میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰
 
 
رئیس مجلس شورای اسلامی:
هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع افزایش توان بازدارندگی ایران شود
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قابلیت بازدارندگی و توان دفاعی کشورمان بومی و جوشیده از فکر و توان ایرانی است و هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع از افزایش مستمر قدرت بازدارندگی ایران و تقویت توان دفاعی کشور شود.
در ابتدای این جلسه محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه صنعت دفاعی کشور اکنون سه ویژگی مهم و راهبردی را با هم ترکیب کرده است، گفت: اول اینکه به یک صنعت پیشران تبدیل شده که همزمان با خود سایر رشته های علمی به ویژه فنی و مهندسی را تغذیه کرده و توسعه می دهد و دوم اینکه با تامین نیازمندی نیروهای مسلح و ایجاد برتری فناورانه نقش مهمی در قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور ایفا می کند و سوم با گشودن باب صادرات دفاعی در آینده نزدیک به مکمل مهمی برای اقتصاد کشور تبدیل خواهد شد.
جلسه علنی مجلس به ریاست محمدباقر قالیباف برگزار شد و ادامه رسیدگی به گزارش شوردوم کمیسیون اقتصادی در مورد طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران در دستورکار نمایندگان قرار گرفت.
در جلسه علنی ، گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران مورد رسیدگی قرار گرفت و نمایندگان اهداف این طرح را تصویب کردند.
همچنین با تصویب ماده ۳ همین طرح از سوی نمایندگان مقرر شد که بانک مرکزی مسئول استقرار بانکداری اسلامی و برقراری مناسبات عادلانه در بخش پولی و بانکی کشور باشد. در پایان جلسه علنی هم علی کریمی فیروزجایی عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
کد مطلب: 123628
 
Share/Save/Bookmark