میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲
 
 
نقطه اشتراک
زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین در اجلاس امنیتی مونیخ عنوان می‌کند که جالوت باید ببازد و هیچ جایگزینی به جز پیروزی اوکراین در این جنگ وجود ندارد.
زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین در اجلاس امنیتی مونیخ عنوان می‌کند که جالوت باید ببازد و هیچ جایگزینی به جز پیروزی اوکراین در این جنگ وجود ندارد.» جالوت، نام شخصیتی است که در جنگ با قوم طالوت، به دست داوود پیامبر کشته شد. زلنسکی در حالی جنگ اوکراین را مشابه جنگ حضرت داوود با جالوت عنوان کرده که در ادامه از اسرائیل خواست تا «فلاخه داوود» را بفرستد تا از «علیه جالوت» استفاده کند.فلاخه داوود یک سامانه دفاع هوایی ساخت اسرائیل است که اوکراین چندین بار از اسرائیل درخواست کرده است.
این سخنان از سوی زلنسکی در حالی مطرح شده است که یک روز پیش از آن الی کوهن، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در کی یف با او دیدار کرده و زلنسکی خواستار دریافت کمک‌های نظامی از این رژیم شده بود وی در این دیدار ادعا کرده بود که ایران دشمن واحد برای کی یف و تل آویو است.روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی قصد دارد تا یک سیستم هشدار در برابر تهدیدات هوایی را به اوکراین تحویل دهد.
همزمان با این اقدامات، وزیر جنگ صهیونیست ها در نشست امنیتی مونیخ ادعای ارسال پهپادهای ایرانی به ۵۰ کشور و لزوم مقابله با آنرا مطرح کرده بود. همچنین برخی رسانه ها از حمله پهپادی به کشتی تاجر صهیونیست‌ در دریای عرب خبر دادند. این نوع اخبار و گزارش‌ها در کنار یکدیگر بیانگر ان است که سران تل اویو و کی یف به دنبال نقاط اشتراکی البته با رنگ و بوی مذهبی هستند تا همکاری‌های نظامی در منطقه را توجیه نمایند بویژه اینکه در داخل رژیم صهیونیستی به دلیل نگرانی از واکنش روسیه به شدت با رویکرد به کی یف مخالفات می‌شود. در این میان نقطه اشتراک طرفین روابط گسترده با داعش است چنانکه خبرگزاری آسوشیتد پرس مجموعه تصاویر و یک ویدئو که ظاهرا چند جنگجوی کی‌یف در خط مقدم در منطقه دونتسک را نشان می‌دهد، منتشر کرد که یک نظامی که این خبرگزاری آمریکایی او را فرمانده یک واحد اوکراینی به نام کورت معرفی کرده، با نشان داعش روی بازوی چپش دیده می‌شود. نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست‌ها نیز روابط دیرینه‌ای با داعش علیه سوریه دارد.
با توجه به این شرایط می‌توان گفت که نقطه اشتراک پیوند میان تل آویو و کی یف ماهیت جنایت‌کار و البته روابط آنها با داعش و نازی‌هاست که برای حفظ قدرت از هیچ جنایتی فروگذار نیستند و حاضر به نابودی تمام بشریت هستند.

نویسنده: فرامرز اصغری
کد مطلب: 125266
 
Share/Save/Bookmark