میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۲
 
 
وقاحت جدید نخست وزیر انگلیس علیه جهان اسلام
شبکه تلویزیونی «کان» رژیم صهیونیستی به نقل از «منابعی آگاه» اعلام کرد «لیز تراس»، نخست‌وزیر انگلیس در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل به «یائیر لاپید»، نخست‌وزیر این رژیم اطلاع داده که انگلیس سفارت خود را از تل‌آویو به قدس اشغالی منتقل خواهد کرد.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز با انتشار پیامی در توئیتر ضمن اعلام این خبر نوشت: تشکر می‌کنم از دوست خوبم، لیز تراس، نخست‌وزیر انگلیس که اعلام کرد در حال بررسی انتقال سفارت انگلیس به اورشلیم (قدس اشغالی) است. این تصمیم ضد فلسطینی انگلیس پس از اقدام مشابه دولت آمریکا در دوران دونالد ترامپ انجام می‌شود.
سخنگوی جنبش جهاد اسلامی ضمن تأکید بر ضرورت مقابله با تصمیم نخست وزیر انگلیس برای انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس، آن را تجاوز استعماری وقیحانه علیه ملت فلسطین و امت اسلامی توصیف کرد. «طارق سلمی» سخنگوی رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز پنجشنبه تأکید کرد که قصد نخست‌وزیر انگلیس برای انتقال سفارت کشورش از تل‌آویو به بیت‌المقدس، تجاوز استعماری وقیحانه علیه ملت فلسطین و امت اسلامی است و فلسطینی‌ها در مقابل آن خواهند ایستاد.طارق سلمی در ادامه افزود: این موضع «لیز تراس» باید با واکنش گسترده مواجه شود، به ویژه که انگلیس (با امضای اعلامیه بالفور) مسئول مستقیم مصیبت مردم فلسطین است.
وی تأکید کرد: اگر نخست‌وزیر انگلیس تصمیم خود را مبنی بر انتقال سفارت کشورش به «بیت‌المقدس» عملی کند، خشم فلسطینی‌ها و مسلمانان را نسبت به کشورش بر می‌انگیزد که سابقه استعماری آن همچنان در ضمیر خودآگاه جهان عربی و اسلامی ماندگار است.سخنگوی جهاد اسلامی در پایان تأکید کرد: این موضع نخست وزیر انگلیس با تشدید خطرناک تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی همزمان شده است و او با این تصمیم، خود را در کنار و صف دشمن ملت و امت ما قرار می‌دهد.
همزمان با این رفتار وقیحانه انگلیس، فلسطینی‌ها در رام الله عملیات استشهادی برگزار کردند. جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» ضمن تبریک عملیات قهرمانانه مبارزان فلسطینی در جنوب غرب رام الله، این عملیات را زنگ خطر جدیدی برای رژیم صهیونیستی دانست.جنبش حماس در بیانیه خود به ارواح شهدای فلسطینی درود فرستاد و تاکید کرد که ملت فلسطین به پروژه مقاومت با تمام ابرازهای ممکن و از جایی که دشمن صهیونیستی انتظار آن را ندارد، ادامه خواهد داد.منابع عبری و عربی گزارش دادند که یک شهروند فلسطینی در منطقه مجاور رام‌الله با چاقو به چند صهیونیست حمله و پنج نفر از آنان را زخمی کرده است. در همین حال روز پنجشنبه تظاهرات گسترده‌ای در برابر سفارت رژیم صهیونیستی در مکزیکوسیتی برگزار شد که احضار سفیر مکزیک در تل‌آویو را به دنبال داشت.
کد مطلب: 123998
 
Share/Save/Bookmark