میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶
 
 
خطیب جمعه تهران پس از ۲۰ ماه تعطیلی به علت شیوع کرونا:
متجاوزان به اموال عمومی نباید آسایش داشته باشند
متجاوزان به اموال عمومی نباید آسایش داشته باشند
 
امام جمعه موقت تهران گفت: کسانی که به اموال عمومی تجاوز کردند و به بیت المال آسیب زدند، نباید آسایش داشته باشند و باید منابع ملی از حلقوم آنها بیرون کشیده شود.
حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری خطیب نماز جمعه این هفته تهران که پس از ۲۰ ماه تعطیلی به علت شیوع بیماری کرونا با حضور مردم تهران، قهرمانان تیم ملی کشتی کشور در مسابقات قهرمانی جهان و شرکت‌کنندگان در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، در خطبه‌های نماز اظهار داشت: مجموعه حوادث ۲۰ ماه گذشته نشان دهنده شکست و هزیمت دشمنان اسلامی و در صدر آن آمریکای جنایتکار بود. آنها هم در داخل و در جریان افتضاح انتخاباتشان شکست خوردند و در منطقه هم هزیمت آنها با ترور حاج قاسم عزیز ما شدت گرفت و امروز تروریست‌های آمریکایی راهی جز خروج از عراق ندارند و در فتنه‌های لبنان هم کامیاب نبودند.
وی افزود: در جریان تجاوز ناتوی عربی به یمن قهرمان، ۷ سال است مقاومت مردم یمن ادامه دارد و عن قریب مأرب آزاد خواهد شد.حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری تصریح کرد: آخرین حلقه این شکست‌ها در افغانستان و بزرگ ترین لشکر کشی تاریخ آمریکا به افغانستان و فرار بزدلانه آنها از پایگاهشان بود.
حاج علی اکبری با اشاره به حوادث داخلی کشور در ۲۰ ماه گذشته، گفت: نیروهای مسلح ما در خنثی سازی توطئه‌ها و افزایش توان بازدارندگی و انجام رزمایش‌ها خوش درخشیند.
حجت الاسلام حاج علی اکبری در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: جریان حضور مردمی روسای قوا و بدنه سه قوه مقننه، مجریه و قضاییه بسیار پسندیده و موافق موازین سیره علوی و نبوی در مدیریت و موافق تاکیدات امامین انقلاب و خواست عمومی مردم است.
وی ادامه داد: این حضور مسئولان در بین مردم امیدبخش، محبت‌بخش و تسهیل‌کننده است و ستاد و صف را به هم نزدیک می‌کند و برای مسئولان هم البته وقتی بین مردم نیایند و نفس گرم محبت مردم را دریافت می کنند روحیه بخش است.
امام جمعه موقع تهران گفت: وجود فاصله و شکاف بین مسئولان و مردم به هر بهانه ای که باشد خواست شیاطین است و باید با آن مقابله کرد چرا که مردم باید مسئولان را از خودشان بدانند. حضور مردم صمیمی بی‌تکلف و سرزده بسیار مورد پسند است و همینجا این امید را داریم که مسئولان ما فرصت حضور در نماز‌های جمعه را غنیمت بشمارند.
حاج علی اکبری گفت: قانون‌دان‌های قانون شکن با تکیه بر همین قوانین فسادها را پیش می‌برند؛ توقع است که مجلس و دولت، فرآیندها را اصلاح و با قوت در این مسیر باشد و قوه قضائیه با مفسدین با رعایت موازین مقابله کند چرا که کمر مفسدین باید بشکند و کسانی که به اموال عمومی تجاوز کردند و به بیت المال آسیب زدند باید رهگیری شوند و نباید آسایش داشته باشند و می‌بایست منابع ملی از حلقوم آنها بیرون کشیده شود.
حاج‌علی‌اکبری گفت: امیدواریم مسئولان گرانی را مهار و شاخ آن را بشکنند و در تقویت امید به زیست عمومی مردم تلاش کنند و البته مردم هم امیدوار و صبور هستند و شرایط را درک کرده و کمک می‌کنند.
وی افزود: در نهاد نماز جمعه موفق شدیم با همت ائمه جمعه کشور حدود ۶ هزار مسئله کشور را قبل از تشکیل دولت شناسایی کرده و اخیرا به آیت‌الله رئیسی تقدیم شد و ایشان هم استقبال کردند و این را به عنوان سامانه دائمی مطالبات مردمی در نهاد نماز جمعه تهران حفظ خواهیم کرد و با قوه قضائیه و مقننه این همکاری را حفظ خواهیم کرد تا از این طریق دایما این مطالبات در دسترس مسئولان محترم قرار بگیرد.
حاج‌علی‌اکبری تصریح کرد: آنچه امت را به جان هم می‌اندازد خواسته های نفسانی و تعصبات جاهلی و قوم‌گرایی است. آنچه این را مهار می‌کند، تقواست.حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با بیان اینکه حضور جریان نفاق به نیابت از کفر نقاب‌دار درصدد طراحی و تولید فتنه برای به جان هم انداختن مومنین است، گفت: شناسایی جریان نفاق و مراقبت از حضور نفوذی ها نیازمند بصیرت است. امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: این سرمایه بزرگ را تا پای جان نگه دارید و از دست ندهید. با پشتوانه تقوا بر حبل الهی و قران و عترت پیامبر(ص) چنگ بزنیم و صفوف خود را منظم کنیم.
کد مطلب: 120126
 
Share/Save/Bookmark