میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۷
 
 
اعتصاب گسترده ۴۵۰۰ اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی آغاز شد
ضلع چهارم انتفاضه مقاومت
ضلع چهارم انتفاضه مقاومت
 
پس از غزه، کرانه باختری، اراضی اشغالی تحت سلطه صهیونیست‌ها، این بار انتفاضه به ضلع چهارم مقاومت یعنی اسرای صهیونیستی رسید و باشگاه اسیر فلسطین با صدور بیانیه ای از آغاز اعتصابات بیش از ۴۵۰۰ اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی خبر داد.
رژیم صهیونیستی که زمانی مدعی سلطه کامل بر فلسطین بود امروز با موجی از انتفاضه‌ها و حرکت‌های مقاومتی مواجه شده است که دامنه آن دیگر نه صرفا غزه بلکه به کرانه باختری، اراضی اشغالی تحت سلطه اشغالگران تا عمق تل آویو رسیده است. این بار فاز جدید این مقاومت با موجی از شیران در بند فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی آغاز شده است چنانکه باشگاه اسیر فلسطین با صدور بیانیه ای از آغاز اعتصابات بیش از ۴۵۰۰ اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی خبر داد.
بنابر اعلام این نهاد فلسطینی، اسرای فلسطینی از دیروز اقدامات اعتراضی و اعتصابات خود را در زندان های رژیم صهیونیستی آغاز کرده اند.در نخستین اقدام اعتراضی، بیش از ۴۵۰۰ اسیر فلسطینی رای تفتیش امنیتی از سلول های زندان خارج نخواهند شد.همچنین اسرای فلسطینی تصمیم گرفته اند که همه وعده های غذایی ارائه شده از سوی رژیم صهیونیستی را باز پس داده و از مصرف آن خودداری کنند.بنابر اعلام باشگاه اسیر فلسطین، این تصمیمات بخشی از اعتراضات و اعتصاب های گسترده اسرای فلسطینی در روزهای پیش رو خواهد بود.این تصمیمات نیز در واکنش به عدم اجرای توافقات انجام شده با سازمان زندان های رژیم صهیونیستی در ماه مارس گذشته، اتخاذ شده است و تا زمان عمل رژیم صهیونیستی به وعده هایش ادامه خواهد یافت.
در همین حال «محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی حماس در برنامه «المحور» که از رادیو «الاقصی» پخش می‌شود از حمایت‌های ایران از محور مقاومت تشکر کرد.وی در ادامه گفت، نبرد «وعد الاخره» (اسمی که حماس برای نبرد نهایی که منجر به آزادسازی فلسطین می‌شود انتخاب کرده است) نزدیک است و باید برای آن آماده شد.
الزهار ادامه داد، قدس فقط یک پایتخت اشغال شده نیست بلکه بخشی از عقیده اسلامی است؛ پیوند بین مسجدالحرام و مسجدالاقصی باید وابستگی اسلامی به قدس را تقویت کند.وی تاکید کرد، مأموریت محور مقاومت نابودی رژیم اشغالگر و پایان موجودیت صهیونیستی در فلسطین به عنوان یک اشغالگر است.الزهار در ادامه به پنجاه و سومین سالروز آتش زدن مسجدالاقصی به دست یک صهیونیست گریز زد و گفت، این سالروز بر ناتوانی کشورهای عربی در مداخله برای نجات مسجدالاقصی از توطئه‌های اشغالگر تأکید می‌کند. دشمن صهیونیستی، فلسطین را به فساد می‌کشد و در تلاش برای غارت میراث آن است.
در ادامه بحران صهیونیست‌ها، یک ژنرال صهیونیست با اذعان به جدیت حزب‌الله لبنان، گفت که مقامات تل آویو باید تلاش کنند تا درگیری رخ ندهد.«عاموس یادلین» ژنرال فرماندهی نیروهای ذخیره رژیم صهیونیستی در مقاله‌‌ای نوشت که این رژیم باید آماده درگیری نظامی گسترده با حزب‌الله باشد.او در این باره به تهدیدات سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در خصوص هدف قرار دادن تأسیسات و میادین گازی رژیم صهیونیستی در بستر دریای مدیترانه، گفت که باید مقامات تل آویو تلاش خود را برای ممانعت از درگیری انجام دهند.
«عاموس یادلین» در ادامه اذعان کرد تهدیدات حزب‌الله، تو خالی نیست و از پس این تهدیدات باید منتظر اقدامات عملی باشیم. او در این باره به ارسال سه پهپاد به سمت میادین گازی «کاریش» و تحرکات حزب‌الله در مرز با فلسطین اشغالی اشاره کرد.در این راستا «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز امروز در مصاحبه با رادیو اسرائیل در ادامه در خصوص اختلافات با لبنان بر سر ترسیم مرزهای آبی بدون اشاره به شکست‌های تل‌آویو از حزب‌الله لبنان تهدید کرد: «وضعیت تنش با حزب الله لبنان ممکن است به یک نبرد تبدیل شود. امیدوارم مجبور نباشیم وارد جنگ با لبنان شویم، زیرا این یک تراژدی برای کشور لبنان و شهروندان آن خواهد بود». کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی از آماده‌باش این رژیم در مرز با لبنان خبر داد و درباره زمان امضای توافق ترسیم مرزی گمانه‌زنی کرد.این کانال صهیونیستی در ادامه پیش‌بینی کرد که اوایل سپتامبر (تقریبا یک هفته دیگر) توافق ترسیم مرزی میان لبنان و رژیم صهیونیستی امضا شود.
در ادامه این گزارش آمده است، توافقنامه ترسیم مرزی امتیازدهی رژیم اسرائیل از بخشی در داخل دریا در مقابل امتیازدهی لبنان از منطقه نزدیکتر به ساحل را تضمین خواهد کرد.از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی همزمان با پرواز پهپادی جاسوسی بر فراز مزارع شبعا و تپه‌های کفرشوبا، اقدام به شلیک منور در اطراف پایگاه نظامی «رادار» در مقابل شبعا کرد.شنبه هفته جاری یک منبع لبنانی به «اسپوتنیک» گفت، توافق ترسیم مرزی بسیار نزدیک است و در ماه سپتامبر این پرونده حل و فصل خواهد شد.کانال چهار تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز دیروز (یکشنبه) ادعا کرد، این رژیم از طریق میانجی‌ها پیشنهادی جدید به لبنان به منظور حل بحران ترسیم مرزهای دریایی مورد منازعه میان دو طرف ارائه کرده است.در این گزارش آمده، با این حال رژیم صهیونیستی به میانجی‌ها تاکید کرده که از مسأله دکل حفاری که اخیرا در میدانی نفتی-گازی کاریش نصب کرده، کوتاه نخواهد امد.
کد مطلب: 123637
 
Share/Save/Bookmark