میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۵۵
 
 
ایران – آمریکا در والیبال قهرمانی جهان
فرصت خوب انتقام

تیم‌ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی جهان از ساعت ۱۵:۳۰ امروز به مصاف آمریکا می‌رود.
به گزارش فارس، تیم‌ملی والیبال ایران که در نخستین مسابقه خود در مسابقات قهرمانی جهان برابر ایتالیا به پیروزی رسیده، امروز از ساعت ۱۵:۳۰ در دومین مسابقه خود برابر آمریکا قرار می‌گیرد. آمریکا در نخستین بازی خود روز يكشنبه توانست با نتیجه ۳ بر ۲ از سد بلژیک عبور کند. ایران و آمریکا تاکنون چهار بار در دیدارهای رسمی با هم روبرو شده‌اند که سهم ایران یک پیروزی و سهم آمریکا سه پیروزی بوده است. پیروزی ایران به جام قهرمان قهرمانان ۲۰۱۳ باز می‌گردد که بازگشتی معجزه‌وار به بازی باعث شد ملی‌پوشان ایران سه بر دو از سد حریف خود بگذرند. آخرین رویارویی دو تیم نیز در نیمه‌نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۴ بود که آمریکا با نتیجه سه بر صفر به پیروزی رسید و حالا شاگردان کواچ در اندیشه پیروزی و انتقام‌گیری از یانکی‌‌ها هستند.
آمریکا با کسب مدال طلای لیگ جهانی ۲۰۱۴، آن هم با پیروزی سه بر یک مقابل برزیلی که چند سالی است رتبه نخست رده‌بندی فدراسیون بین‌المللی والیبال را تصاحب کرده است، باعث شد آمریکایی‌ها در اوج وارد مسابقات قهرمانی جهان شوند. روحیه بالای بازیکنان این تیم، آن‌ها را امیدوار کرده است که یک بار دیگر به مدال طلای قهرمانی جهان برسند؛ عنوانی که در سال ۱۹۸۶ در فرانسه آن را به دست آورده بودند. آمریکا تا کنون ۱۴ بار در مسابقات قهرمانی جهان حضور داشته و هشت بار در میان ده تیم بر‌تر قرار گرفته است.
والیبال آمریکا یکی از قدرت‌های مهم این رشته ورزشی در جهان است که چهار مدال المپیک را نیز در پرونده کاری خود دارد. ملی‌پوشان والیبال ایالات متحده آمریکا در بازی‌های المپیک سال‌های ۱۹۸۴ (لس‌آنجلس)، ۱۹۸۸ (سئول) و ۲۰۰۸ (پکن) موفق به کسب مدال طلای مسابقات والیبال المپیک شدند. تیم‌ملی والیبال آمریکا همچنین مدال برنز مسابقات والیبال بازی المپیک سال ۱۹۹۲ بارسلونا را نیز در گنجینه افتخارات خود دارد.
این تیم پنج مدال لیگ جهانی والیبال را نیز به دست آورده است که دو مدال آن در سال‌های ۲۰۰۸ (ریودوژانیرو) و ۲۰۱۴ (فلورانس) از رنگ خوش طلا بوده است. یک مدال نقره در سال ۲۰۱۲ صوفیه و دو نشان برنز لیگ جهانی در سال‌های ۱۹۹۲ و ۲۰۰۷ از دیگر افتخارات این کشور در این رشته ورزشی است.
تیم‌ملی والیبال آمریکا سابقه حضور در ۱۴ دوره مسابقات والیبال قهرمانی جهان را در پرونده کاری خود دارد که عنوان قهرمانی در مسابقات سال ۱۹۸۶ فرانسه و مدال برنز رقابت‌های سال ۱۹۹۴ یونان بهترین عنوان‌های کسب شده این تیم است.
بهترین رتبه آمریکا در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۱۹۸۶ رقم خورد که به مدال طلا رسید اما بد‌ترین رتبه این تیم به سال ۱۹۷۸ مربوط می‌شود که در رده نوزدهم ایستاد. آمریکا در آخرین دوره این مسابقات در سال ۲۰۱۰ نیز در رده ششم قرار گرفتند.
جدال تیم‌های ملی والیبال ایران و آمریکا حساسیت زیادی دارد و قطعاً کواچ و شاگردانش تنها به پیروزی در این مسابقه فکر می‌کنند تا به همگان ثابت کنند پیروزی بر ایتالیا یک شانس و اتفاق نبوده است.

کد مطلب: 88923
 
Share/Save/Bookmark