میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۲۱
 
 
ترین‌های هفته نوزدهم لیگ برتر
فرار استقلال و صعود و سقوط پرسپولیس
فرار استقلال و صعود و سقوط پرسپولیس
 

نتایج دیدارهای هفته نوزدهم لیگ برتر برای سرخابی‌‌های پایتخت هفته بسیار خوبی بود اما برای سپاهان و پیکان شرایط تلخی را رقم زد و باعث سقوط یکی به رده چهارم و فرستادن دیگری به جمع فانوس بدستان لیگ شد.
هفته نوزدهم (هفته دوم از دور برگشت) مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری با انجام ۹ دیدار به پایان رسید که استقلال تهران صدرنشین لیگ با پیروزی یک بر صفر برابر سایپا در آخرین دیدار هفته، ضمن تحکیم جایگاهش در صدر جدول، فاصله‌‌اش با تیم‌های تعقیب کننده را به ۴ امتیاز رساند.
پرسپولیس که رضا حقیقی ستاره فجرسپاسی را در اختیار گرفته بود، در این هفته پیروزی ارزشمندی را در شیراز کسب کرد تا از پله سیزدهم به رده نهم برسد اما با توجه به توقف نفت برابر مس و کسب یک امتیاز توسط شاگردان ابراهیم‌زاده در این بازی خانگی، پرسپولیس در نهایت در رده دهم ایستاد تا تنها ۳ پله در این هفته صعود کند و جایگاهش تک رقمی نشود.
در این هفته اما فولاد با ارزش‌ترین برد و صعود را کسب کرد. آنها با شکست دادن سپاهان در اصفهان، به رده دوم رسیدند و سپاهان با یک سقوط دو پله‌ای به رده چهارم رفت. تراکتورسازی هم در خانه با یک گل پیکان را شکست داد تا خود را به جایگاه سوم برساند. پیکان هم با توجه به این باخت و پیروزی ارزشمند آلومینیوم در زمین داماش، به جمع چهار تیم قعرنشین سقوط کرد.
مایلی‌کهن به همراه تیم گهر دورود، در نخستین دیدار یک تیم استان لرستان در لیگ برتر، راه‌آهن که هدایت آن برعهده علی دایی است را شکست داد تا دومین پیروزی این تیم در لیگ دوازدهم و اولین برد آن در زمان هدایت خود را رقم بزند.

ترین‌های هفته نوزدهم لیگ برتر:
با توجه به نتایجی که در بالا اشاره شد هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر، هفته کم گلی بود و در ۹ بازی برگزار شده تنها ۱۳ گل به ثمر رسید تا به این ترتیب میانگین ۱،۴۴ برای هر بازی به ثبت برسد.
در این هفته ۲ مسابقه با نتیجه مشابه ۲ بر یک به عنوان پرگل‌ترین دیدارهای هفته و دو دیدار با ثبت نتیجه بدون گل به عنوان کم‌گل‌ترین دیدارهای هفته معرفی می‌شوند. در این هفته ۳ نتیجه یک بر صفر، یک نتیجه دو بر صفر و یک نتیجه یک بر یک نیز به دست آمد.
به این ترتیب پرسپولیس به همراه گهر و آلومینیوم بهترین خط حمله هفته نوزدهم را با به ثمر رساندن تنها دو گل به خود اختصاص دادند.

*آلومینیوم، بهترین تیم هفته
در هفته کم گل‌ سپری شده، آلومینیوم هرمزگان، تیم جنوبی کشور در شمال دست به کار بزرگی زده و داماشی را شکست داد که روزهای خوبی را سپری می‌کرد. البته این عنوان در حالی به تیم اکبر میثاقیان تعلق می‌گیرد که گهر دورود در اولین میزبانی تاریخ لیگ برتر قطار راه‌آهنی‌ها را از ریل خارج کرد تا گهری‌ها نیز در این هفته قابل تقدیر باشند.
به این ترتیب و با توجه به نتایج به دست آمده می‌توان تیم‌های فجرسپاسی و داماش را با توجه به شکست‌های خانگی به عنوان بدترین‌ تیم‌های هفته معرفی کرد.

*بهترین بازیکنان:
در هفته‌ای که گذشت پریرا، لوپز و حاتمی به ترتیب از فولاد، تراکتور و استقلال با گل‌های ۳ امتیازی، موجبات پیروزی تیم‌های بالانشین را فراهم آورند، اما بدون شک غلامرضا رضایی،‌ مهاجم پرسپولیس که با گل زودهنگامی که به ثمر رساند، پایه‌ساز پیروزی تیمش بود، به عنوان بهترین بازیکن هفته معرفی می‌شود. جلال رافخایی نیز با گلی که مقابل نفت آبادان به ثمر رساند با ۱۲ گل فاصله خود در صدر جدول گلزنان را با سایر مهاجمان لیگ برتری بیشتر کرد.
در هفته نوزدهم ۸ تیم استقلال، پرسپولیس، نفت تهران، مس، صبا، ذوب‌آهن، فولاد و تراکتور موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌های خود شدند تا در فاز دفاعی نیز این ۸ تیم به عنوان بهترین‌های هفته معرفی شوند.

*جنجالی‌ها و جوانمردان:
در هفته نوزدهم لیگ برتر ۲۵ بار کارت زرد و ۲ دفعه کارت قرمز از جیب داوران خارج شد تا به نسبت هفته هجدهم، یک کارت از هر رنگ را کمتر شاهد باشیم.
دیدار تیم‌های داماش و آلومینیوم با ۷ کارت زرد به عنوان جنجالی‌ترین بازی هفته و دیدار تیم‌های فجرسپاسی و پرسپولیس بدون کارت زرد به عنوان جوانمردانه‌ترین بازی هفته معرفی می‌شوند، ضمن اینکه در هفته نوزدهم نیز کیوان وحدانی از پیکان و حسین پاشایی از راه‌آهن با دریافت کارت قرمز از داور، از زمین بازی اخراج شدند تا بازی‌های هفته بیستم را از دست بدهند.

*هفته خلوت!
در این هفته تقریبا ۴۷ هزار تماشاگر با حضور در ورزشگاه‌ این ۹ دیدار را از نزدیک تماشا کردند تا میانگین ۵۲۲۲ نفر برای هر بازی به ثبت برسد. در این هفته دیدار فجرسپاسی و پرسپولیس در شیراز به عنوان پرتماشاگرترین دیدار و دیدار صبا و ذو‌ب‌آهن و همچنین نفت و مس هرکدام با حضور ۱۰۰ تماشاگر به عنوان کم تماشاگرترین دیدارهای هفته معرفی می‌شوند.
نکته قابل توجه اینکه همچنان استقبال کمی از دیدارهای خانگی تراکتورسازی و استقلال می‌شود و میانگین کم تماشاگران این دو تیم صدرنشین موجبات نگرانی فوتبالدوستان را فراهم کرده است، هرچند که سرمای آزاردهنده هوا و زمان نامناسب برگزاری دیدارهای لیگ در کم تماشاگر بودن این دیدارها به طور حتم تأثیرگذار است.

رکوردهایی که شکست و نشکست!
در هفته نوزدهم شاهد به ثمر رسیدن سریع‌ترین گل تاریخ لیگ برتر توسط غلامرضا رضایی از پرسپولیس در ثانیه ۱۲ بازی بودیم، ضمن اینکه تیم‌های داماش و فجرسپاسی نخستین شکست‌‌های خانگی خود را پذیرا شدند.
همچنین آرش برهانی که با ۸۹ گل زده به همراه علی جباری به عنوان بهترین گلزنان تاریخ استقلال به شمار می‌رود، همچنان از زدن نودمین گل خود در سومین دیدار پیاپی بازماند تا این رکورد همچنان به صورت مشترک در اختیار شماره ۹ آبی‌ها باشد. 

جدول گلزنان:
۱۲ گل:‌ جلال رافخایی (ملوان)
۸ گل: یعقوب کریمی (نفت تهران)
۷ گل: لوسیانو پریرا (فولاد)
۶ گل: آرش برهانی و فرزاد حاتمی (استقلال) – کریم انصاری‌فرد (پرسپولیس) - علیرضا جهانبخش (داماش گیلان) - محمدرضا خلعتبری و جواهیر سوکای (سپاهان) - سعید دقیقی و سجاد شهباززاده (سایپا) - روح‌الله عرب (نفت آبادان) - رضا عنایتی (مس) - فلاویو لوپز (تراکتورسازی) - میلاد نوری (صبای قم)
نتایج کامل دیدارهای هفته نوزدهم :
* فجرسپاسی صفر - پرسپولیس ۲
گل‌ها: غلامرضا رضایی(۱)، کریم انصاری فرد(۲۶)
* صبا صفر - ذوب‌آهن صفر
* گهر دورود ۲ - راه‌آهن یک
گل‌ها: مجید باجلان (۱۲) و امین ترکاشوند(۴۵) برای گهر - میرهانی هاشمی (۳۱) برای راه‌آهن
* صنعت نفت یک - ملوان یک
گل‌ها: مهدی دغاغله (۵۶) برای صنعت نفت آبادان - جلال رافخایی (۶) برای ملوان
* سپاهان صفر - فولاد یک
گل: لوسیانو پریرا (۷۱)
* داماش یک - آلومینیوم ۲
گل‌ها: بوبک کبه (۱۳) برای داماش - مهدی محمدزاده (۸) و رسول پیرزاده (۵۹) برای آلومینیوم
* نفت صفر - مس صفر
* تراکتور‌سازی ۱- پیکان صفر
گل: فلاویو لوپز (۸)
* استقلال یک - سایپا صفر
گل: فرزاد حاتمی (۵۴)

کد مطلب: 79293
 
Share/Save/Bookmark