میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۳
 
 
رئیسی در دیدار با سلطان عمان بر گسترش روابط اقتصادی و سیاسی تأکید کرد
امضای ۱۲ سند همکاری بین ایران و عمان
امضای ۱۲ سند همکاری بین ایران و عمان
 
رئیس جمهور کشورمان که روز گذشته به عمان سفر کرده بود با سلطان عمان دیدار و گفت‌وگو کرد. دو طرف در این دیدار بر گسترش روابط اقتصادی و سیاسی تأکید کردند. در این دیدار رئیس جمهوری اسلامی ایران و سلطان عمان بر نقاط و دیدگاه‌های مشترک تأکید کردند.

استقبال رسمی سلطان عمان از رئیس جمهور ایران
مراسم استقبال رسمی «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان از رئیس جمهور در قصر العلم برگزار شد.
سید ابراهیم رئیسی که به برای دیداری رسمی به عمان سفر کرده بود، در قصر العلم مورد استقبال رسمی «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان این کشور قرار گرفت. در مراسم استقبال رسمی، پس از قرار گرفتن رئیس جمهور و سلطان عمان در جایگاه مخصوص، سرود ملی دو کشور نواخته شد و سپس روسای دو کشور از یگان تشریفات حاضر در مراسم سان دیدند و همچنین مقامات عالی رتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند. در این مراسم به افتخار رئیس جمهور و هیئت عالی رتبه کشورمان ۲۱ گلوله توپ شلیک شد. پس از استقبال رسمی هیثم بن طارق از رئیسی، مذاکرات مشترک هیأت‌های عالیرتبه دو کشور برگزار شد و سپس رئیس جمهور و سلطان عمان با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

امضای ۱۲ سند همکاری در بین ایران و عمان
۱۲ سند همکاری میان مقامات ارشد دو کشور ایران و عمان در حوزه های انرژی، سیاسی، حمل و نقل، همکاری‌های دیپلماتیک، روابط تجاری و اقتصادی، علمی، محیط زیست و ورزشی به امضا رسید. این اسناد توسط وزرای امور خارجه، صنعت، معدن و تجارت، نفت، راه و شهرسازی و رئیس سازمان توسعه تجارت کشورمان و همتایان عمانی آنها به امضا رسید.
کد مطلب: 122674
 
Share/Save/Bookmark