بايد 300 هزار تومان به حسابی که اعلام مي كند واریز كنم.
شاكي افزود : من فوري اين پول را به همان شماره حساب ريختم اما در مراجعه به پلیس آگاهی فهمیدم چنین سرگردي در آن اداره وجود ندارد و قاتل پسرم هم دستگیر نشده است.
پرونده با صدور دستور قضايي در اختيار دايره 14 پلیس آگاهی قرار گرفته بود كه با استعلام از بانک مورد نظر مشخص شد سرگرد قلابي با مدارک جعلی ، حساب گشوده و نشانی های ثبت شده نیز ساختگي است.
كارآگاهان در ادامه تجسس با شكايت هاي مشابه خانواده هاي چندين شاكي و متهم ديگر رو به رو شدند و به چهره نگاري رايانه اي و كنكاش در بانك اطلاعات خلافكاران پيشينه دار پرداختند.پليس در جريان همين تحقيق به تعقيب «بهروز - م» پرداخت و اين متهم را در باجه تلفن همگانی در محدوده میدان راه آهن تهران دستگير كرد.وي در دايره 14 پلیس آگاهی خود را بي گناه مي خواند كه با شاكيان رو به رو شد و به ناچار لب به بيان حقيقت گشود.
«بهروز - م» كه اخراجی یکی از سازمان های دولتی به شمار مي آيد 12 بار به جرم دزدي ، کلاهبرداری ، جعل مامور و ... دستگير و شش ماه پيش از زندان آزاد شده بود اما هرگز سر به راه نشد.
در همين رابطه سرهنگ فریدون رهبریان - معاون مبارزه با جرم هاي خاص و رایانه ای آگاهي تهران - اعلام كرد: از ساير شاكيان احتمالي دعوت می شود برای پیگیری پرونده به اداره چهاردهم پلیس آگاهی پايخت در خیابان «وحدت اسلامی» یا شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 11 تهران (میدان منیریه ) مراجعه كنند.ماموران با شماره تلفن 51055431 یا 51055514 نيز پاسخگو هستند.
کد مطلب: 56701
 
Share/Save/Bookmark