میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۳
 
 
شاه بحرین قاتلان کودکان یمن و خائنان به فلسطین را سنگ بنای ثبات منطقه نامید
آل‌خلیفه سرسپرده متجاوزان و اشغالگران
در حالی ائتلاف سعودی که این روزها ادعای همگرایی نظامی شورای همکاری خلیج فارس را سر می‌دهد، در اقدامی که حمایت از کشتار مردم یمن است، شاه بحرین با اشاره به اهمیت جهانی منطقه غرب آسیا، بر ضرورت تأمین امنیت دریایی منطقه‌ای تأکید کرد.
«حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین تأکید کرد که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس «سنگ بنای» ثبات منطقه هستند. آل خلیفه در دیدار مقامات ارشدی که در نشست امنیت منطقه‌ای موسوم به «گفت‌وگوهای ۲۰۲۱ منامه» شرکت کرده بودند، بر ضرورت تأمین امنیت دریایی منطقه‌ای در برابر اقدامات خصمانه و حمایت از دریانوردی و آبراه‌های تجاری که برای اقتصاد جهانی حائز اهمیت است، تأکید کرد.وی گفت که منطقه غرب آسیا از اهمیت جهانی برخوردار است اما همچنان با چالش‌های امنیتی مواجه است.شاه بحرین با اشاره به اینکه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس «سنگ بنای» ثبات منطقه هستند، گفت که وحدت این کشورها منبع قدرتی برای همه آن‌هایی است که در منطقه و خارج از آن منافعی دارند. همزمان با این ادعاها دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس روز دوشنبه از افتتاح ستاد فرماندهی نظامی مشترک کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ریاض خبر داد.وزرای دفاع کشورهای خلیج روز سه‌شنبه ۲۲ نوامبر ۲۰۲۱ مقر فرماندهی نظامی مشترک کشورهای شورای همکاری در ریاض را افتتاح کردند.مراسم افتتاحیه با حضور شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز معاون وزیر دفاع عربستان، نایف فلاح مبارک الحجرف دبیرکل شورای همکاری و وزرای دفاع کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برگزار شد.
این ائتلاف در حالی صورت گرفته است که از محورهای آن را کشتار مردم یمن تشکیل می‌دهد چنانکه طبق گزارش برنامه جهانی غذای سازمان ملل، تعداد مناطق یمن که از مشکل گرسنگی رنج می‌برند در دو سال اخیر سه برابر شده و به ۱۵۴ منطقه رسیده است.بنابر گزارش برنامه جهانی غذا، به ۴۹ منطقه‌ یمن که در سال ۲۰۱۸ ناامنی غذایی را تجربه می‌کردند، ۱۰۵ منطقه دیگر اضافه شده است. افراد ساکن در این مناطق یا مقدار غذای محدودی دارند، یا مجبور هستند از برگ درختان تغذیه کنند. برخی فرزندان خود را نزد اقوام می‌فرستند تا آن‌جا غذایی بخورند، برخی نیز دارایی‌های خود را می‌فروشند تا بتوانند غذایی تهیه کنند. در این میان حملات هوایی و زمینی سعودی به مناطقی از یمن، به کشته شدن یک مرد و جنین در شکم یک مادر در روستایی در غرب یمن منجر شد.جنگنده های ائتلاف سعودی، منزل «عبدالله شریان» یک شهروند یمنی در روستای المریر شهر حبس استان الحدیده را بمباران کردند.در این حمله هوایی سعودی‌ها، یک مرد و یک جنین در شکم مادرش کشته شدند و مادر هم به شدت زخمی شد.
کد مطلب: 120595
 
Share/Save/Bookmark