میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۱
 
 
سردار غفاری:
حاج قاسم یمنی‌هارا به خودکفایی رساند
فرمانده سابق نیروهای ایران در سوریه با بیان اینکه شهید سلیمانی از صف دشمن یارگیری می‌کرد، گفت: حاج قاسم با قطر ارتباط داشت و از ارتباطش با ترکیه در کم کردن دشمنی آن با سوریه کمک می‌گرفت.
سردار سید جواد غفاری سومین فرمانده نیروهای ایرانی در سوریه از آغاز بحران در این کشور،در مراسم رونمایی از کتاب فاخر «۳ وزیر دفاع شهید» اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تقدس بخشی به مجاهدت در دفاع از اسلام است.
وی با اشاره به اهمیت جهاد در آیات و روایات افزود: نگاه به مسئله جهاد باید عمیق‌تر باشد، چون در قرآن کریم از مجاهدت در راه خدا به گونه‌ای یاد و تمجید شده که گویی بعد از اولیای الهی جایگاهی بالاتر از مجاهدت در راه خدا نیست.
سردار غفاری گفت: ۱۰ گروه مجاهد در قرآن آمده است که فقط به گروه دهم رستگاری و فوز عظیم را می‌دهند، شهید سلیمانی جزو این گروه است. خداوند در قرآن به آن دسته از مؤمنین که به وظیفه خود عمل نکرده‌اند، می‌فرماید قومی می‌آید که آن‌ها خداوند را دوست دارند و خداوند نیز آن‌ها را دوست دارند و ویژگی مهم آنها جهاد در راه خدا است.
وی با اشاره به اهمیت داشتن رویکرد عمیق و مومنانه به مسئله جهاد و پاکبازی در راه خدا گفت: حاج قاسم سلیمانی تلاش می‌کرد به ما تعلیم دهد تا در راه خدا با بینش قوی جهاد کنیم.
وی با اشاره شاخص‌های اخلاقی و مدیریت فرماندهی شهید سلیمانی بیان داشت: سردار سلیمانی، امیری بود که برای آزادی ملت‌ها با خود ارتش نمی‌برد و از میان آن ملت‌ها، ارتش سازی می‌کرد و با ارتش همان کشور، آن سرزمین را آزاد می‌کرد و یکی از دلایل ماندگاری ایشان در کشورهای محور مقاومت همین خصوصیت است.
سردار غفاری افزود: از دیگر ویژگی‌های سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی این بود که به حضورش در جبهه مقاومت یک جبهه در حال شکست را به اوج انتصار و پیروزی می‌رساند. که در این رابطه می‌توان به ماجرای احمدشاه مسعود و حضور ۳۶ ساعته سردار سلیمانی در تغییر سرنوشت جبهه مقاومت در افغانستان اشاره کرد. سردار سلیمانی در هر بحرانی که وارد می‌شد آن بحران را به نفع جبهه مقاومت به پایان می‌رساند.
فرمانده سابق نیروهای ایران در سوریه گفت: سردار سلیمانی تمام تلاش خود را به کار می‌برد تا جبهه مقاومت در دستیابی به تسلیحات به خودکفایی برسد و امروز نتایج آن تلاش‌ها را در رسیدن یمنی‌ها به پیشرفت و خودکفایی در زمینه ساخت موشک و پهپاد مشاهده می‌کنیم.
وی افزود: سردار سلیمانی در اداره بحران‌ها با همه طوایف اهل سنت، مسیحی و علوی همکاری داشت و تنها به طایفه خود اکتفا نمی‌کرد. امروز بزرگترین حامی اهل سنت در سوریه سردار سلیمانی است.مهر
کد مطلب: 121198
 
Share/Save/Bookmark