میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۲۹
 
 
هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال
سرخپوشان به دنبال دفاع از اعتبار خود و کی‌روش!
سرخپوشان به دنبال دفاع از اعتبار خود و کی‌روش!
 
در ادامه هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال امروز ۵ دیدار برگزار می‌شود که در حساس‌ترین بازی پرسپولیس میهمان صبای قم است.
هفته بیست و ششم لیگ برتر امروز با انجام پنج مسابقه پیگیری می‌شود و در حساس ترین بازی پرسپولیس میهمان صبای قم است. نگاهی به بازی‌های این هفته می‌اندازیم.

صبا – پرسپولیس– ساعت ۱۴:۴۵
صبا هفته گذشته شکست سنگینی برابر فولاد خوزستان پذیرفت و این هفته برای جبران به میدان می‌آید.
تک ستاره سرشناس صبا رضا عنایتی است بازیکنی که با وجود سن و سال زیاد توانسته بهتر از مهاجمان جوان لیگ گلزنی کند. قطعا مدافعان و دروازه‌بان‌ پرسپولیس روز سختی برابر این مهاجم کهنه‌کار خواهند داشت.
عنایتی گفته اگر هوشیار درون دروازه پرسپولیس باشد فقط شوت می‌زنم! البته اگر هوشیار هم درون دروازه نباشد کار عنایتی و سایر بازیکنان صبا به شکل دیگری ساده خواهد بود چرا که معمارزاده هم دروازه‌بان مستحکمی نشان نداده است.
مصطفی دنیزلی به هیچ عنوان دوست ندارد بعد از برد رویایی در دربی ۷۴ دوباره تیمش شکست بخورد و قطعا پرسپولیس را هجومی به میدان می‌فرستد اما جوانان صبا با انگیزه مضاعف برابر سرخپوشان بازی خواهند کرد و همین مسئله کار پرسپولیس را مشکل می‌کند.
عبدالله ویسی سرمربی صبا پیش از این گفته بود برای خودم عیب و عار نمی‌بینم که در تمرین پرسپولیس حاضر شوم و از تمرینات دنیزلی یادداشت برداری کنم و از او چیز یاد بگیرم.
ویسی البته این کار را نکرد و امروز باید مقابل دنیزلی صف آرایی کند. صبا اگر پرسپولیس را شکست دهد جایگاه پنجمی خود را تثبیت خواهد کرد و اگر پرسپولیس در این بازی پیروز شود از رده هفتم پایین‌تر نخواهد آمد.
۷ ملی پوش پرسپولیس امروز آزمون سختی مقابل صبا دارند تیمی که هیچ بازیکنی در تیم ملی ندارد. آنها باید علاوه بر دفاع از اعتبار پرسپولیس از انتخاب‌های کی‌روش هم دفاع کنند زیرا بازیکنان صبا مدعی هستند حق‌شان در فهرست تیم ملی ضایع شده است.

داماش– شاهین – ساعت ۱۵:۳۰
داماش گیلان هفته گذشته راه‌آهن را در خانه‌اش شکست داد تا موقتا از قعر جدول جدا شود با این حال این تیم در حال واگذاری اگر دوست دارد در لیگ برتر بماند باید در این مسابقه هم پیروز شود.
شاهین بوشهر اما سرمربی اول فصل خود را دوباره به خدمت گرفته تا بلکه از بحران و انتهای جدول جدا شود. حمید درخشان گفته تیم بهم ریخته و عصبی را تحویل گرفته و باید دید در این روزهای کوتاه توانسته شاهین عصبی را آرام کند یا نه.
درخشان خودش شاهین را در ابتدای فصل بسته و می‌داند چطور باید این تیم را سامان بدهد.

فجر سپاسی – فولاد– ساعت ۱۵:۳۰
فجر با شکست پرسپولیس با روحیه و انرژی مضاعفی به مصاف فولادی می‌رود که هفته گذشته صبا را با ۳ گل شکست داده است. دیدار دو تیم می‌تواند جذاب و دیدنی باشد. هر دو تیم بازیکنان جوانی در اختیار دارند و برای برد به میدان می‌روند. فجر اگر پیروز شود برای خود حاشیه امنیت ایجاد می‌کند و اگر بازنده شود تیم‌های دیگر انتهای جدول مثل شاهین، مس و شهرداری و راه آهن را خوشحال می‌کند. فولاد هم به دنبال رسیدن به رده‌های بالاتر جدول است. البته زمین ناهموار حافظیه می‌تواند از جذابیت‌های یک فوتبال زیبا کم کند.

مس – تراکتورسازی – ساعت ۱۵:۳۰
مس با بلاژویچ همچنان افتان و خیزان حرکت می‌کند و هفته گذشته نیز شکست سنگینی مقابل سپاهان تحمل کرد. بلاژویچ این مرتبه هم کار سختی در پیش دارد و باید از تراکتورسازی امتیاز بگیرد تیمی که در اوج آمادگی است.
باید دید بلاژ تراکتور سواری بلد است یا امیر قلعه‌نویی در کویر کیمیاگری می‌کند و از مس طلا می‌گیرد و می‌تواند با سه امتیاز ارزشمند به رده دوم جدول صعود کند و استقلال را پشت سر بگذارد یا خیر.

نفت – ذوب آهن – ساعت ۱۵:۳۰
نفت تهران هفته گذشته از بندر انزلی سه امتیاز ارزشمند صید کرد تا همچنان در جمع ۴ تیم بالای جدول قرار بگیرد. حریف این هفته نفت تیم بحران‌زده ذوب آهن است که برخی بازیکنانش به دلیل مشکلات مالی در تمرینات شرکت نمی‌کنند. شاید اگر ذوب آهن اقتدار فصل گذشته را داشت پیش بینی اینکه کدام تیم برنده می‌شود سخت بود اما در حال حاضر روی کاغذ نفت تهران شانس بیشتری دارد. هرچند از اردوی ذوب خبر می رسد که شاید ابراهیم‌زاده تیمی جوان و متحول شده را به میدان بفرستد و در آن صورت ممکن است بازیکنان ذخیره ذوب آهن خالق شگفتی شوند.
کد مطلب: 71822
 
Share/Save/Bookmark