میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۹
 
 
بلومبرگ گزارش داد:
بحران بزرگ انرژی در اروپا به غذای مردم رسید
بلومبرگ در مطلبی به بحران انرژی در اروپا و پیامد‌های آن بر سبد غذایی خانواده‌ها پرداخته و عنوان می‌کند که بحران انرژی موجب افزایش بهای مواد غذایی در انگلیس شده و این افزایش هزینه‌ها زندگی شهروندان را که با بحران تامین هزینه‌های زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند، تحت شعاع قرار داده است.
بانک انگلیس پیش بینی می‌کند نرخ تورم (در این کشور) امسال به بیش از ۱۳ درصد برسد. یک سوم خانواده‌های انگلیسی قرار است بیش از ده درصد درآمد خود را صرف انرژی کنند و اکنون افزایش هزینه مواد غذایی موجب افزایش فقر شده است.کانا هاگ رئیس بخش تحقیقات مواد غذایی می‌گوید شرکت‌ها اکنون تنها در مورد افزایش بهای اقلام خام صحبت می‌کنند. فکر می‌کنم با افزایش بهای انرژی بدترین اتفاقات در راه است. زمستان تغییر دهنده بازی خواهد بود و هزینه‌ها احتمالا افزایش خواهد یافت. چنین شرایطی خبر از چشم اندازی تاریک در آینده می‌دهد تا آنجا که دولت‌ها مجبور به مداخله شده اند. اتحادیه اروپا هفته گذشته با بسته کمک ۱۱۰ میلیون یورویی (۱۱۲ میلیون دلاری) برای حمایت از شرکت‌ها در بخش کشاورزی موافقت کرد که تحت تاثیر افزایش قیمت انرژی، کود‌های شیمیایی و دیگر مواد خام به علت جنگ در اوکراین قرار گرفته است. دیگر کشور‌ها نیز احتمالا چنین شیوه‌ای را در پیش خواهند گرفت.یک مقام اتحادیه اروپا اعلام کرد بخش کشاورزی به شدت تحت تاثیر افزایش قیمت انرژی و سایر هزینه‌ها به دنبال تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و تحریم‌های مرتبط با آن قرار گرفته است. ما به همکاری نزدیک با کشور‌های عضو اتحادیه اروپا برای تضمین اینکه اقدامات حمایتی می‌تواند به موقع، هماهنگ و موثر انجام شود، ادامه خواهیم داد.
چنانچه کمبود گاز طبیعی موجب سهمیه بندی این محصول شود، کارخانه‌های تولید مواد غذایی در سراسر اروپا مجبور به تعطیلی خواهند شد. آلمان پیشتر دومین بخش از یک طرح سه مرحله‌ای فوق العاده را تصویب کرده است. انگلیس همچنین برنامه‌ای دارد که شامل کاهش عرضه اقلام به کارخانه‌ها می‌شود و چنین سناریو‌هایی می‌تواند حتی منجر به افزایش بهای مواد غذایی شود. در این میان یک شرکت دولتی در روسیه انتقال نفت به چند کشور در مرکز اروپا که وابسته به نفت روسیه هستند را متوقف کرد. منابع خبری گزارش داده‌اند انگلیس در حال بررسی طرحی است که ممکن است به خاموشی برق در این کشور برای برخی صنایع و حتی خانوارها در بحبوحه سرمای زمستان منجر شود. در عرصه جنگی نیز خبر می‌رسد وزارت دفاع روسیه با اشاره به انهدام سه جنگنده اوکراینی در عرض یک روز، گفت یکصد ملی‌گرا و ۲۰ تجهیزات نظامی نیز در منطقه خارکیف ازبین رفت. همچنین رئیس‌جمهور اوکراین مدعی شد جنگ در اوکراین با کریمه آغاز شد و باید با آزادسازی آن پایان یابد.یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) برای نخستین بار تایید کرد که واشنگتن موشک های ضد تشعشع را که برای شناسایی و نابودی سیستم های پدافند هوایی مجهز به رادار ساخته شده اند، به اوکراین ارسال کرده است.
کد مطلب: 123493
 
Share/Save/Bookmark